Sekačky Oleo-Mac, motory Emak



host - 72.218 (?)
2.5.2017 15:45

To jsou ale nesmysly co tu píšete. AL-KO používá motory Loncin i na modelech SOLO. Emak to taky bere od Loncinu, je to největší výrobce motorů v Číně. Ty motory jsou velmi povedené.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 8.80 (?), 30.4.2017 14:04, zobrazeno: 22558x

Dobrý den, chci si pořídit novou sekačku s pojezdem, váhám nad novými motory Emak OHV.. Zajímaly by mne zkušenosti uživatelů sekaček s těmito motory, v poslední době jich přibývá, jsou na sekačkách Oleo-Mac, tuším také na Dolmarech a jiných.Zda se vyrovnají motorům Briggs a Stratton, spolehlivost, poruchovost atd.Díky.Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.127 (?), 1.5.2017 10:17

Měl jsem sekačku Olej Mac s tím motorem a už bych ho nikdy nechtěl. Od začátku problém nastartovat jak teplý tak i studený cca na 6 zatažení. Pravidelně měněn olej a motor vydržel 4 roky pak jsem ho jednou už vůbec nenastartoval. Teď mám brixe ještě i s pumpičkou a to je úplně jiná kvalita. Startuje max na 2 zatažení a je to nezmar, takže vemte sekačku s brixem a budete spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.179 (?), 1.5.2017 18:27
Emak vyrábí Oleo-mac, tak proč by tam svoje motory nedával.To že se objevují i v jiných značkách, to mi asi uniklo, ale pochybuju v masové rozšíření, spíše se bude jednat o levnější variantu vůči briksům.Alko si taky nechá dělat motory pro levnější modely by-Alko někým kdesi na Dálném východě.Ale do TOP modelů si je nedá ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.218 (?), 2.5.2017 15:45

To jsou ale nesmysly co tu píšete. AL-KO používá motory Loncin i na modelech SOLO. Emak to taky bere od Loncinu, je to největší výrobce motorů v Číně. Ty motory jsou velmi povedené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.197 (?), 3.5.2017 6:43

Nesmysly??? Není tak těžké si to ověřitwink

Benzínová sekačka solo by AL-KO 5375 VS Alu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.210 (?), 3.5.2017 7:46

Je to úplně jedno, protože nikdo z vás neví, kde se co a na co vyrobilo do čeho se to strčilo, to vědí jen fuzisti a globalisti, kteří znají dokonale cestičky k nejvyšším ziskům a mají jundu z toho, jak se pár rádoby znalých dohaduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.8 (?), 3.5.2017 23:58
Jaképak nesmysly, já se nepouštěl do hlubších spekulací, Dálný východ odpovídá též Číně a je mi jedno zda to dělá Loncin, nebo si to někde Loncin dává dělat, tak nebo tak briks to není.Měl jsem skútra Hondu s výrobou na Taiwanu-potvrzeno v TP, ale byla to kvalita Hondy, neměla startovací páku, protože měla kvalitní startér, která jezdila za 1.8 l/100km v obsahu 110ccm s maximálkou 105km.Když to samé koupíte od např.Loncinu, který montuje čínskou produkci, tak spotřeba je dvojnásobná a kvalita odpovídá ceně/první odejde startér(to nevadí-má páku, pak odejde přepínač bliken-to nevadí, ukazuje se ručně, pak vyteče tlumič pérování-v jednom to nevadí, jen to houpe, ale byl za méně než polovinu oproti Hondě.To samé je u sekaček-která značka se chce zvýhodnit a neubrat si z marže, tak musí dodat něco levnějšího s odpovídající "levnou"kvalitou.Jsou značky, které nemají už co ztratit.A pak vysvětlujte evropskému zákazníkovi, že co by chtěl za ty peníze.A je to tak, mohl si koupit motor z brikse či Hondy -každého volba.Ale obhajovat čínskou kvalitu velikosti produkce?Určitě tudy cesta nevede.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 4.5.2017 12:38

Tak ono v číně můžete vyrobit jak laciný šmejd, tak prvotřídní kvalitu. Jde o to, co si odběratel nasmlouvá. Pochybuju o tom, že takové značky jako je AL-KO nebo STIGA (ta k nám tyto motory ale dováží max. na traktorech, sekačky s Lonciny se k nám nedováží) by si chtěli úmyslně kazit jméno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.54 (?), 4.5.2017 18:40

Motory Al-ko  = Loncin, motory Vari = Loncin V oboch prípadoch sa jedná o najpredávanejšie modely.Okrem toho sa montuje ešte do ďalších10 značiek. Pokiaľ si naozaj myslíte že sa sem v kosačkách nedovážajú potom radím vyhľadať odbornú pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.8 (?), 4.5.2017 22:05
Určitě bylo myšleno, že stiga nemá zapotřebí montovat a dovážet lonciny :) v sekačkách.Těch dalších 10 značek nebude určitě problém vyjmenovat.Alko se v Čechách prodává po hobby marketech či železářstvích jako doplňkové zboží, a to jak známo, musí zaujmout především cenou.Ale jejich TOP model není snad takový, aby musel být takto degradován, ale cestu si takto nastavili a tak to je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika