Sekačka Stiga twinclip 55 SV H nebo Honda HRX 537 HY



host - 12.88 (?)
29.4.2021 21:23

Napsal jste to sám dobře, Honda je voňavka. Berte Stigu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 40.8 (?), 18.4.2021 12:20, zobrazeno: 1951x

Zdravím, vybírám kvalitní sekačku s pojezdem pro sekání 2000 m² travní plochy v mírnějším svahu bez velkých překážek, polovinu pozemku tvoří sad, kde se tráva nebude sekat každý týden. Můj favorit je Stiga twinclip 55 SV H. Ještě mi do oka padla Honda HRX 537 HY. Na Hodně se mi líbí zejména spojka na noži (nemusí se chcípat a znovu startovat při vysypávání koše), vyšší výkon (3,7 vs 3,3 kW), integrované mulčování, hydropojezd. Absence centrálního nastavení výšky sečení mi nevadí. Největší obavu mám z toho jejich plastového šasí, někdo tady na foru to dost kritizoval, že je to měkké, že se rozjíždějí přední kola do stran atd. Stiga je zase o třetinu levnější, má kovové šasí. Píšou šalamounsky kombinace hliníku a oceli, předpokládám že to bude nejspíš klasická ocel asi pozinkovaná. Stiga mi přijde taková blbuvzdornější co určitě splní účel, Honda zase taková větší voňavka na které se toho může více pokazit. Vyplatí se podle Vás připlatit si cca 7 tis. za Hondu? Díky Roman

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.42 (?), 18.4.2021 14:22

Já bych vzal tu hondu, osobně bych už plechu jako šasi se vyhnul po zkušenostech, korozi se neubráníte, hlavně se vyhněte zahrádkářským olejům, dejte nějakou 5w-40+ vif do benzínu.zdravím M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.8 (?), 18.4.2021 19:36
Díky za reakci. Do všech strojků leju vervu 100, tak s tím by problém být neměl 🙂
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.42 (?), 18.4.2021 21:27

I do 2-taktu?Jikov rv.98 ve špickovem stavu mě 100 oktan benzín odmítá, běží sotva na volnoběh, v záběru vibruje, dost strašidelně, zkoušel jsem Vervu i OMV Maxx100 a dycky to dopadlo tak, že jsem musel benzín vypustit a odvézt k recyklaci.Jinak Verva do 4-taktu je dobra volba, bez námitekyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.8 (?), 18.4.2021 22:10
S Jikovem zkušenost nemám, ale 2 taktů od Stihlu (křovinořez, plotovky, pila) a motorovky od HQ naprosto bez problému. Tedy samozřejmě s olejem 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.218 (?), 19.4.2021 6:56

Šasi je galvanicky pozinkováno. Hliníková je například zadní přepážka, takže Stiga nelže. Měl jsem tu čest s ní pracovat a není se čeho bát. Sekačka je to velice kvalitní, motor je dokonce upnutý přes nativibrační desku. Proti Hodně jsou taky třetinové ceny náhradních dílů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.140 (?), 19.4.2021 9:59

Takhle, tady určitě koroze asi nehrozí, jde o to že ta tráva tu barvu drív nebo později načne a potom to jde hodně rychle... a jak říkám, koroze asi v tomto případě asi nehrozí, ale bez barvy ta tráva jde blbě dolů a to je vopruz, proto za sebe říkam plech ani hliník už nebrat, to že u Hondy je ten plast málo tuhý, to je naprostý nesmysl.Samozřejmě ta Stiga bude taky kvalitní + lepší cena, cenu náhradních dílů bych moc neřešil, bez havárie je nebudete potřebovat, rozhodl bych se podle sympatií ke konkrétnímu kusuwink + přístupu a solidnosti servisu(prodejce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.88 (?), 29.4.2021 21:23

Napsal jste to sám dobře, Honda je voňavka. Berte Stigu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.81 (?), 30.8.2021 20:54

Mám Hondu HRG 536 C8VY, zatial 4 rokom šlape ako hodinky, i keď na pojazde by to chcelo asi došpanovať remeň. Rotostop je úplne super vec.Šasi je zatial v poriadku. Výborná kosačka.,dvojitý nôž naseká trávu nadrobno až je kôš tažký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.16 (?), 19.4.2021 8:38
Dokážete někdo porovnat systém pojezdu u těchto dvou sekaček? Hydrostat u Hondy má být "lepší", bude ale také mít delší životnost než Stiga? Případné servisní náklady budou určitě vyšší u Hondy počítám...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika