Sekačka na 3 ha zahradu



host - 99.169 (?)
18.11.2010 10:30

3 ha sekat sekačkou typ kočárek? Osobně sekám traktůrkem/sekačka se sedačkou/ se záběrem 102 cm kynologický cvičák cca necelých půl ha. Tráva se nesbírá, mám upravený koncák koše a tráva za mnou vylétá gejzírem dozadu a i tak je to sečení na cca 1,5 hodiny- pořád na plný plyn.Po té hodině a půl toho mám plné zuby a nedovedu si představit sekání sekačkou, kdy odhaduji výkon sekačky a traktůrku je cca 1 :5, tj sekačkou by to bylo cca 7 hodin- a to je posekána cca 1/6 Vaší výměry.Ano, samozřejmě vše jde, lidé dříve také chodili pěšky z Prahy do Vídně,... ale dnes je vše trochu jiné.

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 252.250 (?), 17.11.2010 9:52

S tímto bych vcelku souhlasil. 1 ha je výměra 100x100 m, tedy při záběru 1,2 m je to 84 jízd po 100 m t.j. 8,4 km x 3 ha = 25 km chůze, nepočítaje otáčení na konci pozemku. V ideálních podmínkách je s touto sekačkou rychlost sekání 5 km/hod. tedy minimálně 5 hod nepřetržité práce. Připočteme - li čas na otáčení na konci pozemku, tankování a zdravotní přestávky, je to celodenní směna. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
nightsider - (9) - 173.19 (?), 16.11.2010 18:56

Zvazil bych i jine reseni, zive sekacky typu OVCE. Je to ekologictejsi a nese to i uzitek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 116.220 (?), 16.11.2010 20:40

Před nějakým časem jsem řešil podobný problém, ale v menším rozsahu. Mám 1 ha sad z toho je 1/3 v černém úhoru a 2/3 zatravněno. Zkoušel jsem liškovou sekačku MF - celkem to odsýpalo, ale při dalším sečení trávy se hmota dostávala do lišty a to nedělalo dobrotu (nešlo to). Jednou, když jsem byl v nouzi, jsem trávu sekal i klasickou zahradní sekačkou Partner DWAR, 53 cm záběr, výkonově nadstandard - šlo to mulčovat, cena sekačky cca 11 tis. Kč, ale člověk to dělal celý den. Pak jsem pořídil starší malotraktor Kubota 14HP + mulčovač 1 m. Je to sice na hraně výkonu, ale v mém ideálně rovném terénu, když ráno brzo vyrazím, mám trávu v poledne zmulčovanou a traktor využiji i pro jiné účely.

Závěr: klasická kvalitní a dostatečně výkoná zahradní sekačka může být na 2 ha nouzové a časově velmi náročné řešení, ale rozhodně budete muset koupit něco výkonějšího. Spotřeba benzinu sekačky je celkem malá s porovnáním s jinými stroji.

Toť moje zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.89 (?), 17.11.2010 10:07

zkusil jsem tutez kombinaci - traktor a mulcovac, jenze slo spise o sekani sadu nez o rovnou plochu, takze sice vsede, ale jinak porad otoceny dozadu, aby se posekalo vse kolem stromku. jedna sezona stacila, traktor jsem prodal, mulcer nikdo nechtel. Tak ted je na zahrade 6 ovci a to, co nespasou, pojezdim bubnovkou... jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.169 (?), 18.11.2010 10:30

3 ha sekat sekačkou typ kočárek? Osobně sekám traktůrkem/sekačka se sedačkou/ se záběrem 102 cm kynologický cvičák cca necelých půl ha. Tráva se nesbírá, mám upravený koncák koše a tráva za mnou vylétá gejzírem dozadu a i tak je to sečení na cca 1,5 hodiny- pořád na plný plyn.Po té hodině a půl toho mám plné zuby a nedovedu si představit sekání sekačkou, kdy odhaduji výkon sekačky a traktůrku je cca 1 :5, tj sekačkou by to bylo cca 7 hodin- a to je posekána cca 1/6 Vaší výměry.Ano, samozřejmě vše jde, lidé dříve také chodili pěšky z Prahy do Vídně,... ale dnes je vše trochu jiné.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 18.11.2010 13:07

Dobrý den. Díky všem za další reakce.

1. Výměnu jsem zpřesňoval po odečtení netravnatých ploch. V plochách jsou navíc ve větším množství i solitérní stromy a keře, velké kameny apod., nejedná se čistě o rovnou louku bez ničeho. Ale zpravidla se u nás seká v pracovní dny a chalupářům by to tedy nevadilo.

2. Živé sekačky nepřipadají v úvahu - kvůli výsadbám, vzhledu trávníku, užívání travnaté plochy, důrazu na hezký vzhled...

3. Rovněž velký traktor, mulčovač anebo lisštovka či bubnovka v úvahu nepřipadají kvůli výše zmíněným důvodům. Totéž ohledně pronajmutí ploch zemědělcům (další hektarová část zahrady je sekána 2* ročně na seno nebo se zmulčuje; na tuto plochu dotaz nebyl směrován.)

4. Plochy jsou místy kopcovité - táhlé kopečky, kde se dá udržet sekačka, ale traktůrek by mohl mít problémy (nebo alespoň obsluha na nakloněném traktůrku). U některých sekaček jsem se setkal s údajem o jejich svahové dostupnosti 30° - což by asi mohlo odpovídat (malé plošky našeho trávníku budou asi i prudší).

5. U sekaček jsem se setkal i s pojmem "nožová spojka": mám tomu rozumět tak, že při náhodném nárazu na pevnou překážku (kamení a pařezy jsme snad už všechny vydolovali) se neohne klika motoru na níž je namontován nůž, ale že mezi nožem a motorem je (kluzná) spojka, která ohnutí hřídele zabrání?

6. Dá se souhlasit, že je to náročné.

7. Všechna tráva se musí posbírat; pokud to nesebere koš sekačky, pak ručně - hrabat, hrabat, hrabat...

8. Ano, dá se říci, že tímto dotazem nesu na trh svoji kůži za někoho jiného.

9. Děkuji i za vyjádření ohledně sekačky viking, děkuji i za osobní zkušenost - zmínku o sekačce Partner.

10. S jakými dalšími bytelnéými sekačkami máte své zkušenosti? Co dlouhodobě vydrží celodenní - téměř celotýdenní provoz? Na co se ještě zaměřit při výběru?

Toť pro dnešek vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.115 (?), 18.11.2010 14:26

ad 5. spojka nože slouží k zastavení pohybu nože pro přejezdy, nebo při vysypávání koše, aby se nemusel vypínat motor.  Sepnutá spojka se při nárazu chová stejně jako uchycení bez spojky. Vektor sil při nárazu nepůsobí po kružnici, ale po přímce. (proto jsou klikovky ohnuté a ne ukroucené)

ad 9. Viking MB 555 byl nahrazen novým modelem cca v roce 2005 - 2006. Výdrž min 4roky při zatížení zhruba 8x převyšujícím doporučení (cca 2500m2 ) mi nepřipadá zas tak malá (a nevím co na ní dosloužilo, zda motor nebo na celkovou sešlost, a kolik byly náklady na opravy během provozu), motory jsou použity standartní BaS. O kvalitě použitých materiálů a zpracování si může většina konkurence nechat akorát zdát.

Výběr nové sekačky: nejvýkonnější modely sekaček výrobců (abecedně) John Deere, Honda, Solo, Stiga řada EXCEL, Viking, volte i podle dostupnosti servisu v místě provozu (a ať majitel přemýšlí o nějakém tom traktoru)

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 18.11.2010 14:49

a co takhle sekaciho robota ;))) Není nebezpečná. Neznečišťuje životní prostředí. Není hlučná. Zlepšuje stav zahrady. Nemusíte likvidovat posekanou trávu. Může pracovat ve dne i v noci. Je zcela vodě-odolná. Optimalizuje trávník. Pracuje s mulčovacím účinkem. Pokrývá plochu od 0 do 5 000 metrů čtverečných*. Může překonávat sklon až 30°.* Autonomně překonává překážky. Dodává se s čidlem „deště“ a se zimním dobíjením.* Radio-frekvenční dálkové ovládání* a lithiové baterie*. Auto-programování, patentovaný systém a auto-regulace pracovního času*. Signál: patentovaný sinusový systém, který zvyšuje výkon signálu. Technologie Bluetooth*: programování a řízení pomocí mobilního telefonu. Zabezpečení „manipulace“*: patentovaný bezpečnostní systém. Dotkne-li se obsluha robota, čepel se zastaví. Alarm*: dvě bezpečnostní úrovně. Heslo pro spuštění a bzučák aktivovaný při krádeži. A je do 5000 m2 ;))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.166 (?), 18.11.2010 15:58
Tady bych byl pro zůstat stát nohama na zemi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 18.11.2010 16:34

...čiže na 3 ha pol tucta robotov. Asi by dali aj zlavu na taký nákup. Možno by sa dal do nich naprogramovať nejaký skupinový soft. Ak existuje Windows groups, možno existuje aj Lawn mower robotic groups,...azda aj shareware, alebo zadara pre takého kunčafta čo nakúpi vo veľkom!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika