Sber travy do voziku



host - 65.110 (?) 
20.9.2018 9:54, zobrazeno: 4824x

Zdravim vsechny kutily,

narazil jsem na internetu na perfektni rozsireni, nad kterym uz dlouho uvazuji. Nevim ale, jaka ja funkcnost v praxi. Mam docela velkou zahradu a sbiram travu do kose. Kdyz je trava o neco vyssi, tak jezdim velmi casto vysypavat a to me nebavi. 

Proto jsem si namyslel reseni sbirat travu do pripojneho voziku, ktery traktorek z asebou potahne. Vozik mam, tak jen neco ubastlit viz. neco jako je na fotce. Nema nekdo s necim podobnym zkusenosti. Jak to funguje v praxi? Neucpava se trubka vedouci z tunelu do voziku? Je to dobry napad nebo jen hloupost?

Pripadne ukazte sve vytvory, dejte rady a poznatky, at se clovek trosku priuci.

Dekuji predem

nadstavba
nadstavba
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.21 (?), 20.9.2018 15:53

podle mě je ta nadstavba určená pro sběr suchého listí. Jakmile budete sbírat trávu, která je těžká, obsahuje poměrně dost vody a vcelku dobře lepí, v okamžiku, kdy budete při sečení zatáčet, ucpe se vám ta harmonika. Vcelku dobře by se vozík mohl naplnit bez té harmoniky a bez plachty ze strany výhozu trávy traktůrkem, tj. zadním výhozem by letěla tráva volně do vozíku. Sice v ostré zatáčce poletí mimo, ale většinou se jezdí rovně. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 20.9.2018 16:11

já na velké ploše tahám už asi 15 let za sebou na kouli postarší káru za auto, na bantamech. Přední stěnu mám 15 cm, zadní 180cm. Bočnice asi metr vysoké, odnímatelné, všechno z palubek. Tráva letí do vozíku zadním výhozem, naráží na zadní stěnu a padá na korbu. Zpravidla do káry nasypu maximálně asi 2-3násobek objemu koše. Pak už ta tráva něco váží a převodovka dostává zabrat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.110 (?), 24.9.2018 13:36

libi se mne toto reseni, mam i stejny pripojny vozik vari, tak uvidim, co se podari vymyslet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.110 (?), 24.9.2018 13:32

je jasne, ze reseni s harmonikou neni pro travu zrovna idealni, nejake realizace jsem uz videl na internetu. Funguji na principu jak to popisovla kolega nize. Bud je trava primo hazena do voziku a nebo jednoduchym prodlouzenim do voziku prevedena. Zda se, ze to docela funguje. Pres zimu zkusim neco vymyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 25.9.2018 23:31
Mám na traktůrek Alko udělaný výfukový tubus, zkusím zítra nafotit.Travu fouká do připojené káry za traktůrek. Do káry se vejde odhadem 4az5 košů.Jedina nevýhoda je, že v zatáčkách tráva léta mimo káru.Tj pokud chci aby neležela tráva na zemi, je nutné do koše obsekat konce ploch, kde se pak budu točit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.110 (?), 26.9.2018 6:55

super to by bylo fajn, aby clovek videl i neco jiz hotoveho a funkcniho. diky predem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sm0lda - (31) - 65.110 (?), 17.1.2019 15:28

Co to foto mate nejake??

Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.112 (?), 18.1.2019 19:40
Mám vozík vares 220,jeho výhoda je vyšší světlá výška korby, takže má slušný sklon při vyklápění.Měl jsem to namyšleno tak, že z traktoru půjde širší nerezový usměrňující tubus do horní části zvýšeného čela.Zadní zvýšené čelo by bylo ze skabých palubek, jinak klec z jäklu s jemným pletivem, kdyby bylo třeba, šlo by tam dodatečně vyvázat plastovou síťovinu.Zadní čelo předělat na otvírání do strany podél boku na západku-usnadní to vyklápění a využije se skluz traviny z vozíku.Nakonec jsem od toho upustil a koupil cepák/odpadli mě skladování a odvoz traviny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika