Sber travy do voziku



host - 65.110 (?) 
20.9.2018 9:54, zobrazeno: 4803x

Zdravim vsechny kutily,

narazil jsem na internetu na perfektni rozsireni, nad kterym uz dlouho uvazuji. Nevim ale, jaka ja funkcnost v praxi. Mam docela velkou zahradu a sbiram travu do kose. Kdyz je trava o neco vyssi, tak jezdim velmi casto vysypavat a to me nebavi. 

Proto jsem si namyslel reseni sbirat travu do pripojneho voziku, ktery traktorek z asebou potahne. Vozik mam, tak jen neco ubastlit viz. neco jako je na fotce. Nema nekdo s necim podobnym zkusenosti. Jak to funguje v praxi? Neucpava se trubka vedouci z tunelu do voziku? Je to dobry napad nebo jen hloupost?

Pripadne ukazte sve vytvory, dejte rady a poznatky, at se clovek trosku priuci.

Dekuji predem

nadstavba
nadstavba
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.21 (?), 20.9.2018 15:53

podle mě je ta nadstavba určená pro sběr suchého listí. Jakmile budete sbírat trávu, která je těžká, obsahuje poměrně dost vody a vcelku dobře lepí, v okamžiku, kdy budete při sečení zatáčet, ucpe se vám ta harmonika. Vcelku dobře by se vozík mohl naplnit bez té harmoniky a bez plachty ze strany výhozu trávy traktůrkem, tj. zadním výhozem by letěla tráva volně do vozíku. Sice v ostré zatáčce poletí mimo, ale většinou se jezdí rovně. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 20.9.2018 16:11

já na velké ploše tahám už asi 15 let za sebou na kouli postarší káru za auto, na bantamech. Přední stěnu mám 15 cm, zadní 180cm. Bočnice asi metr vysoké, odnímatelné, všechno z palubek. Tráva letí do vozíku zadním výhozem, naráží na zadní stěnu a padá na korbu. Zpravidla do káry nasypu maximálně asi 2-3násobek objemu koše. Pak už ta tráva něco váží a převodovka dostává zabrat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.110 (?), 24.9.2018 13:36

libi se mne toto reseni, mam i stejny pripojny vozik vari, tak uvidim, co se podari vymyslet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.110 (?), 24.9.2018 13:32

je jasne, ze reseni s harmonikou neni pro travu zrovna idealni, nejake realizace jsem uz videl na internetu. Funguji na principu jak to popisovla kolega nize. Bud je trava primo hazena do voziku a nebo jednoduchym prodlouzenim do voziku prevedena. Zda se, ze to docela funguje. Pres zimu zkusim neco vymyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.117 (?), 25.9.2018 23:31
Mám na traktůrek Alko udělaný výfukový tubus, zkusím zítra nafotit.Travu fouká do připojené káry za traktůrek. Do káry se vejde odhadem 4az5 košů.Jedina nevýhoda je, že v zatáčkách tráva léta mimo káru.Tj pokud chci aby neležela tráva na zemi, je nutné do koše obsekat konce ploch, kde se pak budu točit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.110 (?), 26.9.2018 6:55

super to by bylo fajn, aby clovek videl i neco jiz hotoveho a funkcniho. diky predem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sm0lda - (31) - 65.110 (?), 17.1.2019 15:28

Co to foto mate nejake??

Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.112 (?), 18.1.2019 19:40
Mám vozík vares 220,jeho výhoda je vyšší světlá výška korby, takže má slušný sklon při vyklápění.Měl jsem to namyšleno tak, že z traktoru půjde širší nerezový usměrňující tubus do horní části zvýšeného čela.Zadní zvýšené čelo by bylo ze skabých palubek, jinak klec z jäklu s jemným pletivem, kdyby bylo třeba, šlo by tam dodatečně vyvázat plastovou síťovinu.Zadní čelo předělat na otvírání do strany podél boku na západku-usnadní to vyklápění a využije se skluz traviny z vozíku.Nakonec jsem od toho upustil a koupil cepák/odpadli mě skladování a odvoz traviny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika