Riwall 4120 P, benz.sekačka naskočí, ale do 5-7 sec. zhasne



host - 95.50 (?)
11.12.2020 10:11

Zkuste 100 oktan vervu nebo omv. 95 po delsi odstavce zanese pal system a profoukani nemusi stacit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 40.33 (?), 9.12.2020 21:34, zobrazeno: 2213x

Fakt si nevím rady. A myslel jsem, že to najdu a zprovozním.

Dvouletá sekačka Riwal 4120 P, v dobré kondici, sekala a náhle po měsíční přestávce už nechce.

Benzín v pohodě, vzduch filtr taky, prostě do poslední doby bez problému. Po stisku obohacovače 3-5x ihned nastartuje, běží tak 5-7 sec a zhasne. Opět ji "nastiskám" benzín a situace se opakuje a opakuje. V nádrži mám určitě tak půl litru benzínu.

Odpojil jsem přívod benzínu a vypustil ho nádoby. Přívod je ok. Demontoval jsem a vyčistil karburátor, v podstatě žádné smetí jsem nenašel, profoukal stlačeným vzduchem trysky a vzdušníky, zkontroloval jsem těsnost přírub a situace je stejná!! Motor lze udržet déle v chodu opakovaným stiskáním gumičky pro start, ale jde špatně a pak zhasne. Z tohoto usuzuji, že vada je v dodávce benzínové směsi.

Prosím chytré hlavy o radu. Díky. 

sekačka Riwall
sekačka Riwall
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 10.12.2020 15:36

Vyšroubujte vypouštěcí šroubek na plovákové komoře, ověříte tím přívod paliva. Pokud z plovákovky vyteče benzín, je něco ucpaného v karburátoru, vyčistit znovu. Pokud nevyteče nic, tak do ní nejde benzín - sundat plovákovku, vyndat plovák se zavíracím ventilkem, zkontrolovat ventilek a přítok benzínu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.33 (?), 10.12.2020 19:01

Zdravím a děkuji za radu. Myslím ale, že plovákovka bývá plná, protože při dvou demontážích jsem i vyléval benzín přívodní trubičkou. Vrhnu se ještě na detialnější vyčištění. Zítra uvidím, teď už je večer. Jo, a napíšu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.50 (?), 11.12.2020 10:11

Zkuste 100 oktan vervu nebo omv. 95 po delsi odstavce zanese pal system a profoukani nemusi stacit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.50 (?), 11.12.2020 10:35

Zkuste odšroubovat víčko nádrže, je možné, že nepřisává vzduch, než začnete s opravama. Ruda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 11.12.2020 10:47

Nám pomohlo vyměnit svíčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.192 (?), 13.12.2020 12:23

Dobry den kolegové,  kteří jste radili. Závadu jsem v podstatě již odhalil a víceméně bude odstraněna. Naposledy jsem sekačku složil, všecko řádně zapojil, nalil benzín a nastartoval. Zprvu se zdálo, že opět chce chcípat ale udržel jsem ji v chodu pomocí zmáčknuté gumičky obohacovače. Madlo s pákou plynu jsem měl zajištěné a tak jsem držel sekačku v běhu. Sekačka dále běžela a motor se dále prohříval, a to zdůrazňuji, neboť v tom problému hraje roli.

 Kdysi jsem četl o problému jakou důležitost hraje v činnosti regulátoru otáček olej, který je v karteru motoru. Byl jsem si vědom toho, že v sekačce dlouho olej měněn nebyl a tedy zestárl a hlavně zhoustl.  Toto je důležitý poznatek a proto když se motor celkem obstojně ohřál, dalo se se sekačkou normálně sekat. Můj poznatek je takový, že regulátor otáček má zásadní vliv na chod motoru. Když je motorový olej starý a zhoustne, mechanika regulace v karteru motoru nepracuje dobře. A to byla ta vada,  že se neudržel v chodu. 

 Tak jsem nechal vyjet v sekačce zbytek benzínu a ze sekačky jsem vylil všechen starý olej. Je tam sice vypouštěcí šroub, který šel velice špatně povolit, ale vůbec nejde vyjmout. Olej tímto šroubem ne vypustíte. Toto soudruzi v Číně podcenili, ale nakonec olej jde vylít nalévacím otvorem za pomoci různého naklánění a obracení. Sekačku jsem proto prázdnou uklidil a na jaře ji naplním benzínem a hlavně novým řídkým motorovým olejem a mělo by všechno fungovat. Možná bude dobré nalít nový olej nějak ohřátý, ať mám jistotu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 14.12.2020 15:31

To je divné, olej nemá jak a proč houstnout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.69 (?), 14.12.2020 15:52

Spíš si myslím, že jak jste držel motor v chodu pumpičkou, tak motor vycucnul špínu a staré usazeniny z karburátoru a karburátor se probral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.81 (?), 14.12.2020 16:27

Zimou zhoustne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika