Rider Stiga nebo Husqvarna?



host - 183.168 (?)
25.8.2010 22:47

Mám HQ Rider 15 V2 AWD

Oproti Stiga 20HP seče naprosto dokonale.

Je to tichý stroj. Zahradu 7000m2, která je do kopce zmulčuji za 2,5 hod. v případě, že se jedná o 3 týdenní trávu.

Můžu jen doporučit.

Stigu bych nechtěl kvůli nedobrému ýkonu, který možná papírově vypadá lépe, ale reálné zkušenosti mám opačné. Také kvůli tomu, že nejde nastavovat výšku sečení přímo za jízdy a také celkovému zpracování.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 97.14 (?), 5.4.2009 1:25

Hydraulické zvedání používají už v této kategorii obě značky, tam problém nebude.HQ používá rychloupínací spojku, což je výhoda při změně příslušenství, kawasaki je bez diskuze V.I.P.Posilovače mají oba modely, ale HQ je asi o1/4 lepší, ale taky dražší.Tady není takový prostor na rozhodování jako u původního dotazu-vzít HQ je jasná volba.Co ji chybí je jen ten tempomat, ale vzhledem k lepší obslužnosti pojezdovými pedály, to není takový problém.Velkou výhodu má v plovoucím ústrojí a že není zavěšeno na nábojích kol, jak u stigy, kde popřípadným nárazem trpí hřídel z hydra.Výhoda stigy je podle mne kopírování stop předních a zadních kol, nevýhoda,není tak hravá v členitějších prostorech.Od stigy mám odzkoušeny všechny modely a nenadchly mně tak jako HQ, bohužel,u stigy nevítězí emoce, spíše fakta-mají od modelu bivoje naddimenzovaný hydra, což je taky dobrý základ, ale obě značky používají nejlepší kanzaki, jen s tím rozdílem, že u stigy je externí čerpadlo, žádný problém v tom ale nevidím.U stigy mám dojem, že má mnoho mazniček, takže samý pouzdra, ne ložiska.Světlou výšku by jsem tak neřešil, HQ není žádný nízký tuning a stiga to níž prostě neumí, to spíše ten posez je rozdílnější a podstatnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 5.4.2009 8:20

trošku Vás upřesním, rychloupínky nářadí má i stiga, tempomat je podle mě velké plus když sečete větší plochu, stiga má vyšší světlou výšku,, u mě by zvítězila přesnost (kam zatočím tam jedu) nad tou hravostí (mě osobně nevyhovuje to nabíhání předku u HQ jako u kombajnu), mazání zná tazatel sám (kloubový spoj, ložisko osy kol a uchycení nářadí), hydro je HQ složitější kvůli nutnosti kompenzace rozdílných otáček kol při zatáčení. Práci se Stigou znáte, zkuste se domluvit u HQ na zapůjčení stroje na vyzkoušení a pak se rozhodněte. Jestli uvažujete o ještě něčem většim koukněte se i na stigu titan,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.27 (?), 5.4.2009 23:31

Ano, stiga začala od loňska dávat na svoje modely RAC SYSTÉM-rychloupínaky, není to nic převratného, ale i u překlopení do servisní polohy to pomůže tak o 50%,protože pomocí nich posunete kosu blíže ke stroji, stejně se zapotíte, ale bez nich to je peklo na zemi.U HQ to hydro není tak složité, zjednodušeně to funguje na náklonu (přepuštění)oleje.HQ raději nezkoušejte, nebo ji budete těžko dostávat z hlavy  .Její nevýhoda je v dražších přídavných zařízení, ale na netu se ten handicap dá srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.154 (?), 7.4.2009 21:46

Děkuji za diskuzi k tomuto tématu. Řekl bych, že je velice podnětná. Chtěl bych se ještě zptat, jak funguje hydro oproti elktro u zvedání příslušenství. Na klasické zemědělské technice je hydro trochu těžkopádné, ale tam se to dá schovat. Myslím tím přesnost. Ono, když mám zdvih sekačky cca10 cm, tak trefovat se na cm při zvedání sekačky.... Nevím jak je to ošéfované. Někde jsem viděl, že k HQ dodávají el. panel k řízení hydra. Jen je asi za 26.000 Kč

Máte někdo ještě nějaký poznatek, který by se hodil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.14 (?), 10.4.2009 0:48

Pokud se nepletu, tak u stigy je jen hydraulické zvedání příslušenství, ale nastavování výšky sečení je stále na kose.HQ měla výhodu v nastavení výšky sečení vedle sedadla obsluhy od základního modelu s tím, že od 17-ky dává hydraulické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.197 (?), 30.4.2009 10:53

Děkuji za komentáře. Pokud by měl někdo ještě nějaký postřeh, tak sem s ním.

Teď už se jen rozhodnout.

HQ pf 21 awd je asi o trochu lepší, ale je za int. cenu kolem 285.000,- Kč (Se sekačkou combi 122)

Stiga park pro 25 je za internet cenu 250.000,- Kč (se sekačkou 125)

Zajímalo by mě, zda ten rozdíl stojí za těch 35.000,-. OBJEKTIVNĚ

Přeci jenom to je cca 5 let ježdění zadarmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.154 (?), 18.6.2009 20:52

Příští týden budu mít tyto dva ridery na předváděcí akci. Zajímalo by mě, zda se mám na něco konkrétně zaměřit, co si otestovat, na co si dát pozor a co si "omakat", abych si mohl vybrat. Jde mi hlavně o jejich slabiny, které by mě mohly do budoucna mrzet. Mám velice svahovitý terén, hodně členitý v rozsahu cca 1 ha. Trávu nesbírám, ale pouze mulčuji, cca 1* týdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.154 (?), 24.6.2009 21:24

Tak se hlásím po předváděcí akci. Video se budu snažit dodat v nejbližší době. V zásadě nezklamal ani jediný rider. Jen mě u HQ zklamalo zpracování kapotáže. Tak férové plasty - nevím jak dlouho vydrží, kroutí se a člověk má strach, že se brzy ulomí. Také vstup do sedadla dělali pro nějakého trpaslíka. Při nasedání vadí volant a celkově je tam řidič trochu ustrkovaný. Jinak jak už někdo psal - je HQ "hravější". Je to také poznat na tom, že předváděcí model byl v zadní částí - ta která nadbíhá - celkem hodně poškrábaný. Když někdo psal, že je u Hq posez o 40 cm nižší, tak kecal. Jeto cca 15 cm. Jinak světlá výška u Hq katastrofa. Kabeláž a hadice od hydra jsou skoro na zemi. Stačí nějaký pařízek a je vymalováno. Jinak motor u Hq Kawasaki, jeho chod super. Další postřehy dodám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.154 (?), 26.6.2009 18:53

Tak zde je to video. Omlouvám se za kvalitu a trochu zmatek, není to sestříhané, ale zas to není moc dlouhé.

www.youtube.com/user/Adoslav23

Doufám, že to někomu pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.168 (?), 25.8.2010 22:47

Mám HQ Rider 15 V2 AWD

Oproti Stiga 20HP seče naprosto dokonale.

Je to tichý stroj. Zahradu 7000m2, která je do kopce zmulčuji za 2,5 hod. v případě, že se jedná o 3 týdenní trávu.

Můžu jen doporučit.

Stigu bych nechtěl kvůli nedobrému ýkonu, který možná papírově vypadá lépe, ale reálné zkušenosti mám opačné. Také kvůli tomu, že nejde nastavovat výšku sečení přímo za jízdy a také celkovému zpracování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika