Používáte drtič?



host - 153.75 (?)
31.8.2017 19:23

Doktore, nemáte úplně pravdu. Můžete také rychle rotujícími noži vyrábět různá těsta, nebo majonézu. Sám dobře víte ze svého oboru, že každý chirurgický nástroj má svůj název, který je minimálně dvouslovný.Při operaci, nebo při ošetřování pacienta zavelíte instrumntářce, že chcete nůžky, ale dodáte vždy jaké. To je ta nedokonalost češtiny a lenivost uživatelů. Jako kluk o prázdninách, jsem pomáhal dědečkovi v kovárně a nikdy neřekl podej mi kleště, vždy bylo podej mi tyaty kleště. S jednoslovnímí názvy byla, je a bude jen a jen potíž. a zmatky, zvlášť, když je tvoří rádoby všeználci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.8.2017 9:31

Co pouze můžete nazvat drtičem a co štěpkovačem Vy nebo dokonce Ústav pro jazyk český, je dočista jedno. Podstatné je, jak nazývají své stroje desítky výrobců, stovky prodejen a jak si navykly tisíce uživatelů. A pokud vím, všichni (až na zdejší čestné výjimky) se shodli na tom, že stroj vyrábějící štěpku budou nazývat štěpkovačem a ten, co nařeže drť, pak (rychloběžným) drtičem.  Že by někdo drtil větve kladívkovým šrotovníkem silně pochybuju.
    Ostatně na moštování používám drtič na ovoce  . A představte si, ty plody se drtí rotujcími noži. Nazývat kvůli Vám tento stroj štěpkovačem jablek rozhodně nemíním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.9 (?), 31.8.2017 18:11

Přesně jak říká pan Vysloužli, jenom blázen může nazvat štěpkovačem rychloběžný drtič, který vše rozdrtí a rozseká na padrť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.20 (?), 31.8.2017 18:33

Zaujímalo by ma koľkokrát ste videli výsledok po práci rýchlobežného drviča.O padrti mám trochu inú predstavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 200.175 (?), 1.9.2017 7:15

Vidím to doma pořád, protože mám oba dva. Když chci dávat drť na kompost, tak používám rychloběžný drtič. Když potřebuji štěpku pod stromy a keře, tak používám pomaluběžný štěpkovač. Nic složitého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.75 (?), 31.8.2017 19:23

Doktore, nemáte úplně pravdu. Můžete také rychle rotujícími noži vyrábět různá těsta, nebo majonézu. Sám dobře víte ze svého oboru, že každý chirurgický nástroj má svůj název, který je minimálně dvouslovný.Při operaci, nebo při ošetřování pacienta zavelíte instrumntářce, že chcete nůžky, ale dodáte vždy jaké. To je ta nedokonalost češtiny a lenivost uživatelů. Jako kluk o prázdninách, jsem pomáhal dědečkovi v kovárně a nikdy neřekl podej mi kleště, vždy bylo podej mi tyaty kleště. S jednoslovnímí názvy byla, je a bude jen a jen potíž. a zmatky, zvlášť, když je tvoří rádoby všeználci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.9.2017 11:29

Je hezké, kolik je tu odborníků na sémantiku technického názvosloví a kolik úzkostných bojovníků za kvalitu češtiny. Přitom všichni vesele lajkují, posouvají se na jiný levl nebo na další stejč, aby byli kůl. devil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.190 (?), 1.9.2017 12:20

Co dotoho pořád šťouráte? Nejsmutnější snad je, že právě vy, produktu,  který je naštípán a nasekán nožem, říkáte drť.Nechcete už konečně sklapnout?Odborníku na drtiče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 1.9.2017 12:42

produktu,  který je naštípán a nasekán nožem

Jste nějaký hyperpurista. Nejsem odborník na drtiče, ale když už se tu blábolí o ničem, podle mne může drť vzniknout různými způsoby. Vy byste to asi nejradši měl i s výkresem pracovní části stroje, abyste to mohl nejsprávněji nazvat. Ono to těm větvím, kompostu, pěšinkám nebo kotli bude docela jedno, jaksetomenuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 1.9.2017 15:22

Co to tady plácáte za nesmysly, jděte si koupit štěpku a uvidíte jak vypadá a potom zjistíte, že něco takového se rychloběžným drtičem udělat nedá. Vůbec nevíte o čem mluvíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.99 (?), 3.9.2017 19:37
Štěpky, nejčastěji dřevní štěpka, vzniká jako odpad při zpracování dřeva či cíleným drcením dřevních částí. Řadí se k tuhé biomase, sloužící k výrobě tepla nebo kompostu. Dřevní štěpka je štěpené kusové dřevo pro lepší skladování, menší obsah vody a po spálení méně popelu. Je velká 2,5 až 5 cm. někdy se lisuje do pelet či briket pro lepší zpracovatelnost=něco z Wikipedie. Např.Stiga označuje vysokootáčkový i pomaluběžný jako drtiče, z pomaluběžného, který mám vznikají rozdrcené válečky o délce rozteče zubu frézy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika