Používáte drtič?



host - 84.190 (?)
28.8.2017 6:21

Řeč byla jen o AXT 25 TC. Nebylo nutné vypisovat co vše vyrábí Bosch. U toho AXT 25 TC nás pan kolega ze slovenska poučil, že pracuje s dutým kuželovým válcem na jiném principu, než ten pomaluběžný válcový, podobný spíš tomu rychloběžnému.Jo a opravdu jsou všechny tři drtiče na tom obrázku? Aby tam nebyl taky nějaký štěpkovač.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.8.2017 15:19

Potom nevím, jestli nemáme každý jiný drtič. Ten můj přitlačí větev k desce, ustřihne jeden díl a součastě ho rozmáčkne. Jediný rozdíl je v tom, že fréza nemá tvar válce, nýbrž kužele. Žádné odkrajování po malých troškách tam neprobíhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.140 (?), 27.8.2017 15:38

Ano a to čo odstihne ide do valca, teda do kužeľa a nie popri a nebrzdí to kužeľ no a nevie prejsť tenšia vetvička nedotknutá popri hrubšej a...

o tom hovorím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.235 (?), 27.8.2017 21:47
Koupil jsem pomalubežný štěpkovač, ikdyž výrobcem je označen jako drtič, do průměru 4,5cm, ale už ho nepoužívám, rychlejší je to naházet na valník a do sběrného dvora.Co by stálo zato, je motorová záležitost okolo 25tis.,kam jde házet vše až po 80mm a má to skoro násypku 50x50cm, ale tam to není o tichosti ale produktivitě a neztrácí se čas s odvětvováním, jdou tam naházet i třeba zbytky kůry po skladování dřeva a to lopatou.Ty el.jsou spíše doplňkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 27.8.2017 22:33

123

mýlil jsem se. Od fy. Bosch si můžete zakoupit tři typy drtičů. S pomaloběžnou rohatkou, klasický s talířovou frézou a originální s kuželovou frézou.

SfK.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 28.8.2017 6:21

Řeč byla jen o AXT 25 TC. Nebylo nutné vypisovat co vše vyrábí Bosch. U toho AXT 25 TC nás pan kolega ze slovenska poučil, že pracuje s dutým kuželovým válcem na jiném principu, než ten pomaluběžný válcový, podobný spíš tomu rychloběžnému.Jo a opravdu jsou všechny tři drtiče na tom obrázku? Aby tam nebyl taky nějaký štěpkovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 1.9.2017 12:17

Mam "drtic" BOSCH AXT 25 D. Ve specifikaci tohoto "drtice" se pise ***Žací systém: Sekací systém s frézovacím válcem*** a ***Rychlost řezu: 41 ot/min*** a *** Samovtahující a tichý pro maximálně pohodlné řezání.***  atd. Takze mam drtic ktery podle navodu reze a seka. Taky mi prijde vtipne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 4.9.2017 14:11

Stačí ocelovej a ten rotační to sám nebere, ale ten válcovej to vtahuje sám i s postranníma větvema.Mám oba dva.Ten rotační je lepší na suchý větve a válcovej na syrové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 4.9.2017 14:17

Koukám, že se to zařadilo pod jinej přispěvek.surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.121 (?), 27.8.2017 22:32
Mám pomaluběžný štěpkovač, výrobcem označován jako pomaluběžný drtič, ale už ho nepoužívám, ikdyž je do 4.5cm, ale rychlejší je to odvézt do sběrného dvora, mám to 400m.Zajímavější produktivně je motorový do 80mm, ale 25tis. se mi zatím dávat nechce a pro Vás hlukově nepoužitelný.Ten válcový pomaluběžný je opravdu tichý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.205 (?), 31.8.2017 2:57

Pánové, pletete se všichni. Zaměňujete a slučujete dvě rozdílné technologie. Jsou to řezání, nebo krájení a provádí se nástrojem, který má břity, drcení se provádí tlakem, nebo rázem a může se provádět válci, nebo kladívkovým šrotovníkem, nebo jiným mlýnem. V prvním případě máte nakrájená kolečka, která jsou více, či méně roztřepená, což vychází z charakteru dřeva. V druhém případě máte, buď vločky, nebo, řekněme mouku různého zrnění. Takže všechny stroje, kde se používá řezný nástroj v jakékoliv podobě, jsou štěpkovače. Drtičem můžeme v tomto případě označit pouze kladívkový šrotovník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika