Porad te mi prosím jaký křovinořez



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?)
25.12.2015 20:34

opravdu úžasná otázka. Copak já vím, jak budete jeden nebo druhý stroj používat? Morálně jsou zastaralé oba, protože jsou dvoutaktní.

Jak jsem psal, v současné době má nejlepší poměr Cena/Užitek ten předváděcí 4takt od Vari. Z předpokládané životnosti motoru má naběháno jen asi 1% motohodin, ale sleva je 45%. Další úsporu budete mít v tom, že s větší účinností využijete nakoupené palivo. Pokud opravdu míníte sekat jen 3 ary (tedy 300 m2) maximálně 6× ročně tak vám každý ze strojů vydrží déle než více než 50 let. Pokud by jste stroji dal takovou péči s jakou se strojům věnují sběratelé historických pil (JMP i křoviňáků), pak by Vám mohl vydržet i 300 let. Chcete v tomto případě stanovení, který z srovnávaných strojů vydrží o 15% déle? Přitom až 20% životnosti bude záležet na používané palivové směsi a nikoliv na použité značce stroje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 25.12.2015 10:17

srovnáváte nesrovnatelné. Vari432 je jako chlap a naproti tomu HQ128R jako ženská.

Chlap je těžký a silný × ženská obratná a krásná.
Chlap si dá v hospodě 5 piv × ženská jen dvě (spotřeba na volnoběh a při nízké zátěži).

...

Pokud chcete používat pilový kotouč pravidelně a nikoliv výjímečně, pak volte chlapa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.72 (?), 25.12.2015 10:27

Tak díky a delší životnost Husqvarna a Vari?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 25.12.2015 20:34

opravdu úžasná otázka. Copak já vím, jak budete jeden nebo druhý stroj používat? Morálně jsou zastaralé oba, protože jsou dvoutaktní.

Jak jsem psal, v současné době má nejlepší poměr Cena/Užitek ten předváděcí 4takt od Vari. Z předpokládané životnosti motoru má naběháno jen asi 1% motohodin, ale sleva je 45%. Další úsporu budete mít v tom, že s větší účinností využijete nakoupené palivo. Pokud opravdu míníte sekat jen 3 ary (tedy 300 m2) maximálně 6× ročně tak vám každý ze strojů vydrží déle než více než 50 let. Pokud by jste stroji dal takovou péči s jakou se strojům věnují sběratelé historických pil (JMP i křoviňáků), pak by Vám mohl vydržet i 300 let. Chcete v tomto případě stanovení, který z srovnávaných strojů vydrží o 15% déle? Přitom až 20% životnosti bude záležet na používané palivové směsi a nikoliv na použité značce stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika