Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
2.10.2015 19:54

Který svorník na tento rozchod pasuje?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 147.46 (?), 2.10.2015 1:46

Pane Stando von Königgrätzi, když 15.9. radíte zmenšení šířky záběru, tak prosím poraďte jak se to u Vari dělá. Měl by jste opravdu radu dokončit.  Detailní popis by velmi pomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.10.2015 7:53

Dělá se to použitím úzkých polonáprav. Vy asi ten stroj neznáte, že? Ale orá se s tím špatně, pluh vyjíždí ze záběru. Protivná práce. Možná v lehkých půdách, ale tam zas pro to není důvod. Zkoušel jsem kdysi a nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 2.10.2015 9:14

Hlásáte bludy pane PP. Podle Vari rad se orá jen na rozchod 610mm, jinak hrozí převrhnutí stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 2.10.2015 19:24

2.10. jste napsal: Dělá se to použitím úzkých polonáprav. + nějaká omáčka. Když já o tom vím kulový, tak co o tom víte vy, když jste napsal takovou hovadinu. Tu větu jste neměl nikdy použít, když jako otom víte, ta věta je pro mne blud, něco co neni pravda a neznalého může zmást. Informace, že jste tak oral cca dvě sezony přišla pozdě. Tím, že to nejde, jste měl začít!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.10.2015 19:39

147.46.: Nečtete pozorně. Už v té první odpovědi jsem napsal: Zkoušel jsem kdysi a nepoužívám. Co víc byste chtěl? Abych se v tom rochnil jako vy a mlátil pořád dokola prázdnou slámu, na to nemám náladu. Zkuste pozorněji číst a víc přemýšlet, místo rad, jaké má kdo používat věty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 2.10.2015 19:54

Který svorník na tento rozchod pasuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 2.10.2015 20:01
Svorník je úúúúplně nejmenší prkotina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.178 (?), 2.10.2015 7:59


Vám se pořád něco nezdá.Startování je drahé, za kus plastu dát 1000kč.Přesto si to můžete najít, že se to za tu tisícovku prodává.Už se ztrácím, na čí straně vlastně kopete.Zmenšit šířku záběru nějákým nedopatřením asi půjde(menší rozchod, neseřízený pluh, pomocí klečí vedu traktor z brázdy).Stovky lidí s tím zorá pozemek, jsou spokojení.Vědí, že každý rok může být jiný, taky už asi vědí, jakou obdělávají půdu a co kam budou sázet.Nemyslím si, že když nezorám -30cm, tak se mi neurodí.Potěší mě, když tu někdo napíše, že orá 10 let a pořád se učí.Já orám 25 let a taky se pořád učím.Někdo to raději zryje rýčem.Nechce se učit.Stejné je to s tím plynem.Když mi ho tam namontovali ve fabrice, tak se stím budu učit dělat.Někomu ukážete víc možností a stejně dostanete vynadáno, že není doporučení, co na který stroj je vhodné, co do jaké ruky nejvhodnější je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 2.10.2015 9:51

Nechám posoudit každému, co je ujeté, nebo ne. Podle mne je opravdu ujeté, aby kousek plastu stál téměř Palackého, když celý motor- funkční, žádná maketa -  stojí 8 700Kč. Když chci poradit, tak poradím to co mám vyzkoušeno a co je reálné, opakuji reálné. S ovládáním plynu je to totéž. Z fabriky, to je z Vari, je na klečích hliníkové monstrum, které po několika použitích ztratí funkčnost a prodejce mi jej neustále vnucuje, že nic jiného není. Je, a kroutí se u toho jako had - parádní obchodní politika. Nakonec sáhne pod pult, vytáhne plasťáka, který má dělený bowden a mezi je vloženo šroubovací vymezení vůle, ale má malou koncovku, kterou je nutno systémem doma dodělej sám, vyměnit za větší, aby držela v závěsu páčky na karburátoru. Tuto nedostatečnost mi bohatě vynahradila funkčnost. Už můžu orat bez držení klečí a plynové páčky. Takovou věc má dělat už z principu vyšší spokojenosti svého podporovatele, zákazníka, který pak nebude žehrat na celou řadu nedokonalostí, výrobce. Tento portál je k tomu aby pomáhal a ne aby se v něm vyžívali kecálkové od počítače. Kolik je zde reálných rad, zvláště od těch co mají tisíce vstupů a záběr od navlékání nitě, až po meziplanetární lety. Takový člověk neradí, ale vyžívá se psaní kravin, protože nikdo neni schopen být v té šíři na vše odborník, nebo praktik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 2.10.2015 13:18

Jestliže inspektorát bezpečnosti práce (IBP) takovouto úptavu neschválí, neměl by ji Váš prodejce mít ani pod pultem. Takže buďte rád, že ji pod tím pultem měl a neřešte, jestli mu to poradili/neporadili z Libic.

Podobné je to i s elektromotorem k novému štěpkovači Rapido. Pro práci v hale není možné používat spalovací motoro, jenže IBP chce pro sestavu s elektromotorem takové nesmysly pro použití venku, že prostě Libičtí bojovat nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika