Pomožte s výběrem rotavátoru



host - 11.107 (?)
19.8.2015 21:21

Jééé, 27.4. 2015 jsem zde založil téma k tomu to stroji a ptal se, zda nemá někdo nějaké zkušenosti. Ať se podělí. Téma tady je, ale nikdo se neozval a jak se zdá, jsou lidé, co teprve zkušenosti sbírají. Ten hecht má jednu nevýhodu - dky konstrukci, nemožnost aktivního příslušenství.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 18.8.2015 22:01

Tak jsem našel nejlevnější Vari sestavu s motorem HOnda čtyřtakt 160 ccm, za čtyřicet tisíc a to až v Lounech. Možná by to šlo ještě koupit po částech. Jako převodovky, potom motor a nakonec různé příslušenství... Ve Zlínském kraji tady toho moc není..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 18.8.2015 22:22

A zrovna v lokalitě Louny působí překupník. Neříkám, že to zrovna ten, co jste ho našel Vy, nevím o koho jde, ale i on už mění i lokality a tak je odhalitelný podle tel. čísla. Je třeba se tomu nějaký čas věnovat, aby člověk zjistil "kdo je dko".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 19.8.2015 6:56

Na vás je vidět, že jste úplný začátečník.To je bez urážky.Louny, Děčín nebo Krumlov?Tak se tomu vyhněte.Proč by jste to měl kupovat po částech?Psal jsem vám o pozůstalosti a Standa to potvrdil.Já jsem si chtěl koupit Teru, když stála za komunistu komplet cca 45 tisíc.Trvalo mi to 30 let, než jsem si kopil Vari.Až mě píchne v koleni, Tak půjde z domu.A to se stává denně, že někoho píchne a je rád, že stojí.Tam hledejte.         Žádnou značku nehanim, Vždyť je ani neznam.Jen jsem si chtěl udělat radost a zrovna s tou Vari.To je přibližně 10dní s manželkou v Řecku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 19.8.2015 12:53

Ale já jsem uváděl, že v sezóně je nabídek k prodeji minimálně, v podstatě jen od překupníků a servisáků. Pokud se výhodná nabídka v inzerci objeví, tak je do dvou dní a v některých případech i za pár hodin neaktuální.

Když Vám řeknu, že jsem prstové sečení terra i s motorem "licence gutbrod" koupil za 3.999,-Kč tak musím dodat, že abych byl první reagující na inzerát, tak jsem musel reagovat do 3 hodin od vyvěšení na inzertní server. Kdybych ten samý stroj s nutnou investicí 160,-Kč (měch a olej) do spotřebního materiálu kupoval u překupníka v Jihlavě, tak bych platil cca 7.500,-Kč, v Děčíně 8.900,-Kč a v Lounech 9.300,-Kč.

Jak říkám, rozhodnutí "na jaře už nezaseji" se láme s přípravou strojů k zazimování = nejlepší ceny jsou četnější v listopadu. A na inzertní server musíte (nebo vámi pověřený servisák) chodit každý den (v sobotu radši dvakrát).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 19.8.2015 17:11

tak jsem zjistil že to tak cenově strašné není. TErra jde předělat na čtyřtaktní motor Honda, stačí použít nýty a stojí to do čtyřech tisíc. Takže asi nakonec ještě něco přihodím a půjdu do VAri nebo Terra. Navíc starší příslušenství jde koupit poměrně levně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.179 (?), 19.8.2015 20:49

Heht 7100 jste vyřadil na začátku a možná děláte chybu Mám ho půl roku jeden z prvních s rychlou převodovkou. Používám vozík na dřevo a na trávu. Řekl bych že jej používám prakticky denně. Ještě jsem neřešil problém. Bydlím v Krušných horách tedy kopce jsou prakticky jedinnou rovinnou:-). Cena rozumná proti tomu když jsem si dělal v březnu sám průzkum tak jsem byl o 10 tis niž než Vari v akci. Navíc lze přikoupit záruka. já to neudělal a nelituju fakt funguje. Za mne bud Vari nebo Hecht, technika je to nejlepší na daný učel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 19.8.2015 21:21

Jééé, 27.4. 2015 jsem zde založil téma k tomu to stroji a ptal se, zda nemá někdo nějaké zkušenosti. Ať se podělí. Téma tady je, ale nikdo se neozval a jak se zdá, jsou lidé, co teprve zkušenosti sbírají. Ten hecht má jednu nevýhodu - dky konstrukci, nemožnost aktivního příslušenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 19.8.2015 22:03

A co máte na Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 19.8.2015 22:23

No vidíte, a já co čet o Hechtu, tak většina lidí na to nadávala. To samé i na Mountfielda a kolega v práci je s tím královsky spokojen. až mu skončí po sedmi letech záruka, tak na tom udělá spoustu svých vlastních úprav a bude mít dobrý stroj. Každopádně já mám v současné době možnost koupit za cenu 15 000,- kč starou teru. Rv: 1974. Motor Jikov, dvoutakt, nutno na údržbu a seřídit. Převodová skříň T -20 a DSK - 317 - zrezlé, ale naprosto funkční.

Příslušenství: Kopa závaží, VElká kola s orebními návleky, pluh dvojitý, hrobkovač, kultivátor, sekačka lištová  - všechno rezavé, ale funkční. Dal by mi k tomu i podomácku dělaný vozík s nápravou z felicie, ale ten je v takovém stavu, že ho nechci. Co si o tom myslíte? Je na tom kopa práce, hlavně odrezování...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.8.2015 22:33

To že je to porezlé na povrchu není rozhodující. Litinové skříně můžou reznout sto let. Podstatný je stav vnitřků převodovek. Tam jsou největší náklady na díly vzhledem ke konstrukci se šneky. Myslet si můžem cokoliv, vidět to budete vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika