Motúčko - elektrické kolečko



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
30.3.2010 7:41
to chcete vozit metry na kolečku?stahovat stromy asi ne...,to je dobrý nápad, jestli to uveze 150 kg, ale jak dlouho to vydrží?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 30.3.2010 7:41
to chcete vozit metry na kolečku?stahovat stromy asi ne...,to je dobrý nápad, jestli to uveze 150 kg, ale jak dlouho to vydrží?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kolmark - (3) - 44.120 (?), 30.3.2010 8:47
Dobrý den, zaujalo mě toto téma. Shodou okolností jsem motúčko postřehl na veletrhu, jak tam vozil lidi na paletu a demonstroval vyvezení /možná nějakého Kubíka/ přes výškový rozdíl. No přešel jsem to a v hlavě se to rozleželo až doma. Na Netu o tom něco přečet.Taky mě hned napadlo svážení a přibližování metrů v lese. Třebas jen probírku 50-letého lesa, na jednu cestu to mám 40 m do svahu a na druhou cca 70m dolů. Zkrátka taková stráň 100x150 m. Čtyřkolku za 150 tis. asi nevyužiju. Prosím, kdo máte s motúčkem nebo mokařem zkušenosti, pisnite. Uveďte názory i vy druzí. Zdar. Marek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.23 (?), 9.12.2011 5:59

Je to starý téma, ale píšu.

Mám rok motúčko a právě na svážení dřeva je úžasné. s korbou " trakař ". Nařežu v lese strom na metry a přibližuji motúčkem k cestě. v lese bych se jinak nepropletl, doteď nosil po jednom na rameni. Je to třikrát rychlejší. dále používám na vožení všeho; písek, kompost, zemina na měkké zahradě, kterou mám plastickou až mokrou cca 1/2 roku v roce, jen nesete, netlačíte. Ne pevné cestě nemá smysl, na měkké ano, nebo do kopce. kdo má zahradu na rovině nemá smysl, kdo do kopce, je to dobrý pomocník. V zimě mám 70 m dřevo daleko od kotle a také velká pomoc, naložím na korbu dvakrát tolik co na obyč. kolečko a jedu. baterka v lese vydržela celý den bez nabíjení. Taková má zkušenost po ročním provozu. Jo a velké plus není o moc hlučnější, než kolečko na lidské sádlo. Uvažoval jsem i o muck trucku, ale startujete jak sekačku a ten kravál, je to už o třídu vyšší stroj, Motúčko popadnete jak obyčejné kolečko opřené o zeď, jen když prší zakryju igelitem spínač na rukojeti.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.214 (?), 30.3.2010 9:30

Známý ho má, snad dokonce na něj čekal v pořadníku. Dost si to chválí, podrobnosti jsem nevyzvídal. Má zahradu ve svahu a celý den prý bez problémů pracovalo . A jestli si dobře pamatuji, tak ještě asi 1/3 kapacity nabití zbyla - je elektrikář, měřil si to.  Nevím ale, jakou zátěž tomu dával.

Jinak s výrobcem nemám nic společného.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.2 (?), 30.3.2010 11:06

Je to hezký pomocník, ale dosti drahý. Já sháněl podobný pohon na 12 V akumulátor a s rekuperací a nenašel jsem. Většinou byly bez rekuperace a na 24, 36, 48 nebo i více voltů  . A vše to bylo pro elektrokola.Tento motor s rekuperací a řízením otáček bych koupil, ale oni ho samotný ani neprodávají. Dal bych ho vnukovi do elektromobilu a byla by to paráda.

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.4 (?), 7.12.2011 22:49

A co tohle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.239 (?), 20.2.2013 10:00

Nemáte pravdu. Za cenu 10000,-Kč nic lepšího neseženete s tím, že odvezete co potřebujete i v nepřístupném terénu. Jezdím s el. kolečkem na kilometr vzdálený pozemek do kopce, pak navíc přes strž s potokem. Po celodenní práci (seno, dřevo, hlína atd.) se vracím se stále žijícím akumulátorem.

Toulavý medvěd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.239 (?), 20.2.2013 9:50

1. Ano, jezdím s elektrickým kolečkem druhý rok.

2. Pokud nevěříte, vymlouvat Vám to nebudu.

Toulavý medvěd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.190 (?), 3.3.2013 19:26

Nikdy jsem motúčko neviděl ani sním nejel, ale už 2x jsem dělal plastový mezikus (já použil silon) mezi ručkou a trubkou tragle - motůčka. Nevím jestli bylo přetížené - vím, že se tento plastový díl zlomil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.69 (?), 28.2.2016 20:58

Bezvadný pomocník při odvozu hnoje po špatném hrbolatém a bahnitém terénu.Při výjezdech po rampách a do kopců výborný.Jediné co mi vadí je poměrně velká váha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika