Příspěvky uživatele - 221.214

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Protihluková izolace staré Sigmy, 21.8.2012
Řešil jsem podobný případ: motor s čerpadlem jsem dal na gumové podložky a vyrobil dřevěnou budku. Celkem to pomohlo,  jinak bych ji vyložil polystyrernem. Přehřívání myslím nehrozí  (tedy jsem neřešil větrací otvory), protože mně čerpadlo... celý příspěvek >
TopTaste?, 20.8.2012
Velká školka a dobře zásobená (alespoň jedině tam jsem sehnal Chrudimskou) jsou Mcely. Jirka
Co so zmrznutymi zemiakmi?, 12.6.2012
děda radil, že když omrznou brambory, je dobré je hodně zalít.. Jenže to jde u malého záhonu... jirka
Napadené plody broskvoní, 8.6.2012
Doufám, že to není již nikde zodpovězeno, nerad bych zakládal zbytečnou diskuzi: na letošních plodech se mně objevily červovité   zbytky klejotoku, jakoby tam byly zality nějaké chodbičky. nevíte, co to je?  Broskvoň i silně obráží... celý příspěvek >
Jak na dřevěné násady?, 23.5.2012
V zásadě bránit zbytečnému namočení násad. jak se píše výše, dřevo nabobtná, napěchuje se a někdy   povolí i oko nářadí. Násada by se měla za okem rozšiřovat, aby šla doklepnout. Klínky - tvrdé dřevo. U sekyr používám kovový klínek a pak... celý příspěvek >
2 čerpadla, 15.5.2012
Já to mám udělané asi méně komfortně, ale jednoduššeji: čerpadlo prožene vodu pískovou filltrací a pak mám ventil.  Ten v jedné poloze posílá vodu přímo do bazénu, přepnutím do kolektoru a pak opět do potrubí, které vede od čerpadla.  U... celý příspěvek >
Vhodnost dřeva z ořechu na uzeni, 21.11.2011
Jedna moudrost říká (psal to tuším Ota Pavel ve Zlatých úhořích): udí se tím, co kvete bíle. Docela to vychází. používám buk, dub, dřevo z ovocných stromů, jasan, vždy co nejlépe vysušené, i když je někdy někdy polévám kvůli utlumení ohně, nebo když... celý příspěvek >
Automatické zavlažování - čerpadlo, nádrž, vodovodní řád, 30.8.2011
Což jít na to takto: v nádrži je čerpadlo s ochranným plovákem, spouštěné časovačem a čidlem na vlhkost. Změřil bych, o kolik klesne hladina při jednom zalití. To vynásobit 2 a v té výšce ode dna nainstaloval plovákový připouštěč z vodovodního... celý příspěvek >
Nahrada za švestku domácí, 25.8.2011
 Díky za rychlou odpověď. Protože jste ji také sháněl, předávám své letošní tipy: měli by ji mít v Holovousích (očka i stromky)  a ve školce Malochýn (to je u Ždírce nad D.)...) Stromky kolem 10.10. Jirka
Nahrada za švestku domácí, 24.8.2011
Petře z Pardubic, mám dotaz:  nevíte, jak je k mání Chrudimská (Vaňkova)? Mám poblíž chalupu a chtěl bych jí tam nasadit. Loni jsem jí marně scháněl. Přivítal bych i případné zhodnocení kvality. PS U Vaňků v CHrudimi ji neměli... Díky Jirka
Hryzec, 4.8.2011
Zkušenosti s hryzci: Po zjištění, že se nedají trvale zahubit na 100 % jsem v průběhu let udělal kolem zahrady drenážním rýčem do hloubky cca 40 cm výkop a dal tam plastové desky, aby se nedostali od sousedů. Plastové kvůli neponičení sekačky při... celý příspěvek >
Jak správně nasadit kosu, 2.6.2011
V souvislosti s tou kovanou objímkou utaženou kovovým klínkem : je i varianta, že místo dřevěného klínku je tam plátek silné kůže. Objímka je víceméně čtverhranná se zakulacenými rohy a i příslušná část kosiště je pak odélníkového průřezu. ... celý příspěvek >
Stromy a mravenci, 28.3.2011
Asi před dvacetilety jsem natřel Chemstopem  asi 10 cm pruh na kmínky nově vysázených jabloní. Časem se v místě vytvořily nádory, kůra zhrubla a začalo vyhnívat dřevo.  Dodnes je to na nich patrné. Nevím, jestli je současný Chemstop jiný,... celý příspěvek >
Diera v starej jabloni, 7.3.2011
Po vyčištění jsem díru v kmeni ořešáku hodně vystrříkal roztokem boraxu a dal na ní stříšku, pod kterou může v dolní části vzduch. Asi 5 let to zdá se funguje, zmizely plodnice dřevokazné houby, které byly předtím na kůře v okolí díry. Jo a... celý příspěvek >
Trativod, 20.12.2010
Před cca 20 letyjsem dělal trativod tak, že jsem vykopal jámuca 0,75 M3, vyplnil ji velkými kameny, nahoru dal malé a zasypalto cca 30 cm hlíny (do úrovně terénu). Je to navíc ve zvětralé břidlici a funguje bez problémů dodnes jako přepad za dvěma... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika