Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
1.6.2009 20:30
přečetl jsem si jen posledních pár příspěvků, tak se jen chci pozastavit nad tím, že někdo chtěl asi sekat vysokou trávu strunou.. :-) Zkoušel jsem s mojí Stihlkou FS220 posekat asi 80cm trávu, bodláčí a bůhví čeho ještě strunou-čtverečkem 2,4mm a ne že by to nešlo, ale efektivita nula. Na to je lepší troj a více zubec, s tím jsem posekal i starý zapomenutý plechový kýbl :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 144.17 (?), 1.6.2009 13:01

...a ještě jeden postřeh ze servisních firem v mém okolí, které Garland uvádí na stránkách jako typ "A" tedy firmy, které provádí záruční servis i na stroje zakoupené mimo jejich provozovnu, nechce mít nikdo s Marunakou nic společného. Nejen že neservisují stroje které nejsou u nich zakoupené, ale některé marunaku neservisují vůbe c a ani neprodávají - na dotaz "dobrý den děláte záruční servis na Marunaku" vždy slyším jen výprsk smíchu a odpovědi typu : " pane mi děláme jenom profi stroje" atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.76 (?), 1.6.2009 16:10
Pomocí řídítek se křovinořez řídí, váha spočívá na popruhu a to platí pro všechny křovinořezy. Řídítek se pouze lehce dotýkáme a usměrňujeme kde má nástroj žnout. Už jste viděl rukověti jiná než plastová? Řídítka jsou už moderní, tvarovaná, takže nezavazí. Dal bych za to stovku abych mohl natočit jak jste si rozedřel ruce. Prodali jsme jich tu hodně a nikdo si na to nestěžuje. Znám se s opraváři jiných servisů a shoda je vtom že u těchto strojů je poruchovost minimální a to téměř 100 procent zavinění obsluhou. Byl tam problém se strunovou hlavou, ale to byl problém Garlandu, ne Marunaky. Váha s výkonem je srovnatelná s jinými konkurenčními stroji, které mají cenu, hlučnost až 2x vyšší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.31 (?), 1.6.2009 17:41
Pro pana 144.17. Pokud mate dobre nastavene popruhy a vyvazeny stroj a presto je drzeni riditek pro vas neprijemne, mozna to bude tim, ze mate moc jemne a citlive ruce z nedostatku manualni prace. Urcite by vam pomohly kvalitni pracovni rukavice. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.197 (?), 1.6.2009 18:26

Čekal jsm podobné reakce, samozřejmě, že mám dobře seštelované popruhy a křovinořez vyvážený - bohužel s ním nepracuji okolo chodníčků tak jako větši zde píšících, ale v trávě a křoví, které mi sahá do úrovně očí - takže o lehkém kývání asi nebude řeč - podívejte se na dílenské zpracování ostatních výrobků, myslím tím těch opravdu profesionálních, pogumované rukujeti, řídítka z jednoho kusu a ne jak u Marunaky ze dvou tyček nevhodně spojených - nepíši o tom, abych si zkrátil dlouhou chvíli, ale aby ostatní, kteří udělají stejnou chybu jako já a rozhodnou se objednat si "neošahané " zboží z internetového obchodu byli tak nějak lépe v obraze - mrzí mě, že jsem nekoupil sice 2x tak drahý ale výborně zpracovaný Stihl 450, nebo něco srovnatelného. Dobrý, ale falešný pocit z ušetřených peněz rychle zmizel. Je to stejné, jako koupit si místo BMW Kiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.76 (?), 1.6.2009 20:11
Stihl 450, je jako očesané zboží z internetového obchodu? Jeden si ho tu koupil a nadává na to že to nezvládne strunou vysokou trávu a bez rukavic jsem ho ještě neviděl. Párkrát tu byl, ale žádné těžké opravy. Má to zatím druhý rok. U tohoto stroje jsou zastaralé řídítka, protože se nedají štelovat tak jak u Marunaky, ke si to každý našteluje jak mu to vyhovuje. Musím vám říci, že strunou požnout vysokou hustou trávu do výšky očí zvládnou jen ty nejsilnější stroje a ujišťuji vás, že Stihl 450 mezi ně určitě nepatří. Srovnáváte konstrukční provedení? V tom případě u motoru budou Stiláci snad pořád hrát druhé housle. Majitelům Stilu: nemám nic proti stilu, naopak je řadím mezi špičkové stroje, ale takovou nepodloženou pomluvu rozhodně za špičkovou nepovažuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 1.6.2009 20:30
přečetl jsem si jen posledních pár příspěvků, tak se jen chci pozastavit nad tím, že někdo chtěl asi sekat vysokou trávu strunou.. :-) Zkoušel jsem s mojí Stihlkou FS220 posekat asi 80cm trávu, bodláčí a bůhví čeho ještě strunou-čtverečkem 2,4mm a ne že by to nešlo, ale efektivita nula. Na to je lepší troj a více zubec, s tím jsem posekal i starý zapomenutý plechový kýbl :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.197 (?), 1.6.2009 20:36

...to dá rozum, seču trojzubcem proto je mi jedno jestli by 450ka užvejkla tu mojí džungli strunou. Nechtěl jsem jen navazovat na diskuzi o špatné strunové hlavě. Marunaka má mnohem dospělejší vady než v každém krámu dostupná kvalitní strunová hlava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.197 (?), 1.6.2009 20:32

Nerozumím vaší odpovědi, myslím že jsem srozumitelně napsal, že Marunaku jsem si objednal přes interntový obchod, protože mě zlákala cena. Mimo jiné k tomu přispělo i to že jsem si přečetl pár zdejších dikuzí a měl jsem pocit, že má volba je správná. Když jsem otevřel krabici už jsem se jen divil. Ovládání takto silného stroje připomíná ovladače autíček z tržnice. Nemám nic proti motoru, ikdyž ten otestuje čas, je silný a otáčky drží i mezi nejhustším porostem ale Marunaka nění jen o motoru. Nejsem majitelem Stihlu, ale možná brzy budu. Při koupi motorové pily už stejnou chybu neudělám jako u křovinořezu a rozhodně nebudu vybírat podle ceny ani podle nic nevypovíajích diskuzí. Zajdu do krámu se Stihlem, HQ, nebo Dolmarem nechám si poradit od prodavače a myslím že vše bude OK. A pochopil jsem i další důležitou věc, ti spokojení majitelé kvalitních strojů na podobné stránky nechodí, oni sečou, řežou a nikomu o tom nevypráví protože jim to přijde jako samozřejmost, oproti majitelům Marunak a jim podobným (bohužel mezi ně patřím), kteří považují za malý zázrak, že posekli půl zahrady a zrovna jim nic neupadlo, neulomilo se, nezadřelo atd. Věřím, že servis Marunaky je dobrá živnost. O klienty jistě není nouze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.76 (?), 1.6.2009 21:18
Dosavadní poruchovost a chování majitelů Marunaky, ale stejně tak i ostatních Japonských strojů vaše obavy zcela určitě nepotvrzují. Na druhou stranu ovládání, to je pravda v tom, že ho správně naštelovat pro laika je skoro nemožné, kdežto u Stihlu ten problém nemáte. Nerozumíte mé odpovědi, já zase nerozumím vaší kritice. S oběma stroji jsem měl možnost pracovat a mohu jenom říct, že to od vás není kritika, ale pomluva. Kdybyste napsal třeba že upadl vám motor, nevrací se lanko plynu, upadla hlava, nebo zdechlo to a nechce to jet, budíž, polámat se může vše, ale to co jste uvedl ukazuje spíš na problém obsluhy jak křovinořezu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.6.2009 21:56

94.76, možná prodáváte Marunaky, možná jste i pracoval se STIHL FS 450, ale velice o tom pochybuji. Nejspíš vám někdo na křoviňák přimaloval nulu. Protože napsat to co vy o tomto stroji, může jen ublížený majitel jiné značky. Už jen antivibrační systém u STIHLu, upevnění řidítek a vyvážení celku je nesrovnatelné. Pokud se týká seřízení lanka plynu u Marunaky, není až tak obtížné, jako spíše konstrukčně špatné. Mimochodem, tak jednoduché vyrovnání průvěsu lanka plynu, jako je u FS 450, jsem ještě u žádného jiného křoviňáku neviděl. Nastavení řidítek jste nejspíše viděl jen na obrázku, protože je tak jednoduché a rychlé, že tři šrouby Marunaky si o něm mohou nechat jen zdát. Motor? Marunaka má snad nějaký svůj motor? A chcete-li mluvit o pomluvě, pak je to to co jste napsal dnes ve 20:11, očividně u STIHLu vůbec nevíte o čem mluvíte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika