Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?) 
20.5.2008 9:03

Jediné, co mě chytlo jsou opakující se problémy majitelů Marunaky. Jim je asi jedno, kdo jim to vyřídí, nebo má zastoupení, hlavně, když by to bylo rychle a v pořádku. Opravdu jsem to nemyslel tak vážně, jak to vypadalo, ale ta formulace byla taková, že mě to napadlo. Mě se to netýká, ale jen jsem trochou snahy chtěl pomoci v daném problému.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 238.17 (?), 20.5.2008 9:48
V tom případě se omlouvám za neadekvátní odpověď. Taková vibrující hlava nejenže může vážně poškodit úhlový převod, ale také se několikrát zvýší vibrace prostupující do rukou obsluhy. Někdy se mi zdá, že takový přístup firmy Garland k výše uvedenému problému až poškozuje dobré jméno firmy Kawasaki, potažmo Marunaky. To je ale asi jenom můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 20.5.2008 11:37

O vibracích a úhlovém převodu jsem psal o pár příspěvků zpátky. Také souhlasím, že jedna součástka, ne originální kazí celkový dojem. Ale nechápu to, nebo by byl v ceně díky tomu zásadní rozdíl, proto sice levné, ale v podstatě nefunkční hlavy. Toto si nepamatuji v těchto přístrojích, nemá to logiku. Spokojený zákazník = více prodaných výrobků...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.62 (?), 20.5.2008 11:58

Ja kdyz jsme to zjistil, ze mi to hazi tak, ze po hodine prace z toho uplne brneji prsty na rukou... tak jsem zasel k prodejci, kde jsem to koupil a zjistil jsem ze v krabici, kde jsou ty hlavy tak ma dva typy hlav. Tu plastovou co dali me a pak jinou, ktera ma uz v sobe zavit. Tak jsem ho poprosil jestli mi to vymeni a bez problemu vymenili. Je to super a nevibruje to naprosto vubec. Proste parada... Posekal jsem celou zahradu 1100m a super!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.81 (?), 22.5.2008 13:36

Prosím, tak jak tady píše kolega, nemáte někdo vychytáno jaký typ od jiného výrobce lze použít, klidně ty peníze do toho investuji ať je klid, ale včera jsem byl v husq, a tam mají jiný systém hlav, a nemám čas obcházet všechny servisy jednotlivých značek. Tak jestli někdo má nějaký poznatek prosím podělte se. Děkuji Luki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.102 (?), 23.5.2008 18:41

Dobrý den, koupil jsem v prodejně HQ universální hlavu, je stejná jako na HQ ale je u ní v blistru navic přibalena sada výměnných závitů s jedním adaptérem ven, který jsem zrovna potřeboval. Křovinořez ABG 430 HB má také nekvalítní strunovou hlavu a navíc uchycení nástrojů do ůhlové převodovky pomocí šroubu. K uchycení hlavy jsem tento adaptér využil. Je to vlastně "šteft ", který má jeden závit co lze zašroubovat do hřídele úhlového převodu křovinořezu ABG 430,  na druhý závit se našroubuje strunovka pomocí přiloženého výměnného závitu. Těch závitů je tam asi 6 + jeden už je ve strunové hlavě. V prodejně mi prodávající tvrdil, že by to mělo pasovat na všechny křovinořezy, co se na světě vyrábí. Již jsem sekal a funguje nesrovnatelně lépe než původní, hlavně co se týče vibrací, rozskakování hlavy, včetně ztráty pružiny, což se nekonalo. Navíc jsem zjistil, že použití kvalitní struny, která byla v hlavě namotaná, má též něco do sebe! Zdravím a přeji hodně posekané trávy.  J.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.119 (?), 5.6.2008 10:25

Není možné použít jednu hlavu na všechny křovinořezy. Většinou mají jinak řešený kryt proti namotávání trávy - nebude to tedy fungovat OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.92 (?), 9.6.2008 15:10

A to Vám říkal kdo?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.102 (?), 10.6.2008 10:25

Ale funguje to! J. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 10.6.2008 18:11

K panu pod značkou 68.102. Je pravdou, že kvalitní struna vyřeší asi 30 % trápení s hlavou. S "origo" hlavou Attila s horním kovovým mezikružím a Oregon nízkohlučnou strunou to funguje nějak líp než s origo strunou Attila nebo levnou strunou profi z hoby hypermarketu. A spotřeba struny při sekání podél betonovéno základu plotu je podstatně nižší. Vyplatí se investovat do značkové struny. :-). Jak se vším. P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika