Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům



host - 48.24 (?)
29.4.2009 19:32

Kdysi jsem dlouho váhal a přes tyto diskuse jsem se ptal. Pak jsem koupil Marunaku TH43DX. Stroj je to dobrý, ale ta hlava dodávaná se strojem, to opravdu,  není ono. A návod? To je také kapitola sama pro sebe. Díky vibracím od hlavy, mi praskla objímka držící kryt hlavy/kotouče. Kolega si koupil stejný křoviňák, ale dostal k tomu ještě horší hlavu.  Napsal jsem tedy do Japonska - hlava není standardně dodávána a řeší ji dovozce. A tak japončíci přeposlali můj e-mail dovozci pro Evropu a ten si Atillu obhajoval. Pro Evropu je dovozce Eurogarden z Belgie.  Následoval krátký mejlík s odkazem na vlákna na těchto stránkách, že ještě prosím, aby Garland diskusi přeložil. A Garland poslal novou hlavu. Tu ještě horší hlavu jsem dostal v rámci reklamace. Bída s nouzí je ještě hodně veliká lichotka. A pak se začala hledat alternativní hlava, jelikož jsem byl ochoten si koupit novou, lepší a netrápit se s dodávanými šmejdy. Je to tu na jiném vláknu, ale jiná hlava je Honda 06725-VJ5-305. Kolega nazkoušel, prý je perfektní.  Jinak Garland není zrovna moc vstřícná firma. Nyní čekám jak dopadne reklamace objímky držáku krytu. Šťastnou ruku při volbě zahradních pomocníků. S pozdravem P.B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 8.97 (?), 21.7.2008 13:51

Hmmm, tak to jste blázen. marunaka, ikdyž se tváří jako kdoví jakej Japonec je ... číňan. Možná tak sekat rejži, to jo. Koupil jsem, 30 minut jsem s tím krámem dělal, rozbil se a teď na mě dealer kašle, že mu to v Garlandu zamítli a neproplatěj mi to.!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.17 (?), 21.7.2008 16:30
Chápu docela vaše rozčarování. Jestli Garland vám odmítl záruční opravu, tak jste něco lidově podělal. Zkušenosti s Garlandem mám takové, že když neuzná záruku, tak to už musí být evidentní chyba obsluhy. Poslední dobou zvýšený výskyt zadřených motorů a to u všech značek má přímou souvislost s kvalitou používaného benzínu. Bohužel na takto zničený motor nedává žádný výrobce záruku. Takže pokud jste motor zašvihl, musel jste tam lít pořádný šurvajs. S benzinem začíná být vesměs problém, kdo chce mít trochu jistotu ať raději kupuje Schel a používá vždy čerstvě namíchanou směs. S Číňanem jste se také trochu minul, je sice fakt že téměř všechny značky používají čínské díly, ale vámi uvedený typ zrovna nemá ani jednu. Samozřejmě můžete se bránit soudem, ale ten bude požadovat znalecký posudek a zadřený motor od nevhodné PHM je dobře identifikovatelný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.135 (?), 22.4.2009 10:12

Milý pane, já mám s firmou Garland jen ty nejhorší zkušenosti. S takovou arogancí jsem se ještě nesetkal!!! A to se ještě nestyděli mi nabídnout opravu za 7.800,- Kč!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.163 (?), 21.7.2008 21:16
Dobrý den. Marunaku jsem koupil před cca. 14-ti dny - TH48DX PRO. Strunovou hlavu jsem dostal se zalitým šroubem, úplně stejnou jakou dodává k OleoMacu Mountfield. Prodejce v Uničově mi doporučil olej (1:50 - v CZ návodu je chyba) a lithiové mazivo od Husqvarna. Stroj šlape jako hodinky, asi jako každý nový stroj. Jak se Vám jej podařilo pokazit? Co přesně se stalo? Děkuji. L.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.165 (?), 16.1.2009 20:23

Marunaku jsem nechtěně otestoval před rokem. Vypůjčenou, takže jsem se o nic nestaral. Natočil a sekal. Nevím jakou měla strunovou hlavu a jak byla přidělaná, ale sekala tak, jak jsem si představoval křovinořez. Před 14-ti dny jsem si koupil svoji 34ccm. Když tady ale čtu příspěvky, došel jsem k názoru že je to naprostý šmejd. Jenže: ta moje nově koupená má hřídel s drážkami a se závitem a příložkami stejnými jako třeba u brusky na přidělání kotouče. Čtyřzubec i strunová hlava se připevňují naprosto stejným způsobem, tj. maticí na hřídeli přes příložky. Je tam jen takový talířek aby se matice neopotřebovala o zem. Strunová hlava má ve středu díru 25mm a žádný závit. Je Italská, ale vypadá to, že běží. Horní část je plechová.  Jestli vydumám jak, dám sem fotky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.69 (?), 29.4.2009 11:45

Chtěl jsem si koupit Marunaku, mám tak nějakou důvěru k japonské technice. Dealer mi řekl, že se už prý nevozí, že s ní byly problémy. Je to pravda? I když po přečtení této diskuse nevím... Ale ten problém s hlavou se dá řešit.

Kittler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 29.4.2009 15:49

Já jsem toto vlákno týkající se Marunaky před dvěma lety založil, dnes ji už nemám, vrátili mi peníze a koupil jsem si Solo. Přístup Garlandu byl různý. Nejhorší na tom bylo to, že Marunaku TH-48DX PRO osadili nevhodnými hlavami a od května 2007 jim trvalo půl roku, než byli schopni dodat odpovídající hlavu japonskou. To ale bylo už skoro v zimě a jedna sezona byla pryč. Od začátku se zadíral plyn a motor šel dosti špatně do otáček. V Garlandu to po sezoně vyřešili výměnou celého motoru. Ovládání plynu šlo i potom tak těžko, že v rukojeti praskla zase plastová ovládací vidlička plynové struny. Byla to už kolikátá oprava a já stále na něco čekal, a něco opravoval. Nakonec asi po 15 měsících a několika opravách se zdálo, že by křoviňák mohl fungovat řádně. Když fungoval dobře sekal dobře, startoval dobře, mšěl o´)dobrý výkon a byl bych snad i spokojený, kdyby to byl setrvalý stav. Chtěl jsem ale s Garlandem dohodnout na tom, ať mi tedy o promarněný čas opravami nebo čekáním na ně prodlouží záruku, což odmítli. A tak jsem přes obchod Marunaku importérovi vrátil, dostal jsem zpět peníze a koupil si loni v srpnu křovinořez Solo. Jenomže buď mám smůlu, nebo jak mě sdělil jeden prodejce "Solo už není to, co bylo" (asi obojí je pravda)problémy úplně nepřestaly. Studený motor SOLA velmi špatně startoval a protože je to 50ccm i když s dekompresí, po 15-20 zataženích při startu studeného motoru mě mohla ruka upadnout. Teplý motor chytil na první škubnutí. Servis Solo v Praze špatné studené starty řešil výměnou karburátoru a po cca 28 dnech se mě křovinořez v listopadu vrátil z opravy. Už nebylo co sekat a já to již ani startovat nezkoušel. Letos se závada opakovala a tak vlastním "výzkumem" jsem zjistil, že sytič - přívěra vzduchu řádně nefunguje. Když motor běžel, na sytič vůbec nijak nereagoval jakoukoliv změnou otáček. Po zavolání do servisu prodejce SOLO v Praze a vylíčení stavu jsem se servisem SOLA dohodl na opravě prostřednictvím servisu v místě mého bydliště, abych zasláním do Prahy přes prodejce místo sečení nečekal zase měsíc na opravu. Teď se zdá, že se to výrazně zlepšilo, ale studený motor Kawasaki u Marunaky startoval lépe. Tolik moje zkušenosti.

Přeji Všem lepší ruku a volbu, než jsem dosud měl já. M. Pohl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 29.4.2009 19:32

Kdysi jsem dlouho váhal a přes tyto diskuse jsem se ptal. Pak jsem koupil Marunaku TH43DX. Stroj je to dobrý, ale ta hlava dodávaná se strojem, to opravdu,  není ono. A návod? To je také kapitola sama pro sebe. Díky vibracím od hlavy, mi praskla objímka držící kryt hlavy/kotouče. Kolega si koupil stejný křoviňák, ale dostal k tomu ještě horší hlavu.  Napsal jsem tedy do Japonska - hlava není standardně dodávána a řeší ji dovozce. A tak japončíci přeposlali můj e-mail dovozci pro Evropu a ten si Atillu obhajoval. Pro Evropu je dovozce Eurogarden z Belgie.  Následoval krátký mejlík s odkazem na vlákna na těchto stránkách, že ještě prosím, aby Garland diskusi přeložil. A Garland poslal novou hlavu. Tu ještě horší hlavu jsem dostal v rámci reklamace. Bída s nouzí je ještě hodně veliká lichotka. A pak se začala hledat alternativní hlava, jelikož jsem byl ochoten si koupit novou, lepší a netrápit se s dodávanými šmejdy. Je to tu na jiném vláknu, ale jiná hlava je Honda 06725-VJ5-305. Kolega nazkoušel, prý je perfektní.  Jinak Garland není zrovna moc vstřícná firma. Nyní čekám jak dopadne reklamace objímky držáku krytu. Šťastnou ruku při volbě zahradních pomocníků. S pozdravem P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 29.4.2009 22:23
Pan 235.12 Problém s plynovým lankem u Marunaky není ojedinělý. Základ problému je ve špatně naštelovaným plynovým lanku. Možná se vám to bude zdát až neuvěřitelný, ale i málokterý servisák dokáže přijít na to jak ho správně naštelovat. Nesmí se naštelovat příliš dlouhé a ani příliš krátké. To potom při fyzicky maximálním zmačknutí plynové páčky je lanko už napnuté, ale páčka se ještě neopřela o doraz. Je to něco podobného, jako když si obsluha u mot. pile vymění start. špagát za delší než je pružina schopná odmotání. Tím je destrukce páčky nevyhnutná a to nehledě na to že plastová hřídelka šoupěte je přemáhána. Přitom plyn musí jít volně. Někteří lidé si dokonce štelováním lanka nastavují volnoběh. Navíc některé již zmíněné plastové šoupata mají plastovou hřídelku v plastovém pouzdře nesymetricky namáhané, takže kdo používá při práci častěji přidávání a ubírání plynu s nesprávně naštelovaným lankem, tak za čas mu začne chodit tíž a tíž. Tam pomůže už jen výměna šoupěte (cca 240,- + práce asi na 10 minut) S plagiátovou hlavou je to od Garlandu ostuda, aby si zákazník sháněl normální hlavu. Kdyby aspoň dodávali Italskou hlavu s plechovým uchycením, ty se nevracely. Vypadá to, že v tom zase budou peníze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.17 (?), 1.6.2009 10:59

Marunaku TH-48DX PRO

Tak jsem si přečetl celou tuto diskuzi a přesto jsem si Marunaku pořídil, pánové mrzí mě jak málo jste se rozpovídali o rukojeti jako takové. Motor asi OK, hlavu mi k tomu dali Japonskou tak seká, možná dobře možná špatně, ale kdo ten 9 kilovej krám má udržet pomocí těch příšernejch z levného plastu vyrobejch rokojítích? Včera jsem sˇMarunakou pracoval asi 5 hodin, ruce mám sedřené do krve, ovládání plynu příšerné, celé se to zasekává, někdy nejde zmáčknou někdy nejde pustit - fakt už chápu přoč kvalitní křovinořez stojí přesně dvojnásobek co tenhle šmejd s možná kvalitním motorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika