Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´



host - 216.69 (?)
4.11.2014 22:25
Diskuze nikam nesklouzla. Na Vari nic nevymýšlejí DoDo.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 176.91 (?), 2.11.2014 7:42

Odpovím třeba vám, proč debatuji, když se mě na to ptáte.Vari, inu perfektní vymakanou mašinu asi nemáte, když tak o ní píšete.Vaše doporučení na jednoosý traktor - kultivátor MKS-60 si zase zasluhuje jenom větu /nemám na takové debaty čas ani náladu/. Vůbec si nedovedete představit tu srandu jak já s tím zápolím ,jako já si nedokážu vysvětlit proč mi někdo odpovídá na něco o čem moc asi neví.Jako, vždyť je to dvakrát do roka.Jak to ví,224187 kolikrát já do roka měním kola za rotavátor?Jak ví, komu co smrdí a nebo voní.No je to internetová diskuse.Někdy pomůže, někdy dostanete za uši.Já to beru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.87 (?), 2.11.2014 8:59
Jsem dlouholetým majitelem Vari s profi Hondou. Zatím jsem za téměř 20 let jednou zničil odstředivou spojku, po 2 letech provozu, učil jsem se stroj ovládat. Letos zase mimo orbu, rotavátor a dopravu v nejtěžších podmínkách v lese, naviják a přibližování dřeva z míst, kde je vynášení dřeva dřina. Viděl jsem prasklé dvouřadé řetězy, řemeny. S MKS bych se do lesa, kde jezdím nepustil, z obavy, že neubrzdím, MKSem nemohu pohánět naviják v malé sestavě motor a převodovka na jiném dopravním prostředku, Vari je možno rozložit na malé díly a snadno rychle složit. Proti MKS nemám výhrady, záleží, co kdo od stroje chce a očekává. Proto nemáme MKS a podobné stroje s horšími komponenty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 4.11.2014 5:38

Ahoj   zase jsme sklouzly k něčemu p. J.S. na co se pan Ivo neptal. Pokud budu intenzívně obdělávat dva hektary polností, tak si nekoupím MKSku, aleVari. Ivo bude kultivovat možná 1/3 z 6arů a na to by mu MKSka bohatě stačila. Teď bude potřebovat další převodovku, nebo jednoůčelovou sekačku. Naviják k MKSce už je na světě(jen ho dodělat), je z poškozenýho navijáku z plata na převoz aut. Jestli se mi podaří dodělat, tak vyfotím. Vy máte ieden motor a mnoho podvozků, já mám jeden stroj a mnoho nářadí. K mnoha diskutérům(možná jeden, z anonimních příspěvků to nelze poznat) o "šípácích" je vysvětleno na portálo naše traktory i va stránkách Vari a na Str. Barum. Jinak nevím co chcete vysvětlovat. Vy chcete spíš PORÝPAT!!   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.88 (?), 4.11.2014 6:59
Zamotal jste se do toho, ptal se na všechno, co souvisí s MKS a výběr Vari na menší plochu s rezervou potvrdil, že nejen na MKS. Argumentovat předěláváním kol a nožů je vzhledem k jednoduchosti a počtu za rok, je o schopnostech obsluhy. Také může jezdit do servisu měnit olej. Naviják je samostatný a jeho pohon je motor s převodovkou bez úprav, jen se připojí k navijáku. To bylo na vysvětlení, že převodovku rotavátoru lze využít mnohostranně a vyplatí se to. Navíc lze koupit ve velmi dobrém stavu za nízkou cenu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.138 (?), 4.11.2014 21:16
habr.v, nebudeme se předvádět kdo co má. Tady jde o to vaše přehazování kol, z jedné strany na druhou. Každá pneumatika má vyznačený smysl otáčení, včetně pneu na kolo - bicykl. Jestliže přemístím kolo z levé strany na pravou, tak změním smysl otáčení, a jsem již v rozporu s tím co uvádí výrobce. Na „portálo naše traktory“, píšou vaši kamarádi, kteří mají stejné znalosti jako vy. Když to shrneme, tak jen uvádíte lidi v omyl. Neví co tím sledujete. Než podruhé uveřejníte takovou mystifikaci, tak se nejprve ze stránek výrobců pneumatik poučte sám. Ahoj!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 48.109 (?), 6.11.2014 9:49

Koukám, že se navážíte do mě, který se aspoň podepíše. Já jsem se neptal na samočištění, jen jsem takto odpovídal na "šípáky".  Kdo co má jste začal Vy(naviják). Kamarádi zůstali u Stalingrabu, tím mystifikujete Vy. Kola ať si tam dá kdo chce, jaký chce, třeba OR 9 a hledá směr otáčení.  Hezký den p. anonim.    Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 6.11.2014 11:43
Nechápu ten sarkasmus, Vari mám jako pohonný celek pro něco.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 4.11.2014 22:25
Diskuze nikam nesklouzla. Na Vari nic nevymýšlejí DoDo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 6.11.2014 8:46

Na dva hektary polností je Vari k intenzivnímu obdělávání žalostně málo. Představte si, že máte tuto plochu připravit na další operace orbou.  Při ideálních podmínkách by vám trvalo tuto plochu zorat 38hod a 20min. S idéálními podmínkami se můžeme potkat maximáně na papíře, takže doba ve skutečnosti bude mnohem delší. Jakákoli technika této kategorie je podle mne v provedení hobby a je používaná jen zapálenými zahrádkáři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 43.23 (?), 6.11.2014 19:47

To jste si to vysvětlil po svém. U Kopidlna je zahradnictví kde majitel vlastní dva hektary pozemků, kde má vlastní dům, skleníky a pozemky s kytkama, atd.  Tak že dva h. neoře. A tak to bylo myšleno.   Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika