Lepší křovinořez - který?



host - 3.83 (?)
23.7.2010 14:53

Upřímně řečeno se Vám divím, že už nechodíte po prodejcích vytipovaných strojů a nezkoušíte s manželem možné kusy přímo osobně.Zkušenost s půjčeným strojem máte, běžte se přesvědčit o rozdílech mezi značkami a prodejci na vlastní kůži.

 Pečlivě a bez emocí srovnávejte pocit ze stroje na správně seřízeném postroji, úchop řidítek, hluk při plných otáčkách motoru... je toho dost a dost. Pokud se přeci jen přenesete přes vyšší váhu a budete se přeci jen pohybovat ve vodách těžších profistrojů tak berte v úvahu možné rozdíly v délce pracovní hřídele u některých typů - na trávu rozlehlých porostů jsou delší, do lesních prořezávek a svahů jsou hřídele kratší a silnější, hlavy úhlových převodovek masivnější. Mezi profistroji věnujte pozornost zejména stroji Stihl FS 450.

Berte v úvahu, že mimo akademických vsuvek některých jedinců se zde setkáte s názory lidí, kteří vykonávají přesně typ práce jakou poptáváte, potom  "profidřevorubci",kterým se nemůžete rovnat a technicky zaměřené "kusy",kteří se sice s uvedenými stroji neživí, ale neodolají pokušení do debaty vnést za každou cenu své moudro. Vybrat zlatou střední cestu budete muset stejně sami tak to tu berte v klidu a tvořte si názor selským rozumem. Technické parametry jakéhokoliv stroje ještě nevypovídají nic o tom, jak se Vám s ním bude skutečně pracovat, běžte a zkoušejte!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 118.44 (?), 22.7.2010 21:16
To se mýlíte právě je to diskuze o tom že nenadržuji žádné značce ale když porovnám stroje stejného výkonu a stejného obsahu a jen si dosadím jiné otáčky tak mi vyjdou výhody a nevýhody nižších nebo vyšších otáček.Je celkem zajímavé když porovnáváte motorové pily tak jste ochoten přistoupit na to že otáčky nejsou všechno a že u jiných pil honěných otáčkami to není všechno a je potřeba to brát komplexněji ale u křoviňáků jste ochoten tohle popřít a tvrdit že snad otáčky jsou nade vše.Není to snad tím podle toho jak vám to zrovna vyhovuje?Podle určitých zákonů je jasné že u stejných motorů když zvýšíte otáčky tak je to na úkor kroutícího momentu a opačně?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.35 (?), 22.7.2010 21:27
Nechám to v rovině Vašich úvah.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 22.7.2010 21:37
Není potřeba se urážet ony zákony o zachování energie jsou neuprosné, když přidáte na otáčkách ubyde kroutícího momentu samozřejmě při stejné spotřebě atd.Ale tím nechci tvrdit že Dolmar je špatný či OM nebo jiná značka lepší, vždy je to o tom co si kdo myslí že je výhodnější pro ten který typ stroje.Vaše úvahy jsou také většinou na dobrých základech lépe řečeno máte výborné znalosti jen někdy máte snahu dolmar vyzdvihovat a jiné značky potápět.Ale na to máte právo tak jak já na ty svoje bláboly.:-))))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.35 (?), 22.7.2010 21:56
Já se neurážím, ale ztrácím smysl Vašich dotazů. Chcete znát otáčky, kdy to ještě seče? Ubírejte plyn a brzy to poznáte. Ostatní dotazy jste v závěru "objasnil" sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 22.7.2010 22:06
Dobře omlouvám se vám že jsem se zeptal na dolmar který má otáčky jen 6400 na řezném nástroji ale zajímalo mě to proto že jste tu vyzdvihoval dolmar který má na nástroji asi 10500 otáček a divíte se že OM seče okolo9000 otáček.Proto mě zajímá kolik se odváží prodejci dát do oběhu a ještě to seče.Otáčkoměr doma mám ale nenapadlo mě to vyzkoušet a bylo by to trochu problematické proto jsem se ptal vás jako zkušeného pardála ale asi jste to vzal moc osobně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.123 (?), 22.7.2010 22:24
Tak jinak, já jsem doporučil několik modelů Dolmar a to profi. Vysvětlil jsem proč a jsem přesvědčen, že je to z pohledu ceny a kvality to nejlepší. Ale dál jsem již doporučoval obecně výkonný profi stroj. Opět jsem vysvětlil proč. Co si nakonec koupí, je jen na nich. Myslím si, že když chce někdo poradit, měla by ta rada mít hodnotu, aby tazateli pomohla. S doporučením Dolmaru jsem přesvědčen, že je to rada velmi hodnotná. Ohledně otáček, nemůžete srovnávat vyžínač, lehký křovinořez a profi. Otáčky jsem popsal a rozdíly jsem vysvětlil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 23.7.2010 7:58
Souhlasím Dolmar jsou dobré stroje, aspoň pily, tu mám doma a můžu doporučit křovnořez mám O.M a taky dobře slouží, ale jak říkáte je na každém co si koupí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.235 (?), 23.7.2010 12:40

Tak se v tom správně začínám ztrácet :D :D Nezbývá, než pečlivě znova pročíst diskuzi, vypsat si všechny doporučované stroje+recenze na ně, najít si je na netu a porovnat.

Díky všem za rady :).

TR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 23.7.2010 14:53

Upřímně řečeno se Vám divím, že už nechodíte po prodejcích vytipovaných strojů a nezkoušíte s manželem možné kusy přímo osobně.Zkušenost s půjčeným strojem máte, běžte se přesvědčit o rozdílech mezi značkami a prodejci na vlastní kůži.

 Pečlivě a bez emocí srovnávejte pocit ze stroje na správně seřízeném postroji, úchop řidítek, hluk při plných otáčkách motoru... je toho dost a dost. Pokud se přeci jen přenesete přes vyšší váhu a budete se přeci jen pohybovat ve vodách těžších profistrojů tak berte v úvahu možné rozdíly v délce pracovní hřídele u některých typů - na trávu rozlehlých porostů jsou delší, do lesních prořezávek a svahů jsou hřídele kratší a silnější, hlavy úhlových převodovek masivnější. Mezi profistroji věnujte pozornost zejména stroji Stihl FS 450.

Berte v úvahu, že mimo akademických vsuvek některých jedinců se zde setkáte s názory lidí, kteří vykonávají přesně typ práce jakou poptáváte, potom  "profidřevorubci",kterým se nemůžete rovnat a technicky zaměřené "kusy",kteří se sice s uvedenými stroji neživí, ale neodolají pokušení do debaty vnést za každou cenu své moudro. Vybrat zlatou střední cestu budete muset stejně sami tak to tu berte v klidu a tvořte si názor selským rozumem. Technické parametry jakéhokoliv stroje ještě nevypovídají nic o tom, jak se Vám s ním bude skutečně pracovat, běžte a zkoušejte!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.235 (?), 24.7.2010 10:23

Určitě půjdeme a budeme zkoušet, ale zatím stále nebyl čas :(Teď je takové práce, že nevíme kam dřív skočit, natož ještě obíhat obchody. Manžel chodí normálně do práce, takže na vše je vždy jenom odpoledne, a to je znát.

Diskuze nás dokázala nasměrovat na určité modely, které si teď musíme protřídit, podle parametrů vybrat dejme tomu 4 kousky a pak je postupně vyzkoušet u prodejců. Vzhledem k tomu, že stejnak musíme počkat aspoň na dvě, tři výplaty, tak na to máme v teoretické rovině dostatek času a tudíž nebude koupě unáhlená. V klidu si to projdeme v době, kdy už nebude tolik práce a holt koupíme mimo sezonu... je to pro nás hodně velká investice, proto to řeším už takhle hodně dopředu.

Proto znova všem děkuju za rady a tipy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika