Kultivátor Mountfield MS16



host - 32.119 (?)
4.3.2014 19:35

Zdravím vespolek.

Jakožto servisní technik firmy Mountfield, jsem si náhodně přečetl tuto diskusi.Tyto průmyslové motory BaS montované na kultivátory MS16,MS07 atd. nemají světelnou, ani dobíjecí cívku.Mají pouze jednoduché zapalování, něco jako magneto.Tudíž případné osvětlení stroje bych řešil, jak víše bylo psáno, LED svítilnami na kolo, nebot ruku na srdce, jak často s takovým strojem jedete v noci???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 58.104 (?), 3.1.2014 11:34, zobrazeno: 24519x

Dobrý den všem,

jsem vlastníkem kultivátoru mauntfield MS16 a rád bych se touto cestou zeptal, jestli někdo nemá zkušenosti s namontováním přídavných světel na toto zařízení.

Děkuji všem za jakoukoliv radu, či pomoc.

H.P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.72 (?), 3.1.2014 13:05

Zdravím Vás, známý má také kultivátor (nevím z hlavy, jestli jde o stejný typ) a řešil to pomocí LED svítilny na bicykl s dobíjecími články, protože motor nemá cívku pro napájení osvětlení. Podle něho to k občasnému použití bohatě stačí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.104 (?), 3.1.2014 13:25

Mám tam motor serie 800 o výkonu 5,5hp, zakoupený v roce 2013. Nikde na netu nemůžu najít, jestli tam nějaká světelná civka je, ale třeba by se dalo kdyžtak něco dobastlit z Pionýru, JAWA a pod. Třeba to tu někdo řešil a poradí, jak na to.

H.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.119 (?), 4.3.2014 19:35

Zdravím vespolek.

Jakožto servisní technik firmy Mountfield, jsem si náhodně přečetl tuto diskusi.Tyto průmyslové motory BaS montované na kultivátory MS16,MS07 atd. nemají světelnou, ani dobíjecí cívku.Mají pouze jednoduché zapalování, něco jako magneto.Tudíž případné osvětlení stroje bych řešil, jak víše bylo psáno, LED svítilnami na kolo, nebot ruku na srdce, jak často s takovým strojem jedete v noci???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.84 (?), 18.8.2015 11:44
Ahoj zahrádkáři, také máme MS 16. Jak jste s ním spokojeni? Co obra, vybráni brambor případně další přídavná zařízení? Díky za vaše reakce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.110 (?), 29.10.2016 17:23

Bohužel, tento "stroj" mám taky. Nikdy v životě bych ho víckrát nekoupil, v porovnání s VARI to je na koleně vyrobený předražený krám užitnou hodnotou o 2 třídy níž než VARI a cenově o 3 třídy výš. Drahé náhradní díly, prostě hrůza-děs! Budu to po roce prodávat, protože nemám čas si s tím hrát, vozit na pole celou dílnu k sestavení, asi 20 klínových řemenů k tomu. Škoda mluvit, prostě nikdy více MOUNTFIELD MS16 ani zadarmo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.213 (?), 23.2.2017 7:42

Vážení tomuto krámu z Moutfieldu se vyhněte obloukem. Nejenom, že je to mizerná konstrukce a zpracování, ale kromě motoru a možná kol je vše poruchové. Nechal jsem to servisovat přímo u Moutfieldu, kde mi sdělili, že ten můj kus vyráběli před dvěma roky a proto se na něj nedá sehnat správný řemen, takže neprokluzuje jak má a na volnoběh se ten krám sám uvádí do pohybu. Páčka odd akcelerátoru praská sama, jen se na ni podíváte. Jednou jsem s ním oral a po 5 minutách jsem vzal raději rýč do ruky. Pro ty, kteří chtějí sekat vysokou trávu, tak je to super kousek na likvidaci nervů. Když neodejde spojka (mě na nové sekačce vydržela 5 min. a oprava v Moutfieldu trvala 60 dní), tak vás bude pohonná jednotka tahat po louce a tráva bude poválená. Ony totiž chybějí dostatečné otáčky, které by tu bubnovou sekačku uvedly do požadovaného chodu. Náraz do kamínku znamená ohnutý nůž a posléze narušení konstrukce rotačního bubnu (doporučuji nakoupit dostatečnou zásobu vždyť jeden stojí něco kolem 90,- Kč). Ty hadříky, které zabraňují odlétání trávy vám na mírném svahu vlezou do nožů, takže se pak nestačíte divit, jak to sekačka vypadá. Prostě, ani dítěti bych to nepůjčil na hraní. Když jsem to po jednom sečení odstavil do suché kolny, tak další jaro ležel vedle bubnu kus červeného pásu. Byla to všechna barva, která spadla z rezavého podkladu. Nemám sil už se v tom špičkovém krámu dohadovat, takže to leží ve stodole jako výstavní kousek od profesionála na zahradní techniku. Je to jen krám k rychlému zisku prodejce. Česky řečeno "Franto podrž to, já valím pro peníze"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.42 (?), 24.3.2017 9:08

Já mámMS19, kupoval jsem ho někdy v roce 2003 už starší a dodnes maká. Neříkám, že jsem na něm nic neopravoval. Tak třeba těsnění v karburátoru, řemeny,... Ale jsou to defacto drobnosti. Při prvním vytažení na jaře dám sytič, zatáhnu, vyženu pavouky z výfuku a jedu. Prostě paráda. Ono je třeba rozlišovat dvě věci. Motor a zbytek stroje. Motor je B&S, jde na něj sehnat vše (ať už v MF nebo jinde nebo na serveru Ebay.com, což je americký aukční server a jelikož je motor taky z USA, tak tam mají opravdu každou blbost).

Nějak nerozumím tomu, že není možné sehnat řemen. Ty se vyrábějí v několika málo šířkách (10,13,17mm) a délkéch snad po 1cm. NAvíc to má napínací kladku, takže na úplně přesné délce přece nezáleží.

Já na něho nedám dopustit.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.32 (?), 24.3.2017 18:38
Kdo poznal u táty Vari a chtěl si koupit podobného dělníka, tak těžce pohořel, protože je to jen podobné, ne stejné.Kdo to má jako první zkušenost, tak to bere tak, jak to je-na pohon klíňákama musí časem nadávat každý, kvalita zpracování nejde srovnávat s varinou, na díly se čeká měsíc, přesto mám kamaráda, který to vlastní a uspokojuje ho, být na políčku soběstačný a nemuset si nikoho sjednávat i za cenu vyšších nákladů.Máme hlinitopísčitou zem, tak když mu to chytne, tak to obstojí, jen na ty klíňáky hřeší... Osobně mám Vari i Mf70,a cokoliv ojetého z této bytelné produkce má větší užitnou hodnotu, než zmíněný nový mountfield, ale u ojetiny chybí ta kupní radost z neohmatané "voňavky".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.158 (?), 24.3.2017 19:02
Mám Vari Hondu přes 2 desítky let. Jak je to povedená mašina ukazuje po takové době nabídka trhu. I to Vari šlo s kvalitou motorů dolů, původní GXV je profesionální motor. I tak je o 2 levely výš, než klíńákové hobby strojky. V tom je rozdíl, jinak spokojenost s čímkoliv respektuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika