Krovinorezy Castor



host - 201.96 (?)
15.5.2009 20:10

Diky, ohledne motoru Mitsubishi jsem zde na foru uz neco slysel, zatim co pamatuju tak v dobrem, nevite nahodou jak je na tom s motory Husqvarna (v krovinorezech)? Kazdopadne Vice me zajima ten Castor, jestli jsou nejake zkusenosti co do spolehlivosti a zpracovani. Ceny vyrobku jsou zajimave, jestli jde o to, ze clovek neplati znacku a kvalita tam je nebo je to jinak nevim, a proto se zde ptam na zkusenosti. Rad bych osahal a vyzkousel, prodejce mam docela z ruky cose vzdalenosti tyce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 201.96 (?), 15.5.2009 18:40, zobrazeno: 45096x

Dobry den,

uz jsem to tu psal v jinem prispevku, ohledne informovanosti k jednotlivym vyrobkum. Mezi jednemi z mala bych zaradil vyrobky od firmy Castor. Projizdel jsem jejich krovinorezy na internetu a zalibili se mi. Sice jsem se poohlizel po krovinaku kolem 1,6 kW, ale tady by se dal i 1,3kW Castor CB 35 D (10.000,-) kdyz tedy ne zrovna 1,6 kW Castor CB 43 DS (11.000,-).

U obou avizovany motor Mitsub., blok motoru z Al, dva krouzky na valec... Nemate zkusenosti s temito vyrobky? Premyslim stale mezi ruznymi typy a znackami (favority jsou HQ 143R a Castor CB 43 DS, oba moznost za stejnou cenu).

Poradite?, diky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 15.5.2009 19:00

Ohledně motoru Mitsubishi mohu jen doporučit. Máme motorovou kosu (Dolmar MS 260U) s motorem Mitsubishi a výkon 0,82kW je dokonce srovnatelný s motory o výkonu více než 1kW, má vynikající spotřebu a na takový výkon akceleruje výborně a má nízkou hlučnost a vibrace. Doporučil bych si přístroj prohlédnout a ověřit si provedení, ovládání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.96 (?), 15.5.2009 20:10

Diky, ohledne motoru Mitsubishi jsem zde na foru uz neco slysel, zatim co pamatuju tak v dobrem, nevite nahodou jak je na tom s motory Husqvarna (v krovinorezech)? Kazdopadne Vice me zajima ten Castor, jestli jsou nejake zkusenosti co do spolehlivosti a zpracovani. Ceny vyrobku jsou zajimave, jestli jde o to, ze clovek neplati znacku a kvalita tam je nebo je to jinak nevim, a proto se zde ptam na zkusenosti. Rad bych osahal a vyzkousel, prodejce mam docela z ruky cose vzdalenosti tyce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 15.5.2009 21:24

Záleží které motory máte na mysli. V současné době má nejen HQ v nabídce klasické 2T, ale také vylepšené 2T s předvýplachem(TORX) a 4T. Celkově jen motor nedělá stroj(i když je to velmi důležitý a základní prvek dobrého přístroje)  a kdybych měl celkově porovnávat, tak bych HQ hodnotil, jako komplexně celý stroj výš. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.96 (?), 15.5.2009 21:42

Kdyz jsem se ptal na motor u HQ, myslel jsem ten ktery je pouzit u modelu HQ 143 R, objem 41,5 ccm (jestli je to klaasika ci Torx nevim). Obecne veci dostupne na ofic. strankach jsem si precetl, narazim zde spis na zkusenosti, ktere uvedli nekteri prispevci na tomto foru ohledne plastovych carteru u HQ a jejich zivotnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.18 (?), 15.5.2009 23:17

Mám Castor 41D a o něm psal výrobce:

Profesionální křovinořez Castor 41D je nejmenším z řady CASTOR Power. Motor je původem a konstrukcí shodný s dvoutaktním motorem, který byl používán na křovinořezech HONDA řady UMT. Do dnes je u těchto motorů zachován vysoký technický standard: Dvojitě uložená kovaná kliková hřídel do hliníkového bloku. To zaručuje vysoký výkon v širokém spektru otáček a perfektní odvod tepla - chlazení. Předimenzovaná spojka s obložením, náhon ocelovou tyčí v ložiskách a úhlová převodovka si nechá líbit i hrubé zacházení. Castor 41 D, je tak schopen jakékoli práce, při zachování vysoké životnosti a s tím spojených nízkých nároků na údržbu. V základní výbavě nechybí tříbodové popruhy a antivibrační systém nejmodernější konstrukce.

· Obsah válce: 36,3 ccm
· Výkon: 1,6 kw
· Průměr náhonové trubky: 26 mm
· Spojka dvoučelisťová s obložením
· Řidítka sklopná otočná
· Objem nádrže paliva: 1 l
· Hmotnost: 7,4 kg
· Výbava: tříbodý popruh se stehenním opěrem, poloautomatická strunová hlava, čtyřzub 25cm, klíče, vazelina do převodu

Kupoval jsem ho v r 2001 za cca 14000,- od té doby šlape jak hodinky. Maká každých 14 dní cca 1000m2 husté trávy a buřeně. Běžná údržba + spotřební material (nové strunové hlavy, silentbloky, atd.) Benzin Shell N95 + Olej Stihl HP 1:50. Na podzim kontrola pístu a válce - vše OK.

Chtěl jsem tenkrát koupit Stihl, ale obdobný výkonově stál cca 22000,- tak jsem koupil tento a nelituji. Další mám již Stihl a taky max. spokojenost.

F.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 201.96 (?), 16.5.2009 0:05

Diky za podeleni se o zkusenost, jen doufam ze nejste jedinym spokojenym uzivatelem Castoru (i kdyz predpokladam, ze tato znacka u nas neni moc rozsirena).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 17.5.2009 12:48

Křovinořez Castor 45D jsem měl od roku 2002 do minulého týdne letošního roku kdy jsem jej prodal a koupil opět nový typ 45DP. Za celou tu dobu 7 let jsem neměl jediný problém s tímto strojem, kromě toho že když jsem prchal po pasece před rojem rozzuřených vos jsem o něj kobrtnul a rozbil se mi plastový tubus kolem nosné trubky. Jinak absolutně žádný problém.Můj prodejce, který jinak prodává téměř výhradně Husqvarnu nebo Stihl (mám od něj už pátou pilu) Castory každému jen a jen doporučuje a nestalo se, že by si někdo někdy stěžoval. Vím že třeba Stihl má velice kvalitní křovinořezy, ale 20-25 000 ve srovnatalné třídě jim za něj prostě nedám. Zdravím všechny J.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.96 (?), 17.5.2009 20:21

Dalsi chvala, skoda, ze mam Castora (Drupol) hodne z ruky, ale na jinem vlakne jsem se docetl, ze firma Stiga si krovinaky od Alpiny-Castoru prebira v ramci GGP, tudiz by se melo jednat o vice-mene to stejne, Vite o tom nekdo vice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.18 (?), 18.5.2009 8:03

Castory Drupol dodává do mnoha prodejen v ČR třeba v Plzni jsou hned 2 prodejci. Zavolejte do Drupolu, oni vám řeknou dealery a pošlou vám k nim cokoliv si vyberete na jejich e-shopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika