Křovinořez Stihl fs 310



Stránky: 1,  2   
host - 132.122 (?) 
17.5.2008 13:39, zobrazeno: 18947x

Prosím o sdělení zkušeností s provozem tohoto 4 MIX křovinořezu z hlediska uživatelského komfortu a provozní spolehlivosti a také o jeho porovnání s typem fs 130. Děkuji J.H.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.90 (?), 17.5.2008 22:15

stroj fs 310 je 1. profesionální křovinořez s motorem 4mix kdeždo fs 130 je poslední poloprofi  je to ideální stroj který nahrazuje nepovedenou fs 300 má pevnou hřídel jako 130 a nasadíte nanej všechny komponenty které jsou nabízeny Mechanik STIHL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.222 (?), 17.5.2008 22:56

Nejkomfortnější křovinořez jaký jsem měl v ruce.Tak jsem ho koupil.Zkušenosti zatím v superlativech-příjemné rukojeti(žádný plasťák),lehké startování a jednoduché, prakticky bez vibrací(tabulkově jedny z nejnižších),větší záběr trojzubce, velká strunová hlava poloautomat(dokoupen)-návin až 15m, líbí se mi i návin struny-navinu obě cívky zvlášť, čímž se nemusím rozhodovat o polovině struny jako předtím a jaký návin na to dostanu, popruhy bezkonkurenční, výhoda složení řidítek z důvodu převozu, příjemný zvuk-brumlák.Pro někoho může být nevýhoda cena, ale ta tomu komfortu odpovídá.Zvažoval jsem tuto koupi 1/2 roku a než se spálit s kompromisem, vsadil jsem na jistotu.Navíc od doby, kdy byl uveden na trh 4-mix, prakticky se nevyskytla závada, co se tohoto systému týče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.5.2008 7:20

Jen doplním, že závady se vyskytly, a to s přidřením ventilů, což na klasickém motoru není. Je třeba upozornit na kvalitní pohonnou směs. Stejná situace, jako u jiných moderních motorů. Nelze spoléhat na to, že takový stroj budete šidit na oleji a benzínu. Díky chudé směsi pro pohon motoru je kvalita mazání nezbytná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 18.5.2008 9:15

Ty "závady" s ventily byly teda z důvodu špatné pohoné směsy nebo jiný důvod. Myslím si, že je třeba prozlišovat poruchovost stroje vlivem třeba špatné konstrukce nebo použitím nevhodných materiálů a "poruchovostí", kterou má ve svých rukách jen a pouze uživatel .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.5.2008 10:21

To je jistě pravda, ale uživatelé ve více případech tvrdili, že použili správnou pohonnou směs. Kdyby to byl jeden případ, tak to nemá cenu uvádět. Proto je zřejmé, že náchylnost, resp. vyšší cilivost na kvalitu pohonné směsi tu je. Viděl jsem to několikrát - konstatování opravny - přidřené,- ý ventil -y. Ptal jsem se na důvod - víte, jak je to u nás s benzínem, kdoví jak to míchali, asi to přetěžoval - podstatné odpovědi. Můj názor je ten, že když se někdo ptá, tak asi třeba na toto. Protože napsat - resp. opsat to, co je v prospektech a katalozích dokáže absolutní technický antitalent a přínos pro tazatele je nulový. Jinak Vy používáte Stihl, proto se Vám možná zdá, že je to z mé strany nějaké zaujetí - ani náhodou, pouze jsem uvedl, co o tom vím a mám podložené..  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.31 (?), 18.5.2008 11:20

U 4mixu je potřeba po určité době seřídit ventily, ale to Vám jistě prodejce řekl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 18.5.2008 11:50

Ne néé pane J.S. žádné zaujetí jsem neměl na mysli, ale z toho textu mi to přišlo asi jinak než jste myslel. Pokut někdo prostě podcení kvalitu směsy může se dočkat problémů jak u dvoutaktu tak v tomto případě i řtyřtaktu. Ktovinořez Stihl nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 18.5.2008 13:19

Vím, že značku Stihl používáte a vyšší náchylnost , nebo citlivost 4 mixu je také známá. Přesto, kdo neošidí olej a benzín, neměl by tento problém řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.222 (?), 18.5.2008 19:13

Skoro jsem předpokládal, že nastane diskuze okolo pohonné směsi, ale NIKDO nepřizná že použil špatnou směs, ať už skladováním, tak kvalitou, nebo nevhodným olejem(přece nechce být za idiota).Jinak musím podotknout, že 4-mix u nás jede cca 2 roky, ale zkušenosti ze světa, kde byl představen dříve jsou velmi pozitivní a současně s tím mezi řádky vyplynulo, že i z důvodu použitých ventilů začal stihl nabízet další typ oleje dodávaným pod svoji značkou, který není tak náchylný na oddělování od benzínu natural po určité době, kterou sami udávají jako bezpečnou a to 3 měsíce.Pečlivost stejně zůstane na obsluze.Jinak kontrola ventilů je tuším po 170mth, ale není to nijak náchylné na přetah.To se spíše vyskytne zakarbonování z důsledku: čím víc oleje=tím lípe mazáno, ale tady to neplatí, je to spíše naškodu.Zase je to v obsluze, ale pak je jedno jak je to kvalitní, stejně to machr zlikviduje, dříve či později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika