Krovinorez Husqvarna 327Rx vs. Stihl FS 87 alebo FS 90?



host - 229.91 (?)
15.7.2012 20:32

Už jsem to tu párkrát psal, křovinořezy jako 235, nebo 535 jsou dostatečné. Pán který má rád ty těžké mrchy toho asi moc s křovinořezem nenadělal, protože i blbé kilo je sakra cítit, po prvním měsíci soustavné práce. Tazatel ale není ta kategorie. Pokud má dost peněz, taky bych mu doporučil silnější, protože i skoro bez údržby a nějaké zkušenosti jsou to držáky. To je zkušenost se Stihlem FS-360,nebo 500, to byly 50ccm. Ty 35ccm jsou trochu choulostivější na seřízení, i konstrukce je přece trochu "křehčí" proto už to chce víc zkušeností a citu. Tady vám zasílám foto, nože který se dá objednat, je to 30cm ocel, síla 1.6mm. Čili lehký nůž, který i s blbým 35ccm motorem, dokáže posekat to co 50ccm.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.75 (?), 15.7.2012 18:57
To se shodneme, ale uznejte, že na 400m2 si nebude kupovat 4510, může samozřejmě, ale je to zbytečné. A výběr je ze značkových strojů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 15.7.2012 19:13

Jasne jsem napsal, ze tj.jako jiti s kulometem na vrabce.pokud jde o 4510-ku.Ale mam sve zkusenosti, obcas to preroste, pak onemocni soused, sousedce posekani neodmitnete, atd.Kdyz pouziji Vase slova, radsi povezu 1 kubik pisku na Tatre, nez navozit mnozstvi vhodne pro Tatru na kolecku.Jak jsem napsal ceny masin, slo to dolu, vim,jak to na vsi chodi, jak se tady lidi pro par tisic roky trapi.60 KC za krabicku cigaret, x-piv denne vypiji, ale o 2,3-tisice vice na radny krovinorez nemajiU mne, proste krovinorez do 1KW je na dosekavani je na par metru.400m2,tam bych osobne nesel pod 1,3 KW vykonu, kdyby mne v kole lamal.Kdo se chce drit a nema rozum, at se dre.Tim, uz jsem si prosel.Nemam tolik casu, ani penez, abych si mohl koupit siditko.Ja uz to vim za ty roky, snazim se poradit a kdo si mysli, ze O,9 KW na plochu 400m2 je vyhodou a kdo to seka bezne do hodiny, at si to koupi.Ja pri sve letite zkusenosti to neumim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 15.7.2012 20:32

Už jsem to tu párkrát psal, křovinořezy jako 235, nebo 535 jsou dostatečné. Pán který má rád ty těžké mrchy toho asi moc s křovinořezem nenadělal, protože i blbé kilo je sakra cítit, po prvním měsíci soustavné práce. Tazatel ale není ta kategorie. Pokud má dost peněz, taky bych mu doporučil silnější, protože i skoro bez údržby a nějaké zkušenosti jsou to držáky. To je zkušenost se Stihlem FS-360,nebo 500, to byly 50ccm. Ty 35ccm jsou trochu choulostivější na seřízení, i konstrukce je přece trochu "křehčí" proto už to chce víc zkušeností a citu. Tady vám zasílám foto, nože který se dá objednat, je to 30cm ocel, síla 1.6mm. Čili lehký nůž, který i s blbým 35ccm motorem, dokáže posekat to co 50ccm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 16.7.2012 9:53

Pane 4510 to tezka masina je.Znat je kazde kilo, o tom nepochybuji, ale zalezi na tom, kolik a ceho chcete delat, kdyz se jedna o velke neudrzovane plochy, tak,jak pisete ta velka mrcha- je k nezaplaceni.Ja s 235-kou delal velkou travu a vim, ze se v opravdu vzrostlem porostu nadru vice s tou 235-kou, ac ma o 2kg vice, nez-li s tou 4510.Taky, jsem tady psal, ze pro potrebu pana, je 4510-ka, jako jiti s kulometem na vrabce.Ze to s 235-kou to udela, ze bych pod vykon 1,3kw nesel a zatim vsim si stojim.Takovou zkusenost mam.Pokud pisete, jestli ma dost penez, at si koupi vykonnou masinu.Pane, napr. masina znackova Dolmar MS-340 stoji cca.8,5 tisice, ma 1,6kw vykonu.A pokud nemam na alespon trochu slusnou masinu zakladni penize, tak ja osobne prisetrim a nez bych kupoval nejakou masinu 0,9kw vykonu na 400m2,to si radsi koupim poradnou kosu, nebo si pujcim z pujcovny, ci od soudeda, atd.A az ty penize budu miti, treba pristi sezonu, tak si koupim masinu 1,3kw a vyse.Nejsem tak bohaty, abych si koupil siditko 0,9 kw a roky se s tim na plose 400m2 a vice trapil.Nemusite souhlasit, u mne to trapeni je, protoze ten vykon tam citelne chybi.Kdyby bylo po Vasem, proc by, asi vyrobce vyrabel masiny, treba i o vykonu 2,8kw, kdyz by to bylo jen o zbytecnych kilech, spotrebe a velke cene.Kazdy ten vykon, je o necem jinem.Proc se prodavaji masiny do 1KW-kvuli cene, nizsi hmotnosti a na nejake vylozene smrdlani u plotu, na male plose, mala trava.1,3kw a vice, tam je narust penez, vykonu motoru i pracovniho, uz muze byti ta trava vetsi i ta plocha vetsi.A masiny nad 2kw nejsou o hlupacich, kteri nevedi, kam s penezi a chteji nosit kila navic i ty masiny svuj vyznam maji a zatim si stojim, kazda masina, kdyz se pouziva, kde se pouzit ma je k nezaplaceni a neznamena, ze,kdyz ma pres 2kw a 2 kila navic, ze se s ni nadru vice, nez s tou mensi, jsou situace, kde tj.k nezaplaceni.Sam mam krovinorezy dva a jsem v pohode.235-kou delam to, nac staci a kdyz proste vidim, ze budu sekat ten nejnarocnejsi porost, ten vykon, ze to neni ono, ze by to bylo utrpeni, pro mne i pro masinu, beru 4510.Tak to vyhovuje mne, dal tj.na kazdem.Rikam Vam, kdyz je opravdu velka plocha, ten nejsilnejsi porost, tak krovinorez o 2KW a vyse je k nezaplaceni.Nemusite verit, nenutim Vas, ale pro sebe a za sebe mam ve veci jasno.Nevim, jake pouzivate noze.Ja pouzivam standardni pro kazdou masinu, jestli mate neco specialniho, ci jineho, je mozne, ze Vam to pak jde lepe, i tj.mozne.Ja proste pouzivam prislusenstvi doporucene vyrobcem, proste spoleham na vyrobce a verim mu.Verim, ze o tom vi vice, nez-li ja a asi tezko vymyslim neco lepsiho, nez vyrobce, tolik si fakt neverim, neumim to.Mejte se.At se dari a masina slape.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stanley099 - (4) - 28.121 (?), 16.7.2012 10:33

MS-335.4U jke za 360€ + 8€ doprava, ale je o 2 kg ťažší a má menší výkon.

ale ako kukám všetky 4takty majú menší výkon, takže to skôr bude asi v ťahu.

tak zas ďalšia dilema MS340 2T alebo MS335 4T?

ako vy viete nasadiť brúka do hlavy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.68 (?), 15.7.2012 17:48

S HQ 327 RDx wink kosim na chalupe cca 1000 m2 vo svahu asi tak 3 - 4 x ročne podla potreby, pri dome cca 500 m2 cca 5 x ročne, a kosenie okolia areálu mojej firmy cca 800 m2 to asi tiež 5 x ročne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 23.198 (?), 15.7.2012 18:19

Zdravim 400 metrov stvorocnych je 20x20 m. Prvykrat sa narobite, kym to pokosite, ale potom to uz pojde. Na toto kupovat profesionalna stroj je ozaj zbytocne.TenStihlFS 90 je dobry. Podla mna by Vam stacil aj stihl fs 55-56. Pokial sa to bude pravidelne kosit nie je o com rozmyslatTo je robota pri pravidelnom koseni max. na jednu hodinu aj s prestavkami. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 15.7.2012 18:23

400m2 za hodinu?To tedy papir snese vse, ani pri te nejmensi trave, nevim,nevim.Moc neverim, spise vubec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 15.7.2012 18:34

400m2 za hodinu s masinou 1,3KW, to te travy, tam moc byti nesmi.Myslim to na nadrz neudelate, budete tankovat, atd.Spise si myslim, ze ta trava je hodne nizka a jeste jste patrne prestrelil.Ma to hodne odrene usi.A jeste pokud by to bylo ve svahu treba, nebo obsekat nejake stromy, atd.Asi bych Vas s timhle vykonem na tak malou masinu zamestnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.75 (?), 15.7.2012 19:01
Já bych to kolem 1 hod také odhadoval, srovnávám s tím, že seču meze. 1 hod po prvním sečení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika