Křovinořez Honda versus Stihl



host - 221.186 (?) 
18.7.2023 6:57, zobrazeno: 950x

Dobrý den, rád bych požádal někoho znalého se zkušenostmi o srovnání křovinořezů. Mám již několik let křovinořez honda 435. Jsem s ním velice spokojený, byl téměř bez problémů, používal jsem ho okolo domu a na tu práci stačil. V loňském roce jsem koupil sad a na práci v něm - vysoká tráva a sem tam i křovisko - a na tu práci je už slabý, takže uvažuji o nákupu nového, silnějšího. Rozhoduji se mezi Hondou a Stihlem. Oba servisy mám za rohem. Honda by byla jejich nejsilnější Honda 450, stihl ve stejné cenové relaci je FS 240. Najde se tu někdo, kdo dokáže tyto dva stroje porovnat při práci na základě svých zkušeností? Oba dva budou asi stejně kvalitní, ale svým projevem se mohou lišit, honda je 4takt, stihl 2takt. S kterým bude práce v sadu příjemnější? Nebo koupit ještě zcela jiný stroj? Díky každému za postřeh či sdílenou zkušenost. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 60.169 (?), 19.7.2023 20:28
Na větší plochu to bude slabé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 20.7.2023 10:28

jak jste přišel na to, že zmíněné křovinořezy budou slabé? Vždyť ani neznáte výměru sadu, ani nevíte, jestli tazatel bude celý sad sekat jen tím křovinořezem. Já obsekávám a sekám pod asi dvěma stovkami stromů, kopřivy a trávu až metr vysokou, mladé nálety, ročně vyjedu s křoviňákem tak 10-15 nádržek benzínu. A dělám to s husqvarnou 235, která je má ještě nižší výkon, než oba zmíněné stroje. Hodně důležité je, kolik toho člověk tahá na popruzích a do 7 kil to ještě jde, s těžším strojem už je při větší práci cítit každé kilo váhy navíc. Teď jsem si pořídil Husqvarnu 535rx, výkonově stejná, jako honda a Stihl, jen ještě o kilo lehčí, ale zase trochu dražší. Jestli 2 nebo 4takt, těžko říct, já měl vždy jen 2takt a na údržbu je asi jednodušší. Hlavně to chce ale aspoň poloautomat hlavu na strunu a hranatou strunu, já používám čtyřhran 3mm. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika