křovinořez



host - 44.6 (?)
5.6.2007 8:17
Na základě této diskuse to u mě vypadá na Marunaku TH34DX nebo Solo 133 B - mají téměř stejnou cenu, stejný motor, oba čtyřzub a strunovou hlavu, popruh na obě ramena. Můžete mi prosím někdo objektivně popsat rozdíly - celkovou kvalitu zpracování, kvalitu uložení hřídele, průměr vodící tyče, kvalitu úhlového převodu (u Marunaky se mi nezdála vůle - viz výše), úroveň vibrací, dostupnost servisů a ceny náhradních dílů, nějaké praktické zkušenosti apod. Díky moc za každý postřeh.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 234.140 (?), 4.6.2007 8:07

 Nie, isto nie,  iba je to zrejme stale ten isty jesitny, samostredny a tvrdohlavy Josef Novak, ktory si nepochybne mysli, ze LEN ON ma vzdy pravdu, a navaza sa aj do tych, ktori sa tejto priamej konfrontacie nezucastnili ...      ___pooh.

(P.S.: Netusim ci Kawasaki ma 3.0 kW alebo 3.1 kW, ani ma to v tomto okamihu az tak nezaujima, ale ak mate argumenty, pan Novak, uvedte tomu panovi, ktory ma na to iny nazor,  a neliecte si svoje mindraky na osobach, ktore vasej vzajomnej vymeny nazorov nezucastnuju.  )

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 4.6.2007 10:01
Pane Poooh,
Trochu jste (jako vždy) střelil vedle. 4.243 nejsem já a nemohu za to že nejsem jediný kdo s vašimi příspěvky zcela někdy nesouhlasí. Tak nevím jak to s těmi mindráky je.

Pan 54.87
„Kde jsme ten výkon nabrali“ ?
Přišel od Marunaky z Japonska. V krabici která přijde od Marunaky z Japonska je originální návod kde Marunaka uvádí tento výkon.
A v čím je ta změna?
Evropská norma emisí se od normy v USA či Japonsku trochu liší a výkon je měřen při ještě zachování příslušné normy emisí. A to nehledě na to, že uvedené motory se mohou od sebe výrobně lišit.
Toto není můj výmysl, nebo mindrák, ale informace přímo od dovozce a nakonec si to každý může ověřit v originálním návodě.
Mimořádně vám tu nechám číslo na dovozce u kterého si to můžete ověřit. xxxxxxxxx  pro pana 54.87 +420xxxxxxxxx  Tyto čísla tu nechám pouze 24 hodin a doufám že toho nezneužijete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.93 (?), 4.6.2007 11:11
Zaujimave ze v UK je tiez 3hp, http://www.thegreenreaper.co.uk/ShowDetails.asp?id=473, pre nich asi maju iny originalny navod, alebo snad inu europsku normu. Zaujimave, ze aj v Dansku maju iny navod alebo normu - tiez 3hp, http://www.craftsman.dk/marunaka/index.htm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 4.6.2007 13:20
Dal jsem vám možnosti jak si uvedené informace ověřit, že si je nikdo nevycucal z prstu. Nevím proč, ale zřejmě jste tak neudělal.
Mně to spíš připadá tak, že vás přímo žerou skutečnosti poměru výkon – váha – cena u tohoto stroje. Možná byste měl zaútočit na značku stroje který máte doma a která tento poměr nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.6 (?), 5.6.2007 8:17
Na základě této diskuse to u mě vypadá na Marunaku TH34DX nebo Solo 133 B - mají téměř stejnou cenu, stejný motor, oba čtyřzub a strunovou hlavu, popruh na obě ramena. Můžete mi prosím někdo objektivně popsat rozdíly - celkovou kvalitu zpracování, kvalitu uložení hřídele, průměr vodící tyče, kvalitu úhlového převodu (u Marunaky se mi nezdála vůle - viz výše), úroveň vibrací, dostupnost servisů a ceny náhradních dílů, nějaké praktické zkušenosti apod. Díky moc za každý postřeh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.102 (?), 23.5.2008 18:50

Dobrý den. To jste tak dobrý, že poznáte rozdíl 0,1 Hp a stojí Vám to za to osočování?  J.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.102 (?), 23.5.2008 18:57

Toto bylo pro pána 54.87, zařadilo mne to dolu, asi s tím neumím.  J.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.83 (?), 5.6.2007 21:50
Včera jsem se stal majitelem Marunaka 48. A mám dva problémy. Vystředění strunové hlavy na výstupní hřídeli má  vůli  tak 1mm a dochází k velkým vibracím celého stroje. I samotné uchycení , kdy se musí hlava rozebrat, poté část hlavy přitáhnout matkou, a potom vše znovu složit, mi nepřijde zrovna nejvhodnější. U Stihlu měla strunová hlava svůj závit a stačilo zaaretovat hřídel , našroubovat celou strunovou hlavu a jelo se --a bez vibrací--.
Druhý problém nastal při prvním doplňování paliva. Pravděpodobně při při utahování víčka nalévacího otvoru , se mi podařilo prstem ulomit  přívod paliva do karburátoru (plastová trubička prům. asi 3mm ), který je v těsné blízkosti víčka a není nijak chráněn. Příště si na to dám pozor, ale nedovedu si představit , že se na takovém stroji střídá více lidí , dělají v rukavicích a toto se jim nestane.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.30 (?), 12.6.2007 21:39
Mám dotázek: dnes jsem si kopuil Marunaku TH 48 DX PRO, hned jsem ho testnul a zarazilo mně ži při sekání cca 1 hodina motor začíná vynechávat (kolísat) můžete se někdo podělit o zkušenosti s tímto problémem děkuji, Luki
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.30 (?), 12.6.2007 21:46
a abych Vážení nezapomněl u tohoto stroje MARUNAKA 48TH nebyla v příslušenství strunová hlava (i když dodavatel v nabídce uvádí že je součástí výrobku), a český návod. Hlavu jsem si již objednal ale nemáte někdo tuchy kde by se nechal stáhnoud návod, děkuji Luki
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika