křovinořez



host - 113.239 (?)
22.2.2007 10:22
Dobrý den.
Můžete vyzkoušet křovinořez ZENOAH KOMATSU BCZ4500DW. Výkon je  2,8 PS, objem 45 ccm, výrobek Japonsko, bezproblémový, servis bez problémů ve 22 mistech v ČR. Jde o profi stroj. Cena je kolem 13600.- a kovovým nástrojem o průměru 30 cm, strunová hlava v ceně.
Souhlasím ale s kolegy, že bych zvažoval bubnovou sekačku.
P.D.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 40.193 (?), 20.3.2007 9:08
No z praktického hlediska pokud nepotřebujete trávu sušit mohu jedině doporučit ne klasickou sekačku ale rozhodne uvažovat o mulčovači. Doufám, že se mnou i ostatní budou souhlasit, že rozdrcená tráva od mulčovače vytvoří na zemi koberec který je jednak hnojivem a jednak zpomaluje růst další trávy. Poté co jsem viděl mulčovač v akci u souseda volil bych jedině tuto variantu. Těším se na vaše reakce a zdravím diskutující.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 113.239 (?), 22.2.2007 10:22
Dobrý den.
Můžete vyzkoušet křovinořez ZENOAH KOMATSU BCZ4500DW. Výkon je  2,8 PS, objem 45 ccm, výrobek Japonsko, bezproblémový, servis bez problémů ve 22 mistech v ČR. Jde o profi stroj. Cena je kolem 13600.- a kovovým nástrojem o průměru 30 cm, strunová hlava v ceně.
Souhlasím ale s kolegy, že bych zvažoval bubnovou sekačku.
P.D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.99 (?), 22.2.2007 20:20
Je třeba připomenout, že po bubnoné sekačce zůstane ležet tráva v celé své délce a pokut nemáte využití pro seno, bude Vám dělat problémy při dalších sečích. Nestihne se v takovém stavu rozložit.Myslel jsem, že Vám jde o rozmixování travní hmoty a ponechání na místě. I tak bych volil mulčovač od Vari. Zapracovali na spolehlivosti a zmněnili mulčovací nůž. Každopádně problém bude cena stroje, ale sekat to křoviňákem není nic moc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.66 (?), 23.2.2007 9:29
díky za supr rady, to mulčování mě taky napadlo, ale problém je ta cena, jak jsem psal na začátku jsme 3 vlastníci a to věc velmi komplikuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 23.2.2007 10:26
Pokut jste tři vlastníci i tak by jste mněl mít vlastní stroj a pozemky nějak rozumě rozdělené. Každý nechť si udržuje to své a hlavně svím vercajkem. Ušetříte si budoucí dohadování kdo co tomu společnému stroji udělal a kdo to zaplatí i když je to třeba rodina. Podle hesla po přízni-řízni. No a co se investic týče suma kolem 20.000 kč Vás asi nemine. Kvalitní stroj stojí bohu žel dost peněz. Na druhé straně kvalitu s dlouhodobého pohledu oceníte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.66 (?), 27.2.2007 9:30

Ještě jednou děkuji za rady, jak to dovolí počasí mám k zapůjčený křovinořez a pokusím se vymítit to nejhorší a snažím se získat sestavu vari s bubnovou sekačkou nebo mulčovačem M.S .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 20.3.2007 10:51

Souhlasím s příspěvky, které favorizují bubnovou sekačku před křovinořezem. Prošel jsem si érou křoviňáku, už jsem jej prodal. Hodí se tam, kde jsou nálety a nepřístupná místa. Prostě na první vstup na zanedbanou zahradu. Na trávu - zejména větší plochy je křoviňák pomalejší a namahavější než kosa.
   Mám bubnovku firmy Rakar s velkými koly a pojezdem. Jsem spokojen, váží jen  20 kg a půjčují si ji kvůli tomu ode mne i majitelé VARIn.
Mulčování (bio clip) je dobrá věc, ale musí se sekat velmi často.  Těžko použít na vyšší trávu. Nedoporučuje se taky mulčovat každou seč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.69 (?), 24.4.2007 17:50

Dotaz na pana hosta.

V předcházející diskusi jste uváděl, že provádíte přibližování dřeva v lese s Wari systemem. Prosím o upřesnění jak to provádíte. Já jsem to zkoušel a nejde mi to. Jedná se o hradby po průlkestu paseky. Zkoušel jsem Wari  velká kola a nemohl jsem to udržet na řídítkách.Děkuji.

kvorlicek@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.201 (?), 24.4.2007 20:45
Jestli je dotaz na mě, s tím přibližováním dřeva??  Psal jsem o tom, protože to praktikuji a velmi úspěšně. Musím se zeptat, jak se snažíte tuto činnost provádět? Soudě podle toho, že nemůžete udržet to?? na řídítkách asi jste malotraktor vypřáhl z vozíku? Pokud chcete tahat malotraktorem, jako koněm, musíte mít v závěsu opěrné kolo(nebo použít nosič nářadí), jinak nemáte šanci udržet stroj v tahu. Ale asi mi to více vysvětlíte. Já většinou používám dělaný vozík, nebo motor na navijáku. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.69 (?), 25.4.2007 11:01

Děkuji za Vaše reakci na můj dotaz k přibližování dřeva pomocí Wari.Zkoušel jsem to pouze se samotnými koly bez dalšího vozíku . Jsem docela zručný kutil, prosím pokud by šlo zaslat foto Vašeho dělaného vozíku k připojení na Wari a také navijáku . Mám starší system Wari s lištovou sekačkou, sekačkou na nízkou trávu a nářadím na přípravu půdy, vozík nemám.

Děkuji.

kvorlicek@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika