Kátrování hlíny na zahradě



host - 212.22 (?)
20.8.2007 22:52
Motor z pračky? Předpokládám že máte na mysli motor dvourychlostní, tedy ne řízený měničem.
U vyšších otáček by musela zřejmě být převodovka s patřičným převodem.
Jestli ale máte na mysli pomalé otáčky motoru, tak to nedoporučuji. Motor je zapojen tak, že má mnohem vyšší tepelné ztráty které si navíc není schopen sám ochladit z důvodu právě nízkých otáček. I v pračce pracuje/nepracuje v poměru asi 1:1 a myslím že kdyby jste ho nechal jet bez zátěže trvale na nízké otáčky tak by shořel. Chtělo by to promyslet a zvážit abyste se zbytečně nedřel.
Jinak kutilům držím palce!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 212.22 (?), 20.8.2007 22:52
Motor z pračky? Předpokládám že máte na mysli motor dvourychlostní, tedy ne řízený měničem.
U vyšších otáček by musela zřejmě být převodovka s patřičným převodem.
Jestli ale máte na mysli pomalé otáčky motoru, tak to nedoporučuji. Motor je zapojen tak, že má mnohem vyšší tepelné ztráty které si navíc není schopen sám ochladit z důvodu právě nízkých otáček. I v pračce pracuje/nepracuje v poměru asi 1:1 a myslím že kdyby jste ho nechal jet bez zátěže trvale na nízké otáčky tak by shořel. Chtělo by to promyslet a zvážit abyste se zbytečně nedřel.
Jinak kutilům držím palce!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.202 (?), 11.3.2014 8:59

Také jsem řešil problém s proséváním hlíny a postavil si nástavec na míchačku. Namontovat jde za několik vteřin a není to finančně tak nákladné. Funguje to opravdu dobře, udělal jsem jich několik pro známé a zatím jsou všichni spokojení

martin.ma@seznam.cz

Kátrování
Kátrování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 24.5.2012 16:01

Ano podobnou věcičku jsme si udělali po dokončeni stavby z michačky.Plny buben michačky jsme nahradili podobnym bubnem z uhelniku 30x30x3,jen ne tak vysokem.Ale je pravdou, že ji použivame v připadě opravdu velkeho požadavku na zeminu, a ma to dalši vyhodu, jde pohodově vmichavat i granulovane hnojivo připadně jine přiměsy.Obavam se, že u zahradkařu to nema opodstatněni tam opravdu většinou stači klasicke katrovaci sito, nebo dratěnka z postele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.3 (?), 28.9.2013 20:18

Toto se podařilo doma nám.Jak jse napsasl už dříve, dalo by se do budoucna doladit, ale funguje

Kátrovač na hlínu
Kátrovač na hlínu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.78 (?), 18.11.2007 22:06

Dobrý večer,

           také sháním podobné informace a fota katrovačky. Ale bohužel nemohu nic sehnat. Proto bych Vás chtěl poprosit, kdybyste byl tak moc laskav a nemohl mi poslat nějaké Vámi získané informace popř. fota.

Moc děkuji.

Tomáš

P.S. Můj mail je pida.t@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.132 (?), 9.2.2008 10:17

Hlínu používají keramici, či sochaři...zahrádkáři kátrují většinou zeminu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 9.2.2008 21:27

Přikládám obrázek katrovačky z USS č. 52, jak se zmínil pán v příspěvku o něco výše.

Katrovačka zeminy.
Katrovačka zeminy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.145 (?), 2.3.2008 21:35
Prosívač zeminy RS 400 Kód: 64-2021 Hmotnost: 12 kg Parametry: d+v+š=1080,720,1500 mm, průměr přesívacího válce 400 mm, délka přesív.válce 900 mm, rychlost přesív.válce 35 ot/min, velikost mřížky s přesívací vložkou 10 mm. Popis: Prosívá a oděluje všechny druhy zeminy.motor 230 V,0,35 kW,1410 ot/min. lesazahrada
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
b.trnkocy - (12) - 100.238 (?), 25.8.2009 10:08

zdravím, ten katrovac Rollsieb RS 400 se mi moc libí. Potřebuji jednorázově překatrovat asi 16 m3 hlíny (odhad 200) koleček na zelenou střechu. Potom už jenom příležitostně. Viděl jste ho někdo živě v chodu? Já jsem našel nějaké firemní video na Youtube, tam se ale výkon nedal odhadnout. Jedná se mi totiž nejenom o ulehčení práce, ale zároveň o výrazné zvýšení produktivity(zkrácení času katrování). neumím si představit, jak rychle můžu do katrovadla ládovat, aby to vydrželo tu zátěž, někdy ne úplně suchého a lehkého materiálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.226 (?), 2.3.2009 10:20

Zdravím! Pokud někdo zavítá na tuto diskukuzi a má nějaké zkušenosti nebo např. foto prosím podělte se o tyto zkušenosti se mnou. Potřebuji vyrobit kátr (síto) ale s větší katacitou vhazovalo by se to do něj bobkem a zároveň nabírala by se ta přesytá zemina. Mechanické síto (kátr) ty byl poháněn dvoutaktním benzínovým motorem. Budu vděčný i za nápady nebo rady. Za všechny informace předem děkuji! obrabec80@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika