Jed Akátu



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
29.2.2016 16:04

Zrovna předevčírem jsem si takto zasekl osten od šípku při zmlazování keře. Ta realce, když trn projde až k chrupavce je nezávislá na dřevině = prsteníček jsem měl tak široký že jsem měl pocit jako by mi narostly plovací blány. Podobné je to asi i když si poškodíte nehtové lůžko. Nevím co myslíte pod názvem černá mast, ale pro mne je první volbou Ichtyolová mast na první noc a pak přes den dát "višňák". Čím dřív - tím líp.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 109.2 (?), 5.12.2008 19:38
ja jsem si trn z akátu píchl do kloubu ukazováčku pravé ruky nateklé to mám už měsíc. dobral jsem již druhá antibiotika a nic nemohu s tím ani hejbat a lékaři říkají že trn akátu je jeden z nejjedovatějších
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 5.12.2008 20:51

Ak to iba bolí musíte vydržať. Horšie je ak je to opuchnuté. Ja som to mal na ukazováku od tŕňa hlohu. Zalomený tŕň som vypáral a z časti aj vyhnisal sám, ale opuch bol bolestivý a zväčšoval sa, prstom som ani nepohol, tak som použil indometacínový 1% gél, zabalil na noc do nepriedušného obväzu, na druhý deň pravidelne natieral a povolilo to v prebehu 48hodín. Tak pozor aj na hloh, údajne tiež obsahuje jed, asi trieslovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.86 (?), 5.12.2008 23:11

ale med nevadi?!!!vsak?!ani caj.to co vas boli je spic a asi zarasteny do nohy, ziadny jed nema.je to burina aj ked strom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.19 (?), 6.12.2008 19:40

především po píchnutí trnem je třeba jít k doktorovi zkontrolovat protitetanové očkování. Tetanus je smrtelný a neléčitelný. Očkován proti tetanu by měl být každý.

Zánět: měla by pomoci Framykoin mast. Při kontrole protitetanového očkování je možno s lékařem prokonzultovat taky toto.

Infekci není radno podceňovat. Běžná rána by neměla otekat a šířit se. Píchnutí trnem jakýmkoli bývá nebezpečné protože píchnutí zanáší infekci. V každém případě je nutno vytažení trnu a vyčištění rány. Nutno bezpodmínečně.

Infekci nepodceňujte. Píchnutí trnem lze léčit doma svépomocí ale pokud se zánět šíří, rudne a otéká je nanejvýš radno vyhledat lékaře.

Zmíněný otok bych viděl v infekci a nikoli jedu z akátu zejména pokud zánět trvá více dní. Rozhodně navštivte lékaře a nelitujte 30 Kč pokud zánět trvá více než dva dny anebo má nestandardní průběh a nemáte zkušenosti s jeho léčením.

HQ 257

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.8 (?), 6.12.2008 20:06
Jestli můžu poradit, tak já si dávám na podobné zranění (dělám tesařinu) tzv.Černou mast, ta vytáhne všechen hnis i trn z paty. Přeju brzké uzdravení J.Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.31 (?), 29.2.2016 11:32
vzhledem k datu, už jste jistě zdráv, ale pro ostatní "postižené" mám také tuto zkušenost. Přesně jsem si píchla trn do kloubu ukazováčku. Nateklo to obludně a navíc jsem se nemohla prstu ani dotknout. Nasadila jsem studené obklady druhý den z tvarohu a nastrouhaného bramboru, třetí den už jen tvaroh a pak už to pomalu povolovalo. Na místo vpichu jsem namazala černou mast, ale to moc bolelo, tak jsem jí raději sundala. Dnes už vidím, že žádný zbytek trnu tam nezůstal, takže na kloub černá mast asi dobrá není. Po 5. dnu už mohu prstem více hýbat, otok je už jen na prstu a to dost malý. Věřím, že do 3 dnů už to bude dobré. O akát už jsem se píchla vícekrát a bez problémů, tentokrát to asi po tak extrémně teplém létě mělo dřevo více jedu, či jak to vysvětlit nevím. Toť má zkušenosr, snad někomu pomůže.e.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.224 (?), 29.2.2016 12:18

Více opravdu věřím na zanesení infekce do rány, popř zalomení části trnu v ráně.  Vždyť dřevo z akátu se běžně používá na výrobu soudků i sudů na ležení vína i destilátů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 29.2.2016 14:13

Nejde o víc jedu, akát není chřestýš. Píchnutí do kloubu (i malého) je následováno synovitidou a ta má vždy bouřlivější průběh než běžná reakce podkoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 29.2.2016 16:04

Zrovna předevčírem jsem si takto zasekl osten od šípku při zmlazování keře. Ta realce, když trn projde až k chrupavce je nezávislá na dřevině = prsteníček jsem měl tak široký že jsem měl pocit jako by mi narostly plovací blány. Podobné je to asi i když si poškodíte nehtové lůžko. Nevím co myslíte pod názvem černá mast, ale pro mne je první volbou Ichtyolová mast na první noc a pak přes den dát "višňák". Čím dřív - tím líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 29.2.2016 16:14

Černá mast - Ichtyol, Ichtamol, Ichtoxyk, Saloxyl aj. Višněvského balzám má podobný účinek, obzvlášť jeho starší verze z dehtem. Ten byl pro kancerogenitu nahrazen peruánským balzámem. Taky dobrý, ale už to není úplně ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika