Jaký trakůrek



pařez - (31) - 159.230 (?)
22.12.2011 23:02

i se sekacím traktůrkem se dá odhrnovat sníh, ale musí mít větší sílu.Jinak s tím sekáním TKčkem a se sběrem není problém zvláš´t na velké plochy.Já s tím sekám 2 815782 m2  zahrady.Vepředu 4 bubnovou sekačku a vzadu doma dělaný samosběr na klasické šestituně za Zetor.AA i přesto,že vezete za traktůrkem cca 8 tun např mokré trávy to jede jak nic.

Jinak cena TK je cca 80-100 tis, sekačka cca 20 tis atd... ale pro velké plochy je nenahraditelný i sebelepším Riderem.

Jiank na těch mizerných 1000m bohatě stačí ten sekací traktůrek...

TK je na malé plochy zbytečné.Ale nikdy nevíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 212.189 (?), 19.11.2011 20:46, zobrazeno: 23122x

Zdravím.

Chtěl bych se někoho zeptat kdo má zkušenosti. Chtěl bych koupit zahradní traktůrek s košem na sekání větších ploch asi 1500-2000m2. Na nový nemám peníze, tak je jasná volba straší stroj. Budu sekat rovné plochy a budu stroj využívat profesionálně, ale ne každý den. Spíš jednou dvakrát měsíčně na uvedené plochy. Líbí se mě Honda, ale netrvám na ní. Jaký traktůrek můžete s klidným svědomím doporučit a nejen do kvality, ale především i cenově. Chtěl bych něco okolo 20 000,-Kč, jakou značku by jste zvolili. Děkuji za odpověď. Libor

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pařez - (31) - 159.230 (?), 19.11.2011 21:27

Já mám TZ-4 k-14,sekat se sním dá taky, ale nemá koš, mám k němu 4-bubnovou sekačku.,a další příslušenství.je to 4x4 s uzávěrkou na všechny kola, je to starý ale pořád je to lepší něž kdejaký traktůrek z obcho´dáku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 20.11.2011 1:20
Pane Kučero, Vy to myslíte jistě dobře ale TKčkem travní traktor fakt nenahradíte a to samé platí pochopitelně i naopak. Jedná se o natolik rozdílné stroje, že jakákoliv záměna při jejich užívání je naprosto nemožná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.35 (?), 20.11.2011 10:16

A myslím že za dvacet tisíc se ani koupit nedá to TK..Svatá pravda rozdíl v sekání bude velký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.38 (?), 28.11.2011 19:13

Kolega Kučera má pravdu, traktůrky jsou hračky pro lidi co tomu nerozumí, jenom bych se podíval na regálu pod něj, jak je to zpracované. S TK se dají i trhat stromy nebo hrnout sníh a můžete si na těch tisících metrech připadat jako farmář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 28.11.2011 21:39
Kolega Kučera má pravdu v čem přesně? Proč porovnáváte TK s travními traktory? To Vám fakt nedochází k čemu je určen každý z těchto strojů a jak propastný je mezi nimi rozdíl nejen v kvalitě(spíš předimenzování)konstrukce ale i v jejich určení? Můžete zde prosím popsat ostatním kteří tomu nerozumí, jak přesně lidi kteří "tomu rozumí" využijí TK k posečení cca 2000m trávy s jejím posbíráním do koše při jednom pracovním cyklu s naprosto minimální ztrátou času? Můžete sem prosím uvést cenu, za kterou koupí tazatel TK a k němu ptřebné přídavné stroje nutné k posečení a sběru trávy? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.38 (?), 29.11.2011 16:40

Tak se vzdávám a přeji hodně zábavy s "traktůrkem" za dvacet tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 29.11.2011 17:06

A vy mu přidáte dalších 30 tisíc, aby si mohk koupit TK a posekat tu louku bez sběru, takže by k tomu potřeboval ještě obraceč a samosběr, existuje-li jaký za dalších 80 tisíc. Hlavně že bude mít pocit, že je farmář a že může trhat stromy. Jste opravdu mecenáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pařez - (31) - 159.230 (?), 22.12.2011 23:02

i se sekacím traktůrkem se dá odhrnovat sníh, ale musí mít větší sílu.Jinak s tím sekáním TKčkem a se sběrem není problém zvláš´t na velké plochy.Já s tím sekám 2 815782 m2  zahrady.Vepředu 4 bubnovou sekačku a vzadu doma dělaný samosběr na klasické šestituně za Zetor.AA i přesto,že vezete za traktůrkem cca 8 tun např mokré trávy to jede jak nic.

Jinak cena TK je cca 80-100 tis, sekačka cca 20 tis atd... ale pro velké plochy je nenahraditelný i sebelepším Riderem.

Jiank na těch mizerných 1000m bohatě stačí ten sekací traktůrek...

TK je na malé plochy zbytečné.Ale nikdy nevíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 25.12.2011 23:13
Tohle vlákno je fantastické. Přesto, že dál do něho přispívat je naprostou ztrátou času, skuste si prosím představit, jak původní tazatel seče cca 2000 m rovného trávníku TKčkem s vepředu nasazenou 4bubnovou sekačkou a vzadu zapojeným doma dělaným samosběrem na klasické šestituně za Zetor!!! Pane Kučero, máte doufám jasno v tom, jakou stopu po sobě zanechává např.8 tun vážící sestava ve vlhké půdě někde u domu a navíc na plácku cca 40x50m? O poloměru otáčení a stopě šípových pneumatik tažného stroje ani nemluvě. Upřímně - pobavilo mě to neskutečným způsobem. A zcela vážně - tuto sestavu nabídněte např. do vlákna, kde se bezradný tazatel nemůže rozhodnout jestli se trápit se Zetorem a jeho příslušenstvím na běžné "koňské" pastvině, zkuste Vaši sestavu třeba nafotit a do vhodného vlákna vložit - i mě osobně Váš nápad jak řešit sečení trávy na louce svépomocí vážně zajímá. Nezní to vůbec špatně. Ale rozhodně takovéhle monstrum nebude alternativou k běžnému zahradnímu traktůrku na sečení a sběr trávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika