Jaký traktor na 2ha



host - 19.98 (?)
27.11.2011 13:00
Tak servis a záruka není až zase tak velký problém, spíš žádný problém. A právě asi proto pak je cena celorepase taková, jaká je. Se zárukou. Už se to tu kdysi probíralo v podobných vláknech, kdo v ČR bez problémů servis provozuje a díly posílá i na dobírku. A k té celorepasi - pouze někdo ji skutečně provede, najdou se borci (co taky u nás čekat jiného),kteří mašinu max.postříkají barvou, nechají si vyrobit nové samolepky k nerozeznání od originálu, nové sedadlo a (většinou přední) pneu a tím to pro ně hasne. Na to pozor.Proto Vám píšu ať se k těm, co najdete na netu nejblíž Vašeho bydliště jedete osobně podívat a stroje vyzkoušet. Z chování dotyčného taky leccos poznáte. Mám pocit, že roční záruku dostanete a upřímně - pokud nejste poděs a ke stroji se budete chovat rozumně tak ta roční záruka stačí.Spíš se v ní projeví různé vyklepané šrouby apod.,což je vždy chybou montáže po repasi. K tomu roku výroby - modely které jste si vyhlédl odhaduji letmo na cca "sedmdesátá" léta.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 176.165 (?), 23.11.2011 16:55, zobrazeno: 24173x

Ahoj všem, mám VARI GSV 190 + bubnovou sekačku, sekám 2 x ročně 4000m2 + rotavátor. Jsem spokojen.

Na chození je to pro mne tak akorát na hranici. Ale budu obhospodařovat 2ha. A VARI stačit nebude. Mám v plánu sekat trávu na seno, mulčovat nedopasky po ovcích - 2 ha. Chtěl bych udržovat v zimě 400m příjezdové cesty. Potřeboval bych orat (stačil by rotavátor) a brány na srovnání půdy.  Můžete mi vhodnou techniku? Uvažuji o malotraktoru Kubota, nebo Iseki. Děkuji, Luboš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.98 (?), 23.11.2011 20:42
Uvažujete správným směrem.Najděte si ke svému bydlišti blízkého obchodníka s těmito stroji a jeďte se na ně osobně podívat a vyzkoušet si je. Rotavátor a bubnová sekačka jsou pro traktory největší rasovina a zátěž a tak vhodný stroj vybírejte podle tohoto nářadí.Neuvažujte o stroji slabším než cca 15 PS.Až se v jednotlivých pro Vás přijatelných značkách a konkrétních typech trochu zorientujete, tak se ptejte dál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.87 (?), 25.11.2011 0:31
Teda v případě bubnovky bych volil optimálně 25 koní jako dolní hranici. Je to děsný žrout výkonu traktoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 25.11.2011 0:56
Tak bubnovka a rotavátor je fakt pro traktor peklo - píšu výše, ale zrovna tyto předběžně vybrané traktory tazatelem jsou většinou tak perfektně zpřevodované, že to zase tak velký problém nebude.Silnější traktor tohoto typu pak už pomalu ztrácí význam, to už by pak byl lepší starší lehčí Zetor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.47 (?), 25.11.2011 21:36

Tak jsem se na to podival:

Kdyz si vemu, ze budu seno kupovat, mulcer chce min 15 HP ma nejvyssi pozadovany vykon ze vseho prislusenstvi ktere potrebuji, zbytek pisu pro ostatni (bub. sekacka min 12HP, obracec pice nim 14HP, Brany min14 HP, pluh min 12HP). Takze minimalni vykon bychom meli.

Co se tyce poctu valcu tak 3, pohon 4x4 je jednoznacne vyhodou budu uklizet snih z cesty v mirnem kopci.

A ted to nejlepsi - ceny se zarukou:

16 HP, Kubota B6001 - 95t.

17 HP, Kubota B1200 - 104t

17HP ISEKI TU 1500F - 115t

18HP ISEKI TU 1600F - 118t.

24HP ISEKI LANDHOPE 180 - 144t.

Tak z Japoncu by asi rozhodl rok vyroby. Vyhral by ten nejmladsi.

Nejsem zivnostnik tak to pisu s DPH. Muj osobni pocit - zacina se mi tocit hlava z tech cen a to nepocitam zadne prislusenstvi. 

Zetory co se tyka ceny, vychazeji na tom vykonove lepe, akorat nejsem schopen si ho sam opravit kdyby neco. To japonce sice asi taky ne, ale jsou daleko jednoduzsi. Aspon se to na netu tvrdi a pry se nekazi.

Co se zetoru tyka, tak nepotrebuji SPZ, tak se da stlacit cena niz, logicky nahradni dily budou lepe k sehnani. Prislusenstvi asi taky.

Suma sumarum: Mulcer me nepusti dolu s vykonem, tim padem mam orientacni cenu cenu.

Tech mojich 10 ovci + jehnata, mne nepusti pod 2 Ha. To budou muset mit zlate rouno.

Zetoru je hodne typu, budu se orientovat podle ceny Japoncu a tak ziskam nejake parametry.

Uvitam jakekoliv pripominky, osobni, neosobni, je mi to jedno, potrebuji nejake prakticke rady abych nekoupil vyslovene blbost, abych zbytecne nepreplatil a nemel traktor na jednu sezonu.

Diky vsem, Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.214 (?), 26.11.2011 9:00

Mám Kubota B7001 - 16 HP. Mulčuji cca 0,9 ha trávy na rovině horizontálním mulčerem šířky 1 m. Výkon stroje je na hraně, ale mě plně vyhovuje a odvádí dobrou práci, za kterou by se nemusel stydět ani Zetor. Při zastavování a rozjezdech je znát, že mulčer potřebuje dost výkonu, ale já jezdím na délku 300 m rovně a jak se jednou kladiva roztočí, tak už mulčuje parádně. (krátké video s podobným strojem můžete vidět tady) Spotřeba stroje je překvapivě velmi malá (odhaduji za celé dopoledne spotřebuji cca 5 l nafty). Mám plně repasovaný traktor asi 1,5 roku. Zatím mimo pár drobností (povolené šrouby, vybitá baterka..) nebyl žádný problém. Nikde nekápne žádný olej. Dolévám jen vodu do chladiče a měním olej v motoru. Tyto japonské traktůrky jsou neuvěřitelně obratné.

Ve vašem případě bych bral ohled i na to, že mulčování 2 ha trávy by vám s takovýmto strojem a mulčovačem trvalo skoro celý den (mě to trvá (celé dopoledne). Ptoto bych asi šel do výkonně vyšší třídy, abych mohl koupit i výkonější mulčovač). Já jsem chtěl malý stroj, kvůli převozu na vozíku za autem a aby projel pod větvemi stromů. Opravdu je škoda, že starší japonci u nás nemohou jezdit legálně po silnici. Na asfaltu je nevýhodou taky maximální rychlost 15 km/h, ale při vyšších rychlostech by to na hrbatém asfaltu skákalo jako koza. Tolik moje zkušenosti.

HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.47 (?), 26.11.2011 16:49
Diky za info z praxe Honzo. Lubos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 26.11.2011 20:59
No vida.Tak přehled o možnostech by byl. Zapomeňte na to, že si japonce vybetere podle roku výroby -tedy toho nejmladšího. Nikdo z výrobců rok výroby na těchto strojích neuvádí a Vy to nepoznáte.Jinak jsou to stroje opravdu velmi jednoduché a spolehlivé, extrémně obratné a např. pro mě je schopnost projet pod nižšími větvemi taky velmi důležitá. Asi chápete, že porovnávat Zetory a tyto stroje nelze, musíte zvážit rozměry, váhu,příslušenství a čas, který chcete obsluze věnovat.Jedná se o nesmírně šikovné stroje se zanedbatelnou spotřebou paliva a minimálními nároky na údržbu ale je jasné, že na stejné výměře s nimi strávíte více času díky menšímu záběru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.47 (?), 27.11.2011 10:24

Ten rok vyroby  - mate pravdu, nenasel jsem, ale snad bude existovat nejaka tabulka typu a rozmezi let kdy byl vyraben dany typ. Ale to muze klidne nekolik x let. To je duezite zdali budou k dispozici nahradni dily. Samozrejme, zetory maji sve vyhody a nevyhody. Vyhodou je pomer cena vykon. Nevyhodou udrzba, slozitost stroje, velikost. Japonec - jednoznacni nevyhodou je cena (aspon "velkprodejci" je maji nastavene hodne vysoko) Ceny u soukromych lidi jsou nizsi ale je to sazka do loterie. Vyhodou japoncu jednoduchost, velikost, spotreba. Ale nechapu tak vysroubovane ceny oproti zetorum. Pokud je neco mene vykonne, mensi a slabsi, starsi, tak by to melo stat mene. I kdyz to je pomer poptavka/nabidka. Jak pisu, stacil by mi Japonec, je maly, kompaktni, obratnejsi. Na pozemku mam take nejake stromy. Porovnaval jsem ceny v Nemecku a jsou o neco malo nizsi. Akorat ten servis, a nejaka ta zaruka tot otazka.  Lubos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 27.11.2011 13:00
Tak servis a záruka není až zase tak velký problém, spíš žádný problém. A právě asi proto pak je cena celorepase taková, jaká je. Se zárukou. Už se to tu kdysi probíralo v podobných vláknech, kdo v ČR bez problémů servis provozuje a díly posílá i na dobírku. A k té celorepasi - pouze někdo ji skutečně provede, najdou se borci (co taky u nás čekat jiného),kteří mašinu max.postříkají barvou, nechají si vyrobit nové samolepky k nerozeznání od originálu, nové sedadlo a (většinou přední) pneu a tím to pro ně hasne. Na to pozor.Proto Vám píšu ať se k těm, co najdete na netu nejblíž Vašeho bydliště jedete osobně podívat a stroje vyzkoušet. Z chování dotyčného taky leccos poznáte. Mám pocit, že roční záruku dostanete a upřímně - pokud nejste poděs a ke stroji se budete chovat rozumně tak ta roční záruka stačí.Spíš se v ní projeví různé vyklepané šrouby apod.,což je vždy chybou montáže po repasi. K tomu roku výroby - modely které jste si vyhlédl odhaduji letmo na cca "sedmdesátá" léta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika