Jaký traktor



host - 127.232 (?)
21.9.2010 15:45

Přesně tak, ale AGS je v trošku jiné cenové než do tis, ale o tom už sem tady taky psal a mohu AGS jen doporučit.

Transmatic a podobné pokusy na lidech doporučuji aspoň já zkoušet na jiných. Nemají ani v nejmenším mou důvěru, co sem viděl mi stačilo, jsou to vaše peníze a sám se musíte jak s nimi naložíte, nebo je investujete do něčeho co nebude nikdy pořádně fungovat- toť má zkušenost s MTD.

Co se týče hydropřevodovky není konstruována na radlici a je to jen větší sekačka a svým připevněním radlice na sníh tím značně utrpí živonost převodovky i rámu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 223.4 (?), 19.9.2010 20:20, zobrazeno: 18173x

Chci koupit zahradní tzraktor.Ne úplnej šunt, ale něco kolem 50000Kč.Výměra 2500 - 3000m2.Chtěl bych to používat i v zimě na sníh, takže nevím jaká převodovka by byla vhodná, jestli hydro by nebylo ztuhlý, bude to stát ve stodole a vydrželo zátěž, nebo manuál, nebo transmatic.Mám určitý typy: MTD 125, MTD 135, Prtner 11577RB, Partner 12597RB, HQ 126 a ještě některý.

Má někdo zkušenosti?Poraďte.

Díky moc. Franta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.207 (?), 20.9.2010 7:31

Obávám se že za 50tis to bude vždycky šunt. Ha Husqvarnu 126 ani nelze radlici připevnit a Partnery jsou slabé a navíc v manuálu, což je obojí na prd. Hydro určitě neztuhne, to můžete byt klidný. Od Partnera snad model 145107HRB v hydru, ale ten má nesmyslně širokou sekací plošinu na relativně slabý motor a pak 200107hrb, nebo Jonsered lt 2216cma2 ty už dávají poměrem šířka sekání výkon motoru větší smysl, ale to už jste s cenou úplně jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.126 (?), 21.9.2010 7:34

Díky.

Co se týče HQ 126,tak tu radlici bych si upravil a připojil sám, taď se mě týká vý kon a převodovka o tom ztuhnutí hydra v zimě jsem hodně slyšel a je to prý i dost poruchový.Co říkáte na MTD 135 s pevod transmatic_

F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.218 (?), 21.9.2010 15:28

Zdravím. Mám AGS Starjet s hydrem Tuff Torq K46, celou zimu stojí v nevytápěné, samostatně stojící, plechové garáži, která v mrazech promrzá. Nikdy se mi nestalo, že by zatuhlo hydro. V zimě tahám vozejk s dřevem a úbytek síly nepozoruju.

Mám převodovku K46 bez uzávěrky a motor 17,5hp. V rovinatých terénech naprosto dostatečný výkon, vozím běžné "zahradní" materiály..trávu, dřevo, hlínu, kompost, šterk, písek. - náklady max ca 400kg bez problému. Minulý týden jsem vozil i betonové KB bloky na stavbu podezdívky - opět plná kárka betonu a nepozoruju nějaký nedostatek výkonu.

Zrovna tak motor naskočí (zatím) i v největších (českých) mrazech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.232 (?), 21.9.2010 15:45

Přesně tak, ale AGS je v trošku jiné cenové než do tis, ale o tom už sem tady taky psal a mohu AGS jen doporučit.

Transmatic a podobné pokusy na lidech doporučuji aspoň já zkoušet na jiných. Nemají ani v nejmenším mou důvěru, co sem viděl mi stačilo, jsou to vaše peníze a sám se musíte jak s nimi naložíte, nebo je investujete do něčeho co nebude nikdy pořádně fungovat- toť má zkušenost s MTD.

Co se týče hydropřevodovky není konstruována na radlici a je to jen větší sekačka a svým připevněním radlice na sníh tím značně utrpí živonost převodovky i rámu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.232 (?), 21.9.2010 15:47
Omlouvám se za neúplnost příspěvku k hydropřevodovce, jednalo se u Hsq 126ky. Ještě jednou se omlouvám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.112 (?), 23.9.2010 9:04

Kolega používá AGS pro zimní údržbu s radlicí a s olejem v převodovce nic neřešil. Jen do motoru dal jiný olej - plná syntetika, než ten co se používá běžně do Briggs na léto.Také jsem téměř 2 roky řešil co za traktorek koupit. Po postupném seznamování se s jednotlivými značkami jsem vyloučil Partner, Husqvarnu, MTD, McCulloch. Raději ještě pošetřete (nejsem zastánce půjček) a kupte něco kvalitnějšího. U AGS nemůžete "šlápnout" vedle. Na Castel Garden tu také nikdo nenadává - myslím tím XT190HD, XT200HD, XT220HD. Taky záleží na blízkosti servisu.Mít sevis 50 km daleko asi není výhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.76 (?), 23.9.2010 9:27

Zminoval jste zde, ze na zimu davate plnou syntetiku- jakou.. Ags dava jaky olej?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.56 (?), 23.9.2010 14:24

AGS doporučuje do motoru orig. Briggsácký olej. Pro celoroční provoz je doporučený olej 10w40 nebo 5w40, u kterého se ale může projevit zvětšená spotřeba oleje. Osobně používám do motoru traktoru odnova olej 5w40 GOLD od EXELu. Máme tento olej ve všech autech v domácnosti, sekačce motor B&S 55, bubnovce motor Honda GXV, motoru B&S I/C 55 na VARI i traktoru B&S Intec V2 20hp. Za interval výměny neklesla hladina pod spodní rysku a to traktoromem jezdím i hodně velký krpál. Do převodovky AGS doporučuje motorový olej (tuším že Fuchs) 15w40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.56 (?), 23.9.2010 14:44

K MTF: první na co se mě zákazníci ptají je jak dlouho jim bude traktor stát v servisu. Jejich sousedi nebo známí kteří mají stroje z MTF uvádějí u Ostravského MTF i dva měsíce v sezoně a to včetně fotbalových hřišť!!! To mají hrát v trávě po pás? Očividně se snaží co nejvíce prodávat ale ten servis je žalostný. traktory nemusejí být špatné, ale když se něco vysype pak začíná ta správná show.

Husqvarna/ Jonsered je na pravidelné sekání udržované plochy, ale AGS je nezmar a tam kde z Husqvaren lítají tyčky řízení a řemeny- AGS statečně drží. Ale samozřejmě i ten má své hranice.

Jak zde již zaznělo je na prd když máte super traktor který Vám všichni chválí ale máte to do nejbližšího servisu 50km v lepším případě. Traktor není rýč za pětikilo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika