Jaký traktor



host - 127.232 (?)
21.9.2010 15:47
Omlouvám se za neúplnost příspěvku k hydropřevodovce, jednalo se u Hsq 126ky. Ještě jednou se omlouvám
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 223.4 (?), 19.9.2010 20:20, zobrazeno: 18176x

Chci koupit zahradní tzraktor.Ne úplnej šunt, ale něco kolem 50000Kč.Výměra 2500 - 3000m2.Chtěl bych to používat i v zimě na sníh, takže nevím jaká převodovka by byla vhodná, jestli hydro by nebylo ztuhlý, bude to stát ve stodole a vydrželo zátěž, nebo manuál, nebo transmatic.Mám určitý typy: MTD 125, MTD 135, Prtner 11577RB, Partner 12597RB, HQ 126 a ještě některý.

Má někdo zkušenosti?Poraďte.

Díky moc. Franta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.207 (?), 20.9.2010 7:31

Obávám se že za 50tis to bude vždycky šunt. Ha Husqvarnu 126 ani nelze radlici připevnit a Partnery jsou slabé a navíc v manuálu, což je obojí na prd. Hydro určitě neztuhne, to můžete byt klidný. Od Partnera snad model 145107HRB v hydru, ale ten má nesmyslně širokou sekací plošinu na relativně slabý motor a pak 200107hrb, nebo Jonsered lt 2216cma2 ty už dávají poměrem šířka sekání výkon motoru větší smysl, ale to už jste s cenou úplně jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.126 (?), 21.9.2010 7:34

Díky.

Co se týče HQ 126,tak tu radlici bych si upravil a připojil sám, taď se mě týká vý kon a převodovka o tom ztuhnutí hydra v zimě jsem hodně slyšel a je to prý i dost poruchový.Co říkáte na MTD 135 s pevod transmatic_

F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.218 (?), 21.9.2010 15:28

Zdravím. Mám AGS Starjet s hydrem Tuff Torq K46, celou zimu stojí v nevytápěné, samostatně stojící, plechové garáži, která v mrazech promrzá. Nikdy se mi nestalo, že by zatuhlo hydro. V zimě tahám vozejk s dřevem a úbytek síly nepozoruju.

Mám převodovku K46 bez uzávěrky a motor 17,5hp. V rovinatých terénech naprosto dostatečný výkon, vozím běžné "zahradní" materiály..trávu, dřevo, hlínu, kompost, šterk, písek. - náklady max ca 400kg bez problému. Minulý týden jsem vozil i betonové KB bloky na stavbu podezdívky - opět plná kárka betonu a nepozoruju nějaký nedostatek výkonu.

Zrovna tak motor naskočí (zatím) i v největších (českých) mrazech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.232 (?), 21.9.2010 15:45

Přesně tak, ale AGS je v trošku jiné cenové než do tis, ale o tom už sem tady taky psal a mohu AGS jen doporučit.

Transmatic a podobné pokusy na lidech doporučuji aspoň já zkoušet na jiných. Nemají ani v nejmenším mou důvěru, co sem viděl mi stačilo, jsou to vaše peníze a sám se musíte jak s nimi naložíte, nebo je investujete do něčeho co nebude nikdy pořádně fungovat- toť má zkušenost s MTD.

Co se týče hydropřevodovky není konstruována na radlici a je to jen větší sekačka a svým připevněním radlice na sníh tím značně utrpí živonost převodovky i rámu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.232 (?), 21.9.2010 15:47
Omlouvám se za neúplnost příspěvku k hydropřevodovce, jednalo se u Hsq 126ky. Ještě jednou se omlouvám
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.112 (?), 23.9.2010 9:04

Kolega používá AGS pro zimní údržbu s radlicí a s olejem v převodovce nic neřešil. Jen do motoru dal jiný olej - plná syntetika, než ten co se používá běžně do Briggs na léto.Také jsem téměř 2 roky řešil co za traktorek koupit. Po postupném seznamování se s jednotlivými značkami jsem vyloučil Partner, Husqvarnu, MTD, McCulloch. Raději ještě pošetřete (nejsem zastánce půjček) a kupte něco kvalitnějšího. U AGS nemůžete "šlápnout" vedle. Na Castel Garden tu také nikdo nenadává - myslím tím XT190HD, XT200HD, XT220HD. Taky záleží na blízkosti servisu.Mít sevis 50 km daleko asi není výhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.76 (?), 23.9.2010 9:27

Zminoval jste zde, ze na zimu davate plnou syntetiku- jakou.. Ags dava jaky olej?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.56 (?), 23.9.2010 14:24

AGS doporučuje do motoru orig. Briggsácký olej. Pro celoroční provoz je doporučený olej 10w40 nebo 5w40, u kterého se ale může projevit zvětšená spotřeba oleje. Osobně používám do motoru traktoru odnova olej 5w40 GOLD od EXELu. Máme tento olej ve všech autech v domácnosti, sekačce motor B&S 55, bubnovce motor Honda GXV, motoru B&S I/C 55 na VARI i traktoru B&S Intec V2 20hp. Za interval výměny neklesla hladina pod spodní rysku a to traktoromem jezdím i hodně velký krpál. Do převodovky AGS doporučuje motorový olej (tuším že Fuchs) 15w40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.56 (?), 23.9.2010 14:44

K MTF: první na co se mě zákazníci ptají je jak dlouho jim bude traktor stát v servisu. Jejich sousedi nebo známí kteří mají stroje z MTF uvádějí u Ostravského MTF i dva měsíce v sezoně a to včetně fotbalových hřišť!!! To mají hrát v trávě po pás? Očividně se snaží co nejvíce prodávat ale ten servis je žalostný. traktory nemusejí být špatné, ale když se něco vysype pak začíná ta správná show.

Husqvarna/ Jonsered je na pravidelné sekání udržované plochy, ale AGS je nezmar a tam kde z Husqvaren lítají tyčky řízení a řemeny- AGS statečně drží. Ale samozřejmě i ten má své hranice.

Jak zde již zaznělo je na prd když máte super traktor který Vám všichni chválí ale máte to do nejbližšího servisu 50km v lepším případě. Traktor není rýč za pětikilo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika