Jaký olej do křovinořezu Marunaka TH 43 DX?



host - 120.10 (?)
9.6.2007 8:24
No nevim, ale myslim že při ředění benzínu, pokud výrobce nevyžaduje olej určité značky by se obsluha měla řídít tím co vyžaduje výrobce oleje. Protže motory jsou v podstatě všechny stejný ale výrobce oleje udává při jaké koncentraci má jeho olej optimální mazací schopnosti. P.S Dávat při záběhu 1:25 místo 1:50 je další blbina.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 45.133 (?), 7.6.2007 22:13

Ten obrázek je v "výběr profi křovinořezu" někde uprostřed taky mě to zaráželo protože samo Kawasaki uvádělo 1:50 ten olej je 1:100 a v návodu je 1:25....tak si můžem vybrat....

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 7.6.2007 22:53
No, ať nepleteme zákazníkům hlavu.
Pro zákazníka je důležité to, co je psáno v českém návodu k použití, proto že za to si prodejce (dovozce) ručí zárukou.
Ten olej Stihl jsem zvolil proto, že je dobře dostupný, cenově přijatelný a aspoň já mám sním vcelku dobré zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.10 (?), 9.6.2007 8:24
No nevim, ale myslim že při ředění benzínu, pokud výrobce nevyžaduje olej určité značky by se obsluha měla řídít tím co vyžaduje výrobce oleje. Protže motory jsou v podstatě všechny stejný ale výrobce oleje udává při jaké koncentraci má jeho olej optimální mazací schopnosti. P.S Dávat při záběhu 1:25 místo 1:50 je další blbina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 9.6.2007 9:08
V tom případě byste musel uplatňovat záruku u Kawasaki, třeba by vám to uznali.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.133 (?), 10.6.2007 22:53
V mem navodu pišou: "jaso fc 1:50, jaso fa nebo fb 1:25". Zvlaštni, že je v každem navodu něco jineho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 11.6.2007 18:41
Jsem též majitelelm Marunaky TH 43 DX.  V anglickém i českém návodu ale na Kawasaki motor je jasná specifikace JASO - FC, poměr příspěvek viz výše. V českém i anglickém  manuálu na Marunaku je paušálně 1:25 není specifikace oleje. Asi bych si dovolil se řídit doporučením výrobce motoru. Dokonce jsem na slavný Garland poslal dotaz jestli je možno použít API - TC: Samozřejmě bez odezvy.  P.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.81 (?), 13.6.2007 11:33
já jsem v rozpacích, ale asi mi dáte za pravdu že pokud s nástrojem pracuje více lidí tak asi těžko budou spolu s nástrojem tahat český návod, většinou se podívám na pilu nebo křoviňák co je na něm napsáno a podle toho míchám..., a ty poměry jsou možná jiné pro použití plné syntetiky 1:50, a u horšího oleje 1:25... toto je pro mně jediné logické vysvětlení, Luki
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.108 (?), 13.6.2007 18:20
Určitě míchat podle doporučení výrobce oleje. Plně syntetický olej specifikace TSF.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.115 (?), 21.6.2007 11:49
Takže moje čerstvá zkušenost: Fakta: a) v návodu ke křovinořezu je poměr mazání 1:25 b) v návodu k motoru je poměr 1:50 pro oleje JASO FC a poměr 1:25 pro oleje JASO FB a FA. Já jsem po mazání použil plně syntetický olej OMV Syn Star 2T, jelikož je to olej JASO FC, míchal jsem směs 1:50. Můj křoviňák _od začátku používání_ vykazoval chování, jako by byla chudá směs. Ani na teplém motoru nechtěl jít motor do otáček bez lehce otevřeného sytiče. Odvezl jsem stroj do servisu, kde jsem očekával seřízení karburátoru. Servis mi sdělil, že motor je přidřený. Tomu jsem samozřejmě nevěřil, takže dnes jsem to viděl na vlastní oči. Po sundání výfuku je na pístu jasně patrná stopa od přidření. Cítím se z toho - mírně řečeno - rozčarován, protože jsem postupoval _přesně podle návodu_. Což ovšem nikomu nemám jak dokázat, takže mne čeká nákup nového válce a pístu a jeho výměna, celkem za cca 7.000,- Kč. Naprosto nerozumím tomu, kde jsem udělal chybu. Olej OMV Syn Star 2T je samomíchací, přesto jsem jej před použitím důkladně promíchal. Mám v úmyslu upozornit firmu Garland - výhradního dovozce křovinořezů Marunaka na nekonzistenci v návodech ke křovinořezu a k motoru a dále se zeptat, jak mám postupovat. Nejsem si vědom žádné chyby, postupoval jsem přesně podle návodu, a přesto je nutná oprava stroje za 70% jeho ceny. Z toho jsem - velmi mírně řečeno - rozladěn. Máte-li někdo podobnou zkušenost, tak mne prosím kontaktujte, bylo by jistě užitečné, kdyby si podobnou věci reklamovalo více majitelů Marunaky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 98.25 (?), 10.1.2009 22:21

Z této zkušenosti vyplývá jedna věc. Příště si kupte křovinořez u výrobce, který Vám zároveň prodá svůj vyzkoušený a doporučený olej s předepsaným dávkováním. A potom je to na jasnou reklamaci.

DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika