Jakou benzínovou sekačku vybrat?



host - 8.138 (?)
27.8.2020 14:19

Uff, tak to jsem měl trochu jinou představu. Pokud to chcete sekat rotačkou, tak nikdy nesmí být tráva tak vysoká. Pokud sem tam zaprší a tráva poroste, tak budete sekat jednou týdně. Mám malý neintenzivní vesnický sad o rozloze asi 3000 metrů a seču to zahradním traktorem a mulčuji, občas posbírám a nayspu to kolem stromků. 

Tohle sekejte bubnovkou a děckám nechte plácek 100 m2, kde to budete sekat pravidelně rotačkou. To jediné mi dává smysl. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 109.130 (?), 27.8.2020 13:40

Děkuji za reakci všem,

Ono je to ošidné, nepotřebuji mít zahradu jako golfové hřiště samozřejmě, ale pokud tráva přeroste, tak ty krtince ani nevidím a když seču křoviňákem vždy na ně narazím. A letošní deštivé počasí nic jiného nedělám, než jen seču trávu :-)

Z toho důvodu se na pozemku vyskytují různé muldy, nerovnosti atd. ne vžy se mě podaří rozhrabat všechny krtince a trochu to srovnat, bohužel. 

Bubnovku a malotraktor zatím nechci, protože bych chtěl benzínovou sekačku s pojezdem a sekám docela často kvůli dětem kteří lítají po zahradě.

O šíří záběru sem až tak neuvažoval, doted jsem sekal elektrickou gardenou půlku pozemku a zbytek křovinákem, ale každý dva roky el.sekačku na pozemku odvařím. 

Proto sem si říkal zda nezkusti benzionovou s pojezdem co něco vydrží.

Zkusím mrknout na vaše navrhy, zatím moc děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.138 (?), 27.8.2020 14:19

Uff, tak to jsem měl trochu jinou představu. Pokud to chcete sekat rotačkou, tak nikdy nesmí být tráva tak vysoká. Pokud sem tam zaprší a tráva poroste, tak budete sekat jednou týdně. Mám malý neintenzivní vesnický sad o rozloze asi 3000 metrů a seču to zahradním traktorem a mulčuji, občas posbírám a nayspu to kolem stromků. 

Tohle sekejte bubnovkou a děckám nechte plácek 100 m2, kde to budete sekat pravidelně rotačkou. To jediné mi dává smysl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.69 (?), 27.8.2020 14:47

Ano, toto je na bubnovku, toto žádná normální sekačka posekat nedokáže.

Na fotce je nádherně kvetoucí louka, ráj pro vše živé, hlavně pro hmyz.  Půda je chráněná, nepřehřívá se a nevysychá,  stromům se daří. Takhle to má být.

Bubnovkou to dvakrát, třikrát ročně posekáte a pohoda. Ušetříte sobě práci, sousedům nervy s kraválem a prospějete přírodě.

Častější sekání by jen vysušovalo půdu, zabíjelo hmyz a prudilo okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.130 (?), 27.8.2020 14:57

tož tak já vám moc oběma děkuji, uvidím, mrknu na nějakou bubnovku a zbytek, kde si hraji děcka, zase nejakou elektrickou s bauhausu to vypadá, protože tam jsou záhony a různé překažky a ta malá gardena 32e co jsem měl, stou sem se všude vyhnul. odpalil jsem ale už 4tou v tom terenu. Louka co je na fotce sem sekal jen křovinákem, myslel jsem právě, že bych to z jara posekal na hrubo křovinákem a opak už udržoval to rotačkou.

Na druhou stranu, se mě právě taky libí rozkvetlá louka, takže jak pišete, zase bych to musel vzít křovinákem nebo bubnovkou se kterou se asi tak nenadřu. Takže díky moc za vaše rady a postřehy a rozmyslím co dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.69 (?), 27.8.2020 17:23

Bubnovku si můžete i jen půjčit na zkoušku, existují půjčovny, za pár korun vyzkoušíte jestli to půjde a jak je to pracné... A můžete pak líp zvážit co je pro vás lepší.

Třeba zjistíte, že váš terén nejde ani bubnovkou (krtinec jí nevadí, díry a hrboly jo), ale to by nešel klasickou sekačkou s malými koly a nízkým šasi už vůbec..

Ale terén se dá vyrovnat a s bubnovkou je práce rychlá, snadná a bez kraválu z dvoutaktu.

A pak napište vaše poznatky,  pro další zájemce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 27.8.2020 20:09

Za chvíli se vtom úplně ztratite, protože co článek, to názor. 1000 m2 není zas tak moc. Bubnovku nikdy, protože to je potřeba uklidit, aby ty děti chodily po pěkné trávě. Krovinorez taky nechává za sebou trávu. Rotační sekacka s košem do 10 tisíc to je z pojezdem. Krtince to přece rozmete jablka pokud chcete to rozdrtí.Ma to 4polohy takže když to je někde křivé tak si zvednete. Pod stromy si couvnete. Soused má ALKO to koukám co to snese. Já mám z MF něco jako 4820 motor B&S156cm2 asi 12 let. Servis?na co.jako aby mi vyměnili motor. To bych nezaplatil. Výměna oleje každý rok, dobrý benzin a trochu štěstí. Ten řeminek nebo remenicku na převodovku pokud se sjede si koupím všude. Tam kde se nedostanu, dodělám strunou. No a naplánovat trasu aby jste skončil s plným košem vždy co nejblíž u kompostu je taky ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.248 (?), 28.10.2020 19:39

Napíšem vám ako to robím ja.Mám podobný ovocný sad, ktorý kosím asi 8 ročnou kosačkou z Mountfildu s motorom Honda 160,asi raz za 2-3 týzdne.Trávu zberám do koša a sypem rovno pod stromy, mulčujem v tvare misy s priemerom asi 1.5 až 2 metre.Po pokosení celého sadu misy upravím rozhrabaním lieskovou palicou.nemusím trávu nosiť ďaleko, sypem k najbližšiemu stromu.Tráva sa časom rozloží a vznikne humus, zeminu pod trávou skypria dážďovky. Po zime nezostane takmer žiadny mulč.Pred kosením rotačnou kosačkou okolo nastlanej trávy, plota a najväčších krtincov obkosím strunovkou, čo mi veľmi uľahčí kosenie rotačnou Vo vašom prípade by som si to pokosil strunou, pohrabal, odstránil pokosenú trávu rozhrabal krtince a keď narastie nová tráva asi do15 cm, tak by som to začal kosiť rotačnou. Základ je nenechať trávu prerásť.Pravidelným kosením dosiahnete pekný sad a hlavne praktický, čo oceníte hlavne v jeseni pri dozrievaní a opadávaní ovocia..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika