Jakou benzínovou sekačku vybrat?



host - 8.138 (?)
27.8.2020 12:19

To bude pro rotační sekačku záhul. Doufám, že máte v plánu se krtincům vyhnout... Plocha je nemalá čili předpokládám, že asi nebudete sekat často a udržovat golfáč.

K tomu několik postřehů:

  • Vari umí bubnovky a malotraktory, na rotační sekačky se specializují jiní.
  • Sekačka bude hodně namáhaná, protože nepředpokládám pravidelnou seč a je to plocha, čili roztáčet nůž pro záběr 55 cm je hodně náročné na výkon motoru. Takže buď slevte na 53 cm a nebo 51 cm a nebo přidejte na objemu motoru. 
  • Pozor na velký záběr - píšete, že pozemek je členitý a to může být otravné v případě zatáčení apod.
  • V případě, že slevíte na záběru, není špatná AL-KO 51.9 SP-H Highline
  • V případě, že nechcete slevit na záběru, tak bych bral Stiga COMBI 55 SVQ H. 
  • Pokud máte prachy a blízký servis Snapper, tak mrkněte na Snapper ENXT 22875E s mňamózním motorem B&S 875 RS (dokonce i s elektrostartérem).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 101.47 (?), 14.10.2014 13:53

Takže ještě jednou se sem vracím s prozbou o radu.Vybírám novou sekačku a po pečlivém procházení různých prodejců a servisů mě nejvíce zaujala sekačka Dolmar PM4601S3.Měl jsem v hledáčku i Stigu Turbo 48S ale neměla regulaci pojezdu a příplatek 2000kč oproti dolmaru mě odradil ještě jsem měl vybránu Al-ko Highline 473VS ale ta už je také na ceně skoro 14000kč nevím jestli se takovýto příplatek vyplatí vůči Dolmaru který stojí 11500kč.Děkuji za rady a názory. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 14.10.2014 16:01

Co to máte za ceny? Já teď kupoval AL-KO 523VS za necelých 12 000 Kč včetně náhradního nože a oleje. Zatím jsem toho moc nenasekal, ale v porovnání s předchozím Partnerem nebe a dudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.6 (?), 14.10.2014 17:09

Dolmar PM 4601 S3 je dobrá sekačka, bere i vlhkou trávu a motor BS 675EX jen tak neutaháte... jen se musíte smířit s tím, že to je číňan, ale kvalitní :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.47 (?), 14.10.2014 17:39

To jsou ceny co mě byli nabídnuty od prodejců v mém okolí nechci kupovat sekačku přes internet kvůli záruce a servisu a je to al-ko o tolik lepší než ten dolmar.A to že je dolmar číňan jsem nevěděl ale ani mě to nepřekvapuje popravdě která sekačka není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 14.10.2014 20:58

No plechový sekačky jim dělají číňani, ale ty hliníkovky jsou z produkce GGP...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.206 (?), 9.11.2014 1:27

Ahojky, koupil jsem letos na jaře od kamaráda sekačku wiking 455.je na sekání do 1200m.Je lehoučká a má plastové šasí.Má pojezd.pc. 28tisíc asi tak před šesti lety. Já ji koupil za 4 tisíce a nemužu si ji vynachválit.Máme zahradu 1750m a nemáme sebemenší problém.Vím, že se nedají sehnat starší, protože kvalitní a bezproblémový stroj nikdo neproda, ale na netu se sem tam objeví.Moje žena mi ji už nechce pujčovat.Měli jsme mounfilda 3 roky a uplně zrezavěl a plechové šasí i po přetírání barvou totálně prorezavělo.Mounfild mě strašně zklamal, protože jsem měl 7 letou záruku a oni mi řekli, že se vztahuje jen na motor, takže užbych tam nekoupil ani motyku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luky servis - (3) - 137.224 (?), 16.12.2014 14:31

Husqvarna,,MCkoluch motor Brigs staton pak zaleží,, Šířka záběru ele jinak bych nedoporučil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.130 (?), 27.8.2020 7:20

ahoj potřebuji poradit, sháním benzinovou sekačku s pojezdem na členitý terén, zahrada v kopci, krtince, stromy, cca 1000 m.

Co si myslíte o Vari sekačkách konkrétně Travní sekačka MP1 554 H, má motor od Hondy, plynulá regulace pojezdu, 

Potřebuji nějakou aby to zvládla. Celou dobu to seču křovinákem z mountfileldu, (nedám na něj dopustit) ale trvá to a docela se nadřu.

Díky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.69 (?), 27.8.2020 11:38

Jestli hodláte sekačkou sekat i krtince (vaše věc i peníze), tak bych vybíral sekačku hlavně s kluzným uložením nože, kde nůž není napevno, ale po nárazu do něčeho se pootočí a moc se toho nestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.138 (?), 27.8.2020 12:19

To bude pro rotační sekačku záhul. Doufám, že máte v plánu se krtincům vyhnout... Plocha je nemalá čili předpokládám, že asi nebudete sekat často a udržovat golfáč.

K tomu několik postřehů:

  • Vari umí bubnovky a malotraktory, na rotační sekačky se specializují jiní.
  • Sekačka bude hodně namáhaná, protože nepředpokládám pravidelnou seč a je to plocha, čili roztáčet nůž pro záběr 55 cm je hodně náročné na výkon motoru. Takže buď slevte na 53 cm a nebo 51 cm a nebo přidejte na objemu motoru. 
  • Pozor na velký záběr - píšete, že pozemek je členitý a to může být otravné v případě zatáčení apod.
  • V případě, že slevíte na záběru, není špatná AL-KO 51.9 SP-H Highline
  • V případě, že nechcete slevit na záběru, tak bych bral Stiga COMBI 55 SVQ H. 
  • Pokud máte prachy a blízký servis Snapper, tak mrkněte na Snapper ENXT 22875E s mňamózním motorem B&S 875 RS (dokonce i s elektrostartérem).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika