Jakou benzínovou sekačku do cca 10 tisíc



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?)
13.4.2015 9:32

Vy tedy diskutujete, jako by sekačka na trávu byla  vícegenerační dům či jiná životní investice.  Je to vcelku jasné, kvalitnější značkový stroj je dražší, ale na pár metrů čtverečních je zas možná zbytečný. Kdo se zastydí, když ho soused uvidí, jak vede stroj s nápisem Hecht, ten si samozřejmě pro klid snobské duše koupí Hondu za trojnásobek.
   S autama je to stejné, jen jen s částkami 100x vyššími. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 141.108 (?), 11.4.2015 13:41

Motorová pila byla typu YD-KU01-45A, v pěkném oranžovém pouzdře ala Husqvarna, sekačku jsem už nedohledal. Nevím proč bych měl teď po 6-8 letech schraňovat nějaké faktury či reklamační korenspondenci. Jsem rád, že je to z domu. To se měli hoši od Vás snažit v době, když se každá ta věc pokazila (abych byl slušný) několikrát po sobě a v době, kdy jsem s nimi potřeboval pracovat. Je mi úplně k smíchu, že mi nyní po x letech co je tu Hecht etablovaný chcete vnucovat nějakou jejich marketing policy. Jsem, zřejmě na rozdíl od Vás, jen koncový zákazník, který si chtěl pořídit věci na zahradu a bylo mě uplně jedno co to bude za značku, pouze jsem si hlídal cenu. Stručně řečeno, Hecht to prostě - na rozdíl od jiných značek ani v jednom případě "nedal" a rozpadlo se to dřív, než z toho byl nějaký užitek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.12 (?), 11.4.2015 14:17

Číslo pily které píšete není Hecht protože používá 3 až 4 místná označení a nejen že si pletete Baumax a Bauhaus a Solo s Marinou.  Ale také Husqarna je pro nás každá pila která má lištu.Opravdu rozdíl mezi pilami Hecht a Husqvarna je tvarově velký. Pokud by mne někde zklamali a 2x jak píšete tak si ještě dlouho budu pamatovat kde kde co a za kolik jsem si koupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 13.4.2015 2:09

Mám jak lepší klon Hechtu (Fuxtec) tak Husqvarnu. Kiu má brácha, Pasata tata, v Octávky fasujem ve firmě, olítal jsem všechny verze (1,2, 2 facelift, 3) a musím vám říct, že máte zkreslené představy. Kia zdaleka na VW neměla ať už v plechařině, kvalitou interiéru, jízdním komfortem, bohužel poslední řada např. octávek jí šla naproti a už je cejtit, že i VW to ojebává a šetří, poslední kvalitní Octávka byla dvojková facelift.  Co se týká pil, srovnávat Hechtku můžete maximálně s Husqvarnou v podobné cenové hladině, tam klidně s vámi souhlas, ale pokud vezmete a porovnáte kteroukoli profi 5tkovou Husqvarnu, je tam náskok několik desítek let. Sekačky to samé, zase matení lidí, Hecht sekačka nikdy žádný D-test nevyhrála, tak nelžete. D-test vyhrálo Alko 5300 BRC a taktéž je mezi např. Alkem za 20k a Hechtem za 10k dost velký rozdíl. Není to jen o nápisech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 13.4.2015 7:41

Vážení, vykašlete se na ty vaše plechárny, je to OT. Radši napište ten počet evidovaných závad Hechtu a nějaké upřesnění k tomu. To by mohlo tazatele zajímat pro porovnání. Ovšem musí mít CO a s ČÍM porovnávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ronyx - (15) - 3.246 (?), 12.4.2015 8:01

Tak se nám tady hoši zatím jen pěkně pohádali o značky, takže přidám něco konkrétního.
Loni v dubnu jsem kupoval sekačku - po pečlivém průzkumu a porovnávání padla volba na Hecht 5484 SX - tento typ proto, že má 4 rychlostní variátorovou převodvku na pojezd. Seču totiž 2 pozemky (cca 400m2 na rovině a 1.000m2 v nerovném terénu v kopci, zde navíc s většinou hodně přerostlou (30 - 50cm) trávou), takže proto volbu rychlosti pojezdu.  Záběr 46cm, cena cca 7.500,-Kč.
Používám sběr do koše a zadní výhoz (dekl si otevírám na tu přerostlou trávu), mulč a boční výhoz má a umí, ale nepoužívám to.
Zatím musím říct, že moje spokojenost je perfektní - sbírá super, na nízkou trávu (výška cca 10 - 15cm) používám nejrychejší pojezd a to za ní pomalu musím utíkat. Na tu přerostlou trávu používám nejpomalejší pojezd a vyhazuje dobře, jen občas to prostě ta vysoká tráva ucpe - ale to není chyba sekačky, když je to množství a výška trávy spíš na bubnovou sekačku.
Závada zatím jediná - utrhl jsem startovací šňůru, přímo u navijáku uvnitř pod krytem jak tam je navlečená. Na opravu stačil šroubovák a cca 10min práce.
Jinak zcela bez problémů, loni dostala hodně zabrat (v záruce je třeba ji odzkoušet) a se svým výběrem jsem maximálně spokojen - neměnil bych. Takže mohu doporučit.
Kupoval jsem přes místního prodejce, ale vyhlédl jsem si ji na webu dovozce - fa Werco, odkud ji můj prodejce objednával. Mají tam i menší a jednodušší typy - viz třeba výše uvedeného vítěze to D-testu - z toho já jsem nejdřív při výběru vycházel než jsem našel tu s tou variátorovou převodovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.40 (?), 12.4.2015 21:49
Taky mám mobilní připojení, doma nato nemám čas, jinak většinou radím prvotnímu tazateli, diskuze s prodejcem je ztráta času, doteď mě to hodilo IP 37.251,47.87,36.42,tak nevim co tam bude ted, je mi to jedno.Slabinu hechtu vidím v motoru, kde je evidován největší počet závad-praskající šňůra jde snad vyměnit za kvalitnější od jiné značky, citlivost na hladinu oleje-dochází k odstávce motoru když je víc.,nefunkčni víčko nádrže-chcípe motor, stačí provrtat cca 1mm, startování teplého stroje stále se sytičem-no nevím, ale nepojízdné to ale není.poddimenzovaný motor-neodpovídá udávaný výkon=tak bude sekat častěji.Aproto nejsem průkopníkem čínských značek, ale neodsuzuji výrobní kvalitu v číně-dělají to, co si kdo zadá.A že u nejlacinější třídy funguje globalizace, to je vidět i na těch kompresorech, ještě jsem to viděl v zeleným pod jinou značkou, mám ten s nápisem schepach :-).Měl, nebo mám motory honda, briks,kohler, kawasaki a považuji to za spolehlivý standart zbavený dávno much-šnůru jsem neměnil, víčka fungují, když tam je víc oleje tak se to neuchlastá.Japonci jsou asi trochu dále, když i briks si nechal dělat svůj nejlepší profi motor v japonsku.Ale experimentující čínu v podobě pohonné jednotky opravdu ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.40 (?), 12.4.2015 22:15
Co se týká kie, korejci ušli pořádný kus cesty, aby se dostali tam kde jsou, osobně bych dal přednost hyundai, ale nemá nejlepší politiku pro starší auta a auta po záruce, tak mám něco jiného a škoda, ital nebo francouz to není :-).V něčem se dotáhli na špici (mobily) i před japonce (televize),ale co to má společného s hechtem???Tak špatně technicky natom kia rozhodně není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.40 (?), 12.4.2015 22:29
P.S.-hyundi stejně rozumuje s kiou u jednoho stolu, jen si nejsem jistý kdo koho vlastní :-).Asi hyundai kiu, ale to je odbočka od tématu, čína je replikátor nebo výrobce na zadání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?), 13.4.2015 9:32

Vy tedy diskutujete, jako by sekačka na trávu byla  vícegenerační dům či jiná životní investice.  Je to vcelku jasné, kvalitnější značkový stroj je dražší, ale na pár metrů čtverečních je zas možná zbytečný. Kdo se zastydí, když ho soused uvidí, jak vede stroj s nápisem Hecht, ten si samozřejmě pro klid snobské duše koupí Hondu za trojnásobek.
   S autama je to stejné, jen jen s částkami 100x vyššími. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.9 (?), 13.4.2015 11:37
S první polovinou beze zbytku souhlas.S druhou naopak vůbec ne. Mezi levnou čínou a Hondou je rozdíl, který platí i u aut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika