Fréza sněhová Vari SF-55



jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?)
5.12.2010 16:08

Přeji dobrý den pánové. Já mám 4 roky frézu Jonsered ST2109 s 9 koňovým motorem. Musím říct, že dneska bych do podobně drahé značkové frézy již neinvestoval a koupil bych klidně toho Hechta, Gude.... Když vidím co vydrží ten malý Hecht s 6.5k motorem u nás ve fabrice, tak před ním smekám. Mě tenkrát ta fréza stála cca 37000 - za to bych ty Hechty měl 2. K té fréze SF-55: Prodejce Vari u nás v Podkrkonoší tuto frézu moc nedoporučuje, říká, že převodovka DSK-316 má moc rychlý pojezd a ve velké vrstvě sněhu neustále hrabe.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 191.214 (?), 5.12.2010 10:37

Vidíte, na kartáč jsem zapoměl. Místo frézy jako adaptéru jsme zapojili na 316 -ku kartáč a i s Terra dvoutaktem je to při malé vrstvě prašanu lepší a nepoměrně rychlejší a účinnější, nežli jakákoliv fréza. Ta už nastupuje do větších vrstev nebo mokrého těžkého sněhu, který by kartáč pouze "hladil."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 5.12.2010 14:18

48.207 to je právě to. Ta převodovka se domontovává až ve Vari a ta z ní dělá dvoustupňovou, akorát přeseně nevím, jestli je ten dodavatel stále Lišov.

Jinak já používám jednostupňovou frézu TORO s dvoutaktem. Zde musím pochválit Mountfieldt za jeho profesionální přístup hlavně v oblasti servisu, kde byla původnímu majiteli spočtena předběžná cena opravy 10 000 kč. Majitel řekl, že za tyto peníze o to zájem nemá a že si ji odveze a vyhodí sám. Říkám, "jářku sousede, jestli ji chceš vyhodit, tak ji hoď ke mě za plot, ať to nemáš daleko". Hodil ji ke mě a oprava mě stála 3270kč. Takžetak jsem k zánovní fréze přišel. Zhruba podobně jsem dříve získal sekačku s el. startem a pojezdem. Seče dodnes. Opravdu jsem Mountfieldu vděčný a z mého pohledu jen tak dál. Pár věcí bych ještě potřeboval.

S tou frézou jsem aji spokojený. Odklízím spevněné plochy a ty gumové lopatky to vymetou skoro dočista. A není prodlém ani vrstva 30cm sněhu, vyjeté koleje od auta to taky zeškrábne a spolehlivě odhodí i tu stačku, co spadne z pod kol auta, prostě není co by neuklidila a to mi stačí. Na litr směsy paliva vrčím skoro hodinu a to už je kus práce.

Jak jsem tak pozoroval v okoli je třeba se dobže rozmyslet kde všude chci frézovat, protože i ten HECHT za desítku z marketu dělá na zámkovce celkem slušnou práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.226 (?), 5.12.2010 14:43

Tak pánové 191.214 a J.S. je definitívně rozhodnuto! Už žádné pokusy a různé úpravy a adaptéry, ale speciální sněhová fréza. Jak by jste viděli toho Hechta 9651? Anebo něco podobného do 20 tis. Nerad bych platil za značkovou o třetinu víc (např.  Husqvana apod.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.75 (?), 5.12.2010 15:32
Jestli zvolíte Hecht, Vegu, nebo MTD je o dané výhodnosti volby - cena, výbava, třeba i delší záruka. Pokud konkrétně 9651, tak někde už mají uvedeno, že již není v nabídce, tak nevím, jestli to není starší model a také je ve verzi E, s el. startem a světlem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 5.12.2010 15:55

Ono záleží kde, kolik a jakého sněhu chcete frézovat. V určitém okamžiku by se investice do "značky" mohla vyplatit. Já nevím, třeba Stiga frézy bych s hechtem vůbec nesrovnával a to nechci tvrdit, že ten hecht je krám. Já tuto frézu nemám, tak vám nemohu dát jakákoli doporučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 5.12.2010 16:08

Přeji dobrý den pánové. Já mám 4 roky frézu Jonsered ST2109 s 9 koňovým motorem. Musím říct, že dneska bych do podobně drahé značkové frézy již neinvestoval a koupil bych klidně toho Hechta, Gude.... Když vidím co vydrží ten malý Hecht s 6.5k motorem u nás ve fabrice, tak před ním smekám. Mě tenkrát ta fréza stála cca 37000 - za to bych ty Hechty měl 2. K té fréze SF-55: Prodejce Vari u nás v Podkrkonoší tuto frézu moc nedoporučuje, říká, že převodovka DSK-316 má moc rychlý pojezd a ve velké vrstvě sněhu neustále hrabe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.226 (?), 5.12.2010 16:51

Když si prohlížím nabídky různých značek sněhových fréz, tak mám pocit, že je to všechno z 90% stejné, jestli je to Hecht, Vega, MTD anebo Stiga, myslím typy podobné cenové relace.  Je to všechno vyráběno v jedné továrně, zvláště přední nabírací bunkr je u všech stejný, ale to mě nevadí.

Zbývá už jen odpověď na poslední otázku: Kdy to koupit? Myslíte teď v plné sezoně, anebo to nechat na jaře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 5.12.2010 17:00

Frézu nemám, ale s tím pojezdem máte asi pravdu. Ten pojezd rychlý je. Když jsem to namítal prodejci, řekl, že to nevadí, kola proklouznou a fréza jede jen tak, jak odebere sníh. Taky řešení, ale moc elegantní mi to nepřipadá. Ale možná to opravdu problém není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.214 (?), 5.12.2010 17:53

Pane225.226,když už přemýšlíte o jaře a tím pádem až zase tak moc nespěcháte - nechcete ještě zvážit variantu došetření na nějaký přeci jen odolnější model? Na netu jsou totiž na tento kus rozporuplnéi názory - hlavně na praskání hnacího řemenu pojezdu a hnacího řemenu odhazovacího šneku. Ne nadarmo asi výrobce přímo k výrobku dodává mimo 2ks střižných šroubů šneku (což je správné a měla by to být u všech dodavatelů samozřejmost)  také tyto náhradní řemeny a dokonce i náhradní gumu variátoru. Ne že by taková charita nebyla chvályhodná ale přeci jen bych si o daném typu zjistil co nejvíc informací. Tady zkuste požádat pana Houhu - taky už leccos viděl a vyzkoušel a pak pečlivě pohledejte zadáním vybraného výrobce a typu do vyhledávače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 5.12.2010 18:36

Převodovka DSK 316 a to kterákoli je na frézu v mezních vrstvách sněhu rychlá. Je to daň jedné převodovky na všechno, navíc rychlost pojezdu na fréze je extrém. To už ty převodovky dvakrát zpomalili. První pro dvoutakt měla 3.1 km/h pak přišel zametací kartáč tak se šlo na 2.8 km/h a je ještě jedna pomalejší. na druhé straně si nedovedu představit sečení trávy a extra pomalou převodovkou. Ten prokluz opravdu není nic zásadního a třeba na dvacet čísel ten pojezd a fréza stíhá. Já sám bych si asi Vari frézu nekoupil, za dvacku už vůbec ne a šel bych do levnějšího jednoúčeláku. Při výběru je ale opravdu zvažovat co, kde a kolik se bude frézovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika