Fréza sněhová Vari SF-55



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
kuba-m.k - (1) - 48.207 (?) 
3.12.2010 15:13, zobrazeno: 46463x

Prosím máte někdo zkušenosti s fézou na sníh SF-55 k Vari.Je do pracant nebo jen taková hračička.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.147 (?), 3.12.2010 16:59

Je to opravdu dobrý pracant.Nevýhodou je že většinou převodovka nemá zpátečku a pak taky cena, která se rovná ceně nové sněhové frézy - jednoučelové např.Hecht, Vega a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.187 (?), 3.12.2010 17:48

Je to kvalitní fréza. Pokud chcete kupovat celý set, pak doporučuji provedení se zpátečkou (DSK 3161.1 PSZ), motor GCV 160 na to bohatě stačí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 3.12.2010 19:32

Uvažoval jsem o adaptéru, na který se nasadí motor (spojka 80 mm) a bylo by to stejně jednoduché, jako s bubnovou sekačkou. Adaptér mají některé internetové obchody s uvedením, že je vhodný k Vari (výrobce Dakr - Panter). Tak jsem to ověřoval a je to jen adaptér - kola s přírubou, která plní vlastně úlohu převodovky pro další příslušenství. Takže na obrázku je to komplet s frézou a ve skutečnosti je to jen adaptér. Cena za komplet kolem 30t je stejná, jako DSK 316 + SF55 a to ještě bez zpátečky. Tak to vypadá, že bude nejvhodnější volba spec. stroj. Dělají to v podstatě stejné, ale kvalita není stejná a liší se úrovní pohlídání kvality. Některé typy motorů - fréz jsou na tom velmi dobře. Např. spec. fréza VEGA 551 je stroj, který adaptér nenahradí, ale nesrovnávám jej kvalitou, ale výbavou a cenou. Velmi podobné frézy mají další výrobci této cenové a výrobní skupiny.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.207 (?), 3.12.2010 20:04

Převodovku i motor mám, frézu -adaptér, mám možnost koupit nový za 11600 tak nevím jestli do toho jíd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 3.12.2010 22:13

Za ty peníze koupíte pouze jednostupňovou frézu. Určitě budete mít v sestavě vyšší výkon, ale také to je větší a robustnější stroj. Potom záleží na tom, zda jej využijete a zda jej všude použijete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.207 (?), 4.12.2010 8:15

Jde o adaptér od firmy Kovovýroba Líšov pana Kovaříka.Ti prej dělají ty adaptéry pro firmu Vari.Jenže ve Vari za ni chcou kolem17000,-.To už bych asi raději koupil nějakej profi stroj.O prachy mi nejde.Chci něco co opravdu funguje.O té vari uvažuji proto, že mám ten motor a převodovku.Používáme vari k sečení, ale tam s tím strojem nejsem moc spokojený, vysoká tráva do pasu, moc to nefunguje.Mám ještě starého reforma to se nedá srovnat.Lituji, že zde nefunguje nějaké předvedení stroje v akci.Obchodníci tvrdí, že to je 100pro a pak až to člověk má je zklamaný.Proto mě zajímá názor lidí co to maj a používají to. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 147.108 (?), 4.12.2010 8:45

48.207: Jestli sečete prstovou lištou, věřím, že je to problém, hustou trávu moc nezvládá. Dobře nabrousit a seřídit kosu. Má menší prsty a to se projevuje.Se SF zkušenosti nemám, ale nedávno jsem byl u servisníka, trochu upovídaného, měl ji na prodej vystavenou a tak jsem se jen ze zvědavosti zeptal. Dost ji chválil, oproti jiným "plechovkám". Pokud jde o to, rozhodnout zda SF, nebo jinou frézu samostatnou, je lákavé koupit za téměř polovinu ceny tu  plechovku. Ale jsou dvě proti. Jednak oproti Vari je to plechovka a to jednoznačně. Když se podíváte na převodové skříně, rotory, je to jasné. Druhak je třeba počítat s tím, že přibyde druhý motor na údržbu a je to čtyřtakt. A naposledy - kupujte České výrobky!
Já po SF už určitou dobu pokukuju, ale zatím jsou jiné, důležitější investice. Kdyby byla někde v červenci v akci, tak jí beru. Jen na doplnění, na stránkách Vari je docela dlouhé video práce frézy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.207 (?), 4.12.2010 16:07

Tíky to video jsem viděl, ale realita může být jiná.Když jsem chtěl novou sekačku od Agrie nebyl problém s tím strojem přijet a předvést ho na místě samém.Je fakt že jejích stroj byl úplně v jiné cenové relaci, za ty prachy si jiní koupí raděj osobní auto.Šlo mi hlavně o to že v předvedení na mém pozemku neviděli problém, byla to pro ně samozřejmos.Je prostě něco jiného to vidět někde ze záznamu nebo si to přímo osahat a nejlépe tam kde do budu používat.Když jsem kupoval štípač na dříví a pak naviják za traktor taky mi to přivezli domů na odzkoušení, nezávisle na tom jestli to koupím či nikoliv.Tomu říkám servis. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 147.108 (?), 4.12.2010 17:47

Přece se nemůžete divit tomu, že je rozdílý přístup u prodeje mašiny za 500 a za 20 tisíc. Uvažujte reálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika