Elektrický kultivátor



gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?)
1.3.2010 12:36

v lídlu teď mají kultivátor florabest. vypadá podobně, jak ta výkonější ETA, ale má jen 710 W. údajně speciální tvrzené nože s hloubkou záběru až 18 cm...

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 25.2.2010 23:17

Děkuji všem za odpovědi.

Uživatelů eta se chci jetě zeptat. Nejsou otáčky hřídele pro práci příliš vysoké? Případně, nepadá při vyšším zatížení rychle krouticí moment? Což je častá slabina vysokootáčkových strojů. Tedy předpokládám, že výkon motoru je vyhnaný vysokými otáčkami.

Pokud jde o kolečka, myslím, že budou odnimatelná. Místo nich bych (pokud by to šlo) použil něco na způsob kultivátoru, o kterém se zmiňuje Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.2.2010 6:54
Našel jsem na Netu recenzi na Etu - Zvládne spolehlivě na jeden zátah pozemek15x15m, na podzim porytá zahrada a následně udupaná po jiných pracech - žádný problém. Motor 750W má silný zátah / silnější by byl asi zbytečný a slabší nedostačující / a výborně propracuje zeminu i do větší hloubky než je uváděna výrobcem. Poradí si i s nezrytou zemí, ale jak uvádí výrobce - je to hobby nářadí a s tím je nutno počítat a jako hoby nářadí to používat. Kdo zná jen motyku a hrábě bude příjemně překvapen. Pro: skladnost, manipulace - rozměry a hmotnost silný motor hloubka záběru značná úspora času a práce Proti: patrně servisní síť nutnost zdroje el. proudu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.141 (?), 26.2.2010 8:05

Kultivátor ETA mám již přes rok, s posledním názorem vcelku souhlasím. Mně se osvědčilo pri práci (kultivaci) s kultivátorem couvat. Mnohem lépe se dostane hlouběji, i když to vyžaduje trpělivoost. Ale jistě to je tychlejší než motyčka, rýč na podzim ale nenahradí .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.158 (?), 26.2.2010 8:55
Já předpokládám že vždy na podzim poryju a stroj bude sloužit na úpravu půdy na jaře. Zvláště v případech kdy místo mrazů přijdou deště a porytou půdu "slijí" do jedné masy. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.61 (?), 26.2.2010 23:40

Rozhedne kúp ten výkonnejší kultivátor. So slabším stráviš pri práci celú mladosť a pôjde ti na nervy. Ja ani nekopem. len na jeseň a jar sa prebehnem po záhrade s motorový kultivátorom a šetrím sa tek chrbát kolená, čo je k nezaplateniu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 133.102 (?), 1.3.2010 12:36

v lídlu teď mají kultivátor florabest. vypadá podobně, jak ta výkonější ETA, ale má jen 710 W. údajně speciální tvrzené nože s hloubkou záběru až 18 cm...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.3.2010 13:08

Ten Lídlův kultivátor jakoby z oka vypadl modelu HECHT 737. 
  Ostatně soudím, že všechny tyto kultivátory včetně ETY se beztak vyrábějí v jedné mandarínské tovární hale

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 1.3.2010 19:50

Dneska jsem ho risknul koupit v Lídlu. Tři roky záruka, když se bude porouchat, tak vrátí peníze. Měl jsem z Intersparu, po roce a půl dvě reklamace, vrátili mi peníze z důvodu, že firma byla v likvidaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.91 (?), 2.3.2010 15:20

Take jsem ho chtel koupit, ale ty noze se me zdaji mohutne a obavam se ze se budou lepit. Rad bych vedel jak bude makat v terenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 2.3.2010 16:18

Risk je zisk. Nedá se ještě vyzkoušet, místy leží sníh. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika