Co jen s tím benzínem může být - dvoutakty



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?) 
22.4.2020 12:49, zobrazeno: 2722x

Mám problém. Minulý týden jsem nakoupil u pumpy prémiový benzín, namíchal pro 2T Jikov na Terra-vari a ta mi nyní po nastartování nejde do otáček. Prostě po nastartování bublá a s přidáním plynu chcípne. Problém jsem vyřešil tak, že jsem práci dodělal s 4T a řekl manželce, ať mi najde telefonní číslo na servisáka (které jsem už 8 let nepotřeboval).

O den později jsem z namíchané směsi dolil do pily HQ340 a zase to samé. nastartuji a po přidání plynu chcípne. Tak jsem začal tušit, že problém nebude ve stroji ale ve "společném jmenovateli". Vylil jsem z HQ340 směs, namíchl jinou z neprémiového benzínu uloženého od loňska, nalil nový, přes volnoběh spotřeboval to mezi sacím košem a karterem no a ejhle, pila jede jak má.

Tedy co s tím. Co s 5 l směsi, která netáhne ani v teře a zároveň asi nejde reklamovat, když je s olejem a také už nemám doklad o nákupu.

SfK.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 89.197 (?), 23.4.2020 21:44

A hoří to? enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 23.4.2020 23:00

To by mne zajímalo, jak jsem mohl na pumpě, kterou nezaváží E85 natankovat tento LIHOBENZÍN.
Jo, hoří to i na volnoběh stroje běží, ale prostě nejsou stavěné (natož seřízené) na tak vysoký obsah etylalkoholu. Takže po přidání plynu chcípnou.

Dle rozboru to má 30% bezkyslíkatých uhlovodíků a 70% směs nižších alkoholů (metyl-, etyl-, izopropyl-).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 24.4.2020 9:24

Mám stejnou zkušenoat. Asi před dvěma roky jsm zkoušel ethanol do sekačky. Dělalo to psí kusy, jediná možnost chodu byla na přizavřenou startovací klapku. Pak jsem to zkoušel i míchat s "obyčejným" benzínem ale ten poměr byl tak vysoký, že to ztrácelo smysl. Vykašlal jsem se na to, bylo to trápení stroje i obsluhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 24.4.2020 10:15

jen mne štve, že člověk zaplatí za "Vervu" a dostane "zimní_E85" (zřejmě z prošlých skladových zásob SHR).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.231 (?), 28.4.2020 23:15
Mám podobný problém s nově koupený benzínem, zdá se, že se málo jezdilo a někde to musí udat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.191 (?), 7.5.2020 20:24
Mě Jikov vždycky schroupne loňský N95+M2T a to ho mám 25 let na bubnovce. Na ty echt vodičky jsem nikdy nedal a nedám a to provozují i 5 motocyklů Jawa a ČZ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.167 (?), 6.6.2020 21:16

Taky mám podobnou zkušenost, chtěl jsem Vari 1447 DV r.v. 98 udělat radost, tak jsem koupil OMV Maxxmotion 100 octan místo 95,směs 1:33 jako obvykle, motor nechtěl do otáček a v zaběru šly velké vibrace do řídítek, to mě vystrašilo, motor jsem zastavil, palivo vypustil do PETky a odvezl do sběrného dvora k recyklaci.

Běžně používám OMV Maxxmotion 95,neobsahuje ethanol, ale ETBE, vydrží to i 2 roky, ale pri jistotu přidávám VIF v 3ml/1litr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika