Co jen s tím benzínem může být - dvoutakty



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?)
24.4.2020 9:24

Mám stejnou zkušenoat. Asi před dvěma roky jsm zkoušel ethanol do sekačky. Dělalo to psí kusy, jediná možnost chodu byla na přizavřenou startovací klapku. Pak jsem to zkoušel i míchat s "obyčejným" benzínem ale ten poměr byl tak vysoký, že to ztrácelo smysl. Vykašlal jsem se na to, bylo to trápení stroje i obsluhy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 22.4.2020 12:49, zobrazeno: 2693x

Mám problém. Minulý týden jsem nakoupil u pumpy prémiový benzín, namíchal pro 2T Jikov na Terra-vari a ta mi nyní po nastartování nejde do otáček. Prostě po nastartování bublá a s přidáním plynu chcípne. Problém jsem vyřešil tak, že jsem práci dodělal s 4T a řekl manželce, ať mi najde telefonní číslo na servisáka (které jsem už 8 let nepotřeboval).

O den později jsem z namíchané směsi dolil do pily HQ340 a zase to samé. nastartuji a po přidání plynu chcípne. Tak jsem začal tušit, že problém nebude ve stroji ale ve "společném jmenovateli". Vylil jsem z HQ340 směs, namíchl jinou z neprémiového benzínu uloženého od loňska, nalil nový, přes volnoběh spotřeboval to mezi sacím košem a karterem no a ejhle, pila jede jak má.

Tedy co s tím. Co s 5 l směsi, která netáhne ani v teře a zároveň asi nejde reklamovat, když je s olejem a také už nemám doklad o nákupu.

SfK.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 23.4.2020 21:44

A hoří to? enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 23.4.2020 23:00

To by mne zajímalo, jak jsem mohl na pumpě, kterou nezaváží E85 natankovat tento LIHOBENZÍN.
Jo, hoří to i na volnoběh stroje běží, ale prostě nejsou stavěné (natož seřízené) na tak vysoký obsah etylalkoholu. Takže po přidání plynu chcípnou.

Dle rozboru to má 30% bezkyslíkatých uhlovodíků a 70% směs nižších alkoholů (metyl-, etyl-, izopropyl-).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 24.4.2020 9:24

Mám stejnou zkušenoat. Asi před dvěma roky jsm zkoušel ethanol do sekačky. Dělalo to psí kusy, jediná možnost chodu byla na přizavřenou startovací klapku. Pak jsem to zkoušel i míchat s "obyčejným" benzínem ale ten poměr byl tak vysoký, že to ztrácelo smysl. Vykašlal jsem se na to, bylo to trápení stroje i obsluhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 24.4.2020 10:15

jen mne štve, že člověk zaplatí za "Vervu" a dostane "zimní_E85" (zřejmě z prošlých skladových zásob SHR).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.231 (?), 28.4.2020 23:15
Mám podobný problém s nově koupený benzínem, zdá se, že se málo jezdilo a někde to musí udat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.191 (?), 7.5.2020 20:24
Mě Jikov vždycky schroupne loňský N95+M2T a to ho mám 25 let na bubnovce. Na ty echt vodičky jsem nikdy nedal a nedám a to provozují i 5 motocyklů Jawa a ČZ.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.167 (?), 6.6.2020 21:16

Taky mám podobnou zkušenost, chtěl jsem Vari 1447 DV r.v. 98 udělat radost, tak jsem koupil OMV Maxxmotion 100 octan místo 95,směs 1:33 jako obvykle, motor nechtěl do otáček a v zaběru šly velké vibrace do řídítek, to mě vystrašilo, motor jsem zastavil, palivo vypustil do PETky a odvezl do sběrného dvora k recyklaci.

Běžně používám OMV Maxxmotion 95,neobsahuje ethanol, ale ETBE, vydrží to i 2 roky, ale pri jistotu přidávám VIF v 3ml/1litr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika