Český Zetor nebo japonský mikrotraktor



host - 48.207 (?)
5.12.2010 17:37

Dobrý den, osobně bych šel to zetoru, jak říkal kolega nebude te mít problém z nářadím.Hlavně náhradní díly seženete všude a o opravě ani nemluvím.Hlavně nekupujte traktor od živnostníka co s ním pracoval v lese, ale to už jsou silnější stroje, ale maj hnamou přední nápravu.Traktor bez předku bych nebral.Mám oba typy, ale nejvíc využiji ten s přední hnanou nápravou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.169 (?), 1.9.2010 15:23, zobrazeno: 18361x

Zatím si připravuji znalosti, avšak v nejbližší době mne čeká pořízení techniky pro zabezpečení cca 2 - 4 koní, dovoz dřeva, úklid sněhu... Z průzkumu trhu mi zatím vychází 2 možnosti - starší Zetor cca 35 -40 koní nebo japonec/Kubota, Iseki,Yanmar/ cca 20 -25 koní- jetý cca 800 Mh se dá sehnat lehce přes 100.000 Kč - s hydraulikou, tříbodovým závěsem. Práce - kosení trávy- brány, bubnovka/stačí 1-1,2m/, obracení sena, sběrací vůz, odvoz hnoje, odhrnutí sněhu, dovoz dřeva, vidle do 3 boďáku na balík sena/slámy/paletu. Každé řešení má svá pro i proti. Prohlížel jsem i čínské traktory - kvalita je přes 200.000 a levné vypadají velice nedůvěryhodně/byl jsem svědkem kdy z výstavy odváželi traktor a přeřazení trvalo cca 2-3 minuty, co mohlo být rezavé bylo rezavé za týden výstavy,.../ - tuto cestu jsem zatím zamítl. Prosím o zkušenosti z provozu obou variant zdali by se vyjádřili.

Děkuji Ivan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 1.9.2010 17:29

Podobnou otázku jsem si pokládal před dvěma roky a vyhrál čínsko-indický stroj Mahindra 254, na který po těch 2 letech zatím nemohu říci křivého slova. Teď má natočeno 650 mth a šlape bez problémů.Používám jej ponejvíc na přibližování dřeva s 3.5 tunovým navijákem, dále na sekání (bubnovka 135cm, mulčovač 145cm), dále mám štěpkovač a vozík. Předtím jsem měl zetora 5011 a už jsem si tak na tenhle malý stroj zvyknul, že bych se asi nevracel k Zetoru, i když jsou to vynikající stroje. V případě jakýchkoliv dotazů rád odpovím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.169 (?), 2.9.2010 8:49

650 Mh za dva roky není málo. Co studuji starší stroje/KU, YA,IS/ tak se pohybují kolem 600-1000 Mh cca po 20 rocích provozu. Avšak tyto jsou často využívány velice sezonně a některé pouze s jedním nářadím, které se z traktůrku za celou dobu provozu nesundá/ fréza, mulčovač/ a tak proběh Mh je malý nebo okoukali český způsob omlazování vozidel stáčením km či Mh.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.50 (?), 1.9.2010 19:05

já bych šel do zetora, ne 3011, ani 35 11, ale minimálně 4011 (je to první traktor ÚŘ 1, tzn. mnoho dílů lze na něj použít z traktorů až do typu 77xx). Dále náhradní díly seženete skladem v každém obchodě nabízející náhradní díly na zemědělskou techniku, traktory jsou jednoduché, opraví ho v každý stodole.

Pokud půjdete do Japonce, čínana nebo podobně a pokud pominu servis a ND, nezapomeňte, že za tento traktor nepasuje nářadí běžně dostupné k zetorům, vše si budete muset koupit, případně upravit, neexistuje možnost, že Vám soused nářadí třeba půjčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.169 (?), 2.9.2010 8:44

Pánové děkuji- i když je to zatím, řečeno sportovní terminologií remíza, takže musím se rozhodnout, který gol byl hezčí .Zatím mne ještě netlačí čas takže budu hledat, ptát se no a pak rozhodnout.Zatím co jsem studoval i předchozí obdobná témata jsou spokojení uživatelé obou variant, takže to bude těžké.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.207 (?), 5.12.2010 17:37

Dobrý den, osobně bych šel to zetoru, jak říkal kolega nebude te mít problém z nářadím.Hlavně náhradní díly seženete všude a o opravě ani nemluvím.Hlavně nekupujte traktor od živnostníka co s ním pracoval v lese, ale to už jsou silnější stroje, ale maj hnamou přední nápravu.Traktor bez předku bych nebral.Mám oba typy, ale nejvíc využiji ten s přední hnanou nápravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika