Český Zetor nebo japonský mikrotraktor



host - 99.169 (?)
2.9.2010 8:44

Pánové děkuji- i když je to zatím, řečeno sportovní terminologií remíza, takže musím se rozhodnout, který gol byl hezčí .Zatím mne ještě netlačí čas takže budu hledat, ptát se no a pak rozhodnout.Zatím co jsem studoval i předchozí obdobná témata jsou spokojení uživatelé obou variant, takže to bude těžké.

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 99.169 (?), 1.9.2010 15:23, zobrazeno: 18337x

Zatím si připravuji znalosti, avšak v nejbližší době mne čeká pořízení techniky pro zabezpečení cca 2 - 4 koní, dovoz dřeva, úklid sněhu... Z průzkumu trhu mi zatím vychází 2 možnosti - starší Zetor cca 35 -40 koní nebo japonec/Kubota, Iseki,Yanmar/ cca 20 -25 koní- jetý cca 800 Mh se dá sehnat lehce přes 100.000 Kč - s hydraulikou, tříbodovým závěsem. Práce - kosení trávy- brány, bubnovka/stačí 1-1,2m/, obracení sena, sběrací vůz, odvoz hnoje, odhrnutí sněhu, dovoz dřeva, vidle do 3 boďáku na balík sena/slámy/paletu. Každé řešení má svá pro i proti. Prohlížel jsem i čínské traktory - kvalita je přes 200.000 a levné vypadají velice nedůvěryhodně/byl jsem svědkem kdy z výstavy odváželi traktor a přeřazení trvalo cca 2-3 minuty, co mohlo být rezavé bylo rezavé za týden výstavy,.../ - tuto cestu jsem zatím zamítl. Prosím o zkušenosti z provozu obou variant zdali by se vyjádřili.

Děkuji Ivan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 1.9.2010 17:29

Podobnou otázku jsem si pokládal před dvěma roky a vyhrál čínsko-indický stroj Mahindra 254, na který po těch 2 letech zatím nemohu říci křivého slova. Teď má natočeno 650 mth a šlape bez problémů.Používám jej ponejvíc na přibližování dřeva s 3.5 tunovým navijákem, dále na sekání (bubnovka 135cm, mulčovač 145cm), dále mám štěpkovač a vozík. Předtím jsem měl zetora 5011 a už jsem si tak na tenhle malý stroj zvyknul, že bych se asi nevracel k Zetoru, i když jsou to vynikající stroje. V případě jakýchkoliv dotazů rád odpovím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.169 (?), 2.9.2010 8:49

650 Mh za dva roky není málo. Co studuji starší stroje/KU, YA,IS/ tak se pohybují kolem 600-1000 Mh cca po 20 rocích provozu. Avšak tyto jsou často využívány velice sezonně a některé pouze s jedním nářadím, které se z traktůrku za celou dobu provozu nesundá/ fréza, mulčovač/ a tak proběh Mh je malý nebo okoukali český způsob omlazování vozidel stáčením km či Mh.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.50 (?), 1.9.2010 19:05

já bych šel do zetora, ne 3011, ani 35 11, ale minimálně 4011 (je to první traktor ÚŘ 1, tzn. mnoho dílů lze na něj použít z traktorů až do typu 77xx). Dále náhradní díly seženete skladem v každém obchodě nabízející náhradní díly na zemědělskou techniku, traktory jsou jednoduché, opraví ho v každý stodole.

Pokud půjdete do Japonce, čínana nebo podobně a pokud pominu servis a ND, nezapomeňte, že za tento traktor nepasuje nářadí běžně dostupné k zetorům, vše si budete muset koupit, případně upravit, neexistuje možnost, že Vám soused nářadí třeba půjčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.169 (?), 2.9.2010 8:44

Pánové děkuji- i když je to zatím, řečeno sportovní terminologií remíza, takže musím se rozhodnout, který gol byl hezčí .Zatím mne ještě netlačí čas takže budu hledat, ptát se no a pak rozhodnout.Zatím co jsem studoval i předchozí obdobná témata jsou spokojení uživatelé obou variant, takže to bude těžké.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.207 (?), 5.12.2010 17:37

Dobrý den, osobně bych šel to zetoru, jak říkal kolega nebude te mít problém z nářadím.Hlavně náhradní díly seženete všude a o opravě ani nemluvím.Hlavně nekupujte traktor od živnostníka co s ním pracoval v lese, ale to už jsou silnější stroje, ale maj hnamou přední nápravu.Traktor bez předku bych nebral.Mám oba typy, ale nejvíc využiji ten s přední hnanou nápravou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika