Castelgarden - zkušenosti?



host - 239.112 (?)
17.11.2010 17:40

Tak XT200HD už je za 95.000 Kč. Kolega v práci loni po dlouhém vyjednávání s prodejcem AGS 20 HP s Vanquard a K62 koupil za cca 115.000 Kč. Já v roce 2008 bych také ho chtěl za 90.000 Kč. A pokud si někdo myslí, že finální výrobky s převahou oceli budou příští rok cenově níže, když cena oceli roste díky rudě a koksu, tak je na omylu. AGS také vyrábí traktorky pro tady nenáviděný Oleo Mac prodávají se v Polsku. Jinak co kolega hovoří o motoru Vanquard, tak zatím žádný rozdíl oproti Intek, než cenový není. Co po letech s autem, kde je dobrý motor, když karoserie je prorezlá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 34.160 (?), 16.11.2010 23:48

Stando dobrý den či spíše večer,

děkuji za vyčerpávající odpověď. Nějak dospívám k tomu, že mnou uvedené travní traktory, přesněji značky a jejich modely ve stejné třídě budou + - srovnatelné a člověk se bude rozhodovat především podle ceny, přesněji podle slevy, kterou kde získá. Jak jsem psal, trochu uvažuji sekačku využívat pro menší přivýdělek v sousedctví. Pak musím určitě uvažovat o dvouválcovém kvalitním motoru, proto by mě zajímal skutečný kvalitativní rozdíl motorů BS Vanguard a BS Intec. Rovněž převodovka K62 s uzávěrkou mě láká, tuším, že má i větší průměr poloos, jestli se vyjadřuji dobře. Starjet P4 by vše splňoval, ale upřímně, musel by být tak za 90 000,-, aby mě to nalákalo. Doporučená MC se mi zdá dost vysoká. Co bude hrát určitě velkou roli, bude možné další příslušenctví. Osobně mě nejvíce zajímá aktivní vertikutátor, který například Seco (Starjet) bude nabízet (na předek). Vozík nebo sněhová radlice by určitě našly také uplatnění. Ten závěs pro příslušenctví, podle letmého pohledu, mi připadá hodně fórový. Zdá se mi to nebo je tomu skutečně tak?

Těžko se dělají závěry po 2-3 letech provozu. Určitě poznáte sílu motoru, funkčnost žacího ústrojí, atd., ale zahradní traktor v této cenové kategorii by měl být po dvou či třech letech použití na jedné zahradě v dobré kondici. Uvidíme po 8-10 letech, tam už by hodnocení bylo více vypovídající o kvalitě. Každopádně Starjet stále vážně zůstává v mém hledáčku.

Děkuji Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 17.11.2010 17:40

Tak XT200HD už je za 95.000 Kč. Kolega v práci loni po dlouhém vyjednávání s prodejcem AGS 20 HP s Vanquard a K62 koupil za cca 115.000 Kč. Já v roce 2008 bych také ho chtěl za 90.000 Kč. A pokud si někdo myslí, že finální výrobky s převahou oceli budou příští rok cenově níže, když cena oceli roste díky rudě a koksu, tak je na omylu. AGS také vyrábí traktorky pro tady nenáviděný Oleo Mac prodávají se v Polsku. Jinak co kolega hovoří o motoru Vanquard, tak zatím žádný rozdíl oproti Intek, než cenový není. Co po letech s autem, kde je dobrý motor, když karoserie je prorezlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.82 (?), 17.11.2010 17:56

Mezi dvouválci Intek a Vanguard jsou následující rozdíly.

Vanguard má kryty kovové, Intek plastové. Vanguard je vyráběn v Japonsku, Intek je USA. Vanguard má větší a lepší ložiska v motoru, určená pro větší výdrž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.33 (?), 17.11.2010 18:33

Ano, to dává smysl. Na stránkách SCG je u Vanguardů napsáno "profesionální motor", což beru s rezervou, a výroba Japonsko. U ostatních je výroba USA. Pak nastává otázka, jestli se vyplatí připlatit si za Vanguard s lepšími ložisky v motoru? Ty plastové kryty by mně zas tolik nedráždily. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.33 (?), 17.11.2010 18:21

Máte pravdu, také jsem se cen Castle Gardenů dnes všiml. Těch 95 000,- za XT200HD už tak zajímavých není. Já se navíc rozhodl pro stroj s převodovkou TT K62, takže tuto značku zatím vylučuji. Každopádně za akční ceny mezi 75-85t. je to velmi slušný stroj a na větší rovný pozemek postačující. Já chci traktůrek využívat nejen v zimě, ale i na svažitém pozemku rodičů, možná sekat několika lidem, proto vidím K62 jako nutnost. Co se týká ceny Starjetu (P4), který zřejmě zmiňujete, ten měl jeden prodejce ještě minulý týden právě za těch 90t.. Byl to předváděcí kus s 35Mth. To znamená, pokud opravdu chci lepší cenu, musím najít předváděcí kus nebo jednat přímo s výrobcem či dovozcem, což není nic jednoduchého a pro člověka "z ulice" skoro nemožné. Mezi mé vedlejší činnosti podnikání patří i obchod, takže v tom trochu umím chodit. Přiznám se, že Starjet (P4) je v mém zúženém seznamu. Pořád nemám více informací o Karsitu, zejména o zmíněném K22/102HX s převodovkou K62 a BS 22HP Intec. Navíc mě zaujal Contax, o kterém chci zjistit více.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.138 (?), 17.11.2010 20:12

Pánove co řeknete na Cub Cadeta viděl jsem to na chatě u lidi kde jsem byl v létě 122cm záběr 22HP   dvouválec Kawasaki   ten rider sekal super   měli ho asi dva roky a taky si ho pochvalovali   máte někdo z vás tento stroj a nějake z kušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.102 (?), 12.12.2010 21:36

Pozdravujem Vas a trosku sa pripojim k diskusii. Na zaciatok by som uviedol, ze mam skusenost s Cub Cadetom a to aj RBH 1200 a RD 1018 a skutocne su to super stroje s dobrou a neznicitelnou konstrukciu, hlinikovym kosiskom, ktore prezije aj zvysok traktora /RBH 1200/. Co sa tyka castelgardenov a hondy, akurat mam Hondu 23 15 HME. Je to skvely stroj, ma tiche kosenie (rozdiel od husqvarny) no vzhladom k tomu, ze som ju chcel vyuzivat aj v zime dal som namontovat radlicu. No a tu som okrem toho, ze stroj super zvlada aj 15-25 cm snehu naraz, zistil, ze castelgarne s Hondou maju nevyhodu plastovej kapotaze. Tato je v mrazoch nachylna na prasknutie aj pri narazoch ktore by v lete plast zvladol. V tomto smere si myslim, ze je kovova konstrukcia Cub Cadeta, Husqvarny a podobnych odolnejsia ako Yardman, Honda, Castelgarden a podobne. Vela ludi tu pise rozdiely v loziskach, pocte kladiek a podobne. Verte, ze to nie su az take podstatne veci. 80% ludi kosi plochu cca 2000-3000 m2, mierne svahovitu, ktoru veselo zvladne traktor za 60000,-Kč. Zamerajte sa vsak na silu motora od 15 koni, velky vyhadzovaci otvor na travu a to ci chcete s traktorom napr. odhrnat sneh. Bol by som rad, keby majitelia pridali nejake video na youtube, pretoze tak skor poradite potencionalnym citatelom a kupcom. Sam tam dam nejake video a odkaz poslem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 14.12.2010 17:59

Radlice se závěsem na travní traktor stojí 8.000 - 9.000 Kč, u některých značek i více. K tomu případně sněhové řetězy cca 2.000 Kč, pak závaží a jsem na ceně průměrné sněhové frézy např. Vega 551 za 12.000 - 13.000 Kč. Radlice sníh jen nahrne, pak se stejně musí odhazovat, ale fréza sníh odhazuje. Nemusím nic na traktor montovat a zase odmontovávat. Naleju benzín do frézy a odhazuji. Je jasné, že výrobce letního stroje k sečení trávy nebude řešit případné praskání plastů v mrazu. Lepší je nějaký pohyb za sněhovou frézou, než sedět za mrazu na traktorku.I kvalitní hrablo na sníh je pak lepší než všechny stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.12 (?), 20.12.2010 9:12

Zdravim Vas, no pravda je to ciastocna. Dobra freza na sneh stoji asi raz tolko ako ste uviedol a pritom je to zase jednoucelovy stroj, ktory mi bude 10 mesiacov zavadzat v garazi. Co sa tyka odhadzovania, tak ten co kosi traktorom travu s tym nema problem, pretoze ma urcite pozemok cez 500 m2 a jedno miesto vedla chodnika ma k dispozicii. Osobne som nekupil originalnu radlicu ale novu univerzalnu a aj s montazou to vyslo 150 Eur, pricom viem, ze za tri roky bude mat podobnu hodnotu co sa u frezy povedat neda.

Samozrejme ani snezne frezy nezatracujem, po skusenostiach by som asi nemenil. S traktorom je to asi 2x rychlejsie, nepada mi to za krk a aj steny domu su ciste. Pre frezu by som sa rozhodol bez traktora urcite ale takto som spokojny.

Na ukazku pridavam Video s este nenastavenou radlicou, inak cisti uplne po travnik, resp. dlazbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.222 (?), 17.4.2018 8:11

Zdravím Vás.

Omlouvám se že vytahuji dinosaura, ale toto téma je nejbližší mému problému. Vlastním traktůrek Castle Garden 140 už nějaký ten rok (cca 8let)

¨Vše funguje jak má, i když pár oprav už za sebou má. Loni se mi stalo že postupně přestávali fungovat kvalty, nejdřív 4 a záhy 2. Na provoz to nemá vliv, nicméně nechci něco zanedbat a rád bych převodovce věnoval nějaký ten čas a peníz.

A teď prosba o radu, jakým způsobem se o převodovku postarat aby fungovala jak má? Má cenu vyměnit olej, když je to takový problém, nebo už je převodovka nenávratně zničená? Jsem celkem schopný motorář, nicméně hydraulika mi nic neříká, díky za každou reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika