Briggs stratton - problém po zahřátí



host - 193.5 (?)
15.7.2019 6:52

Na 825 brúsením? Vy sa tým môžete živiť.Hm.Ako humorista.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Venca588 - (2) - 246.187 (?), 2.8.2015 23:01, zobrazeno: 14048x

Dobrý den všem,

potřeboval bych poradit. Mám zahradní rider s motorem B&S 825 I/C (6 let starý), kupoval jsem ho použitý. Problém je po zahřátí motoru (cca 15minut v záběru), začne vynechávat a "střílet do karburátoru" pokud vypnu nůž a jenom jede, zlepší se to, ale není to ono - stále vynechává. Dokud je studený, startuje a jede krásně - má i výkon na noži. Pokud se ohřeje začne blbnout, nepomůže ani výměna svíčky - musí motor úplně vychladnout (cca 3hodiny). Karburátor jsem čistil, filtr a svíčka jsou nové (svíčky jsem zkoušel tři nové). Hadička benzínu jde v dostatečné vzálenosti od motoru a když začne vynechávat, benzín z ní teče. Nastartovat jde ikdyž je teplý. Už si fakt nevím rady. Nemáte někdo nápad co by to mohlo být. Díky předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 3.8.2015 9:20

Už se to tu psalo tisíckrát. V drtivé většině případů probitá fajfka. Múže to mít i jinou příčinu, ale bývá to nejčastější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Venca588 - (2) - 130.20 (?), 5.8.2015 12:01

Dobrý den,

děkuji moc za radu, zkusím ji vyměnit. Koukal jsem ještě na ni, zdá se dobrá a docela daleko od kostry motoru a krytů, ale někde začít musím. Tak ji vyměním a uvidím. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 5.8.2015 16:19

Fajfku nelze metodou vokometrickou opravit. Je třeba najít někoho, kdo umí daleko házet a dát mu ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.93 (?), 5.8.2015 22:53
Dobrý večer. Nevíte někdo jak seřídit ventilové vůle u motoru Briggs Stratton??? Motor při startování kope, mám pocit, že mi utrhne ruku :-). Když naskočí, tak běží, ale není to ono. Provedl jsem kontrolu klínku setrvačníku - je v pořádku. Dedukce mě dovedla na vetilové vůle. Ovšem neznám jejich hodnoty. Za případnou radu předem děkuji. Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.93 (?), 5.8.2015 22:59
Ahoj. Jedná se o mini Rider 60. Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.93 (?), 5.8.2015 23:01
Briggs stratton - problém po zahřátí host - xxx.xxx.46.93 (?) 5.8.2015 22:53 Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Dobrý večer. Nevíte někdo jak seřídit ventilové vůle u motoru Briggs Stratton??? Motor při startování kope, mám pocit, že mi utrhne ruku :-). Když naskočí, tak běží, ale není to ono. Provedl jsem kontrolu klínku setrvačníku - je v pořádku. Dedukce mě dovedla na vetilové vůle. Ovšem neznám jejich hodnoty. Za případnou radu předem děkuji. Libor Připojit reakci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.22 (?), 5.8.2015 23:08

Nevím, jak seřídit ventilové vůle, ale to že vás motor "kope" při startování a má nepravidelný chod bych viděl spíš na částečně/úplně ustřižený klínek, který zajišťuje polohu setrvačníku vůči klikové hřídeli. Setrvačník má v sobě magnet pro generování pulzů zapalování --> pokud se změní setrvačník pootočí vůči klikové hřídeli, změní se okamžik zážehu (předstih zážehu) a motor může poté "kopat" atd.  Ustřižený/nastřižený klínek je častá závada.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.71 (?), 14.7.2019 7:16

Vůle seřídítě opatrným odbroušením tzčkz ventilu. Po sejmutí hlavy.

Lubor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.5 (?), 15.7.2019 6:52

Na 825 brúsením? Vy sa tým môžete živiť.Hm.Ako humorista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika