Briggs stratton - problém po zahřátí



host - 46.93 (?)
5.8.2015 22:59
Ahoj. Jedná se o mini Rider 60. Libor
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Venca588 - (2) - 246.187 (?), 2.8.2015 23:01, zobrazeno: 14117x

Dobrý den všem,

potřeboval bych poradit. Mám zahradní rider s motorem B&S 825 I/C (6 let starý), kupoval jsem ho použitý. Problém je po zahřátí motoru (cca 15minut v záběru), začne vynechávat a "střílet do karburátoru" pokud vypnu nůž a jenom jede, zlepší se to, ale není to ono - stále vynechává. Dokud je studený, startuje a jede krásně - má i výkon na noži. Pokud se ohřeje začne blbnout, nepomůže ani výměna svíčky - musí motor úplně vychladnout (cca 3hodiny). Karburátor jsem čistil, filtr a svíčka jsou nové (svíčky jsem zkoušel tři nové). Hadička benzínu jde v dostatečné vzálenosti od motoru a když začne vynechávat, benzín z ní teče. Nastartovat jde ikdyž je teplý. Už si fakt nevím rady. Nemáte někdo nápad co by to mohlo být. Díky předem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.8.2015 9:20

Už se to tu psalo tisíckrát. V drtivé většině případů probitá fajfka. Múže to mít i jinou příčinu, ale bývá to nejčastější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Venca588 - (2) - 130.20 (?), 5.8.2015 12:01

Dobrý den,

děkuji moc za radu, zkusím ji vyměnit. Koukal jsem ještě na ni, zdá se dobrá a docela daleko od kostry motoru a krytů, ale někde začít musím. Tak ji vyměním a uvidím. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 5.8.2015 16:19

Fajfku nelze metodou vokometrickou opravit. Je třeba najít někoho, kdo umí daleko házet a dát mu ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.93 (?), 5.8.2015 22:53
Dobrý večer. Nevíte někdo jak seřídit ventilové vůle u motoru Briggs Stratton??? Motor při startování kope, mám pocit, že mi utrhne ruku :-). Když naskočí, tak běží, ale není to ono. Provedl jsem kontrolu klínku setrvačníku - je v pořádku. Dedukce mě dovedla na vetilové vůle. Ovšem neznám jejich hodnoty. Za případnou radu předem děkuji. Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.93 (?), 5.8.2015 22:59
Ahoj. Jedná se o mini Rider 60. Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.93 (?), 5.8.2015 23:01
Briggs stratton - problém po zahřátí host - xxx.xxx.46.93 (?) 5.8.2015 22:53 Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Dobrý večer. Nevíte někdo jak seřídit ventilové vůle u motoru Briggs Stratton??? Motor při startování kope, mám pocit, že mi utrhne ruku :-). Když naskočí, tak běží, ale není to ono. Provedl jsem kontrolu klínku setrvačníku - je v pořádku. Dedukce mě dovedla na vetilové vůle. Ovšem neznám jejich hodnoty. Za případnou radu předem děkuji. Libor Připojit reakci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.22 (?), 5.8.2015 23:08

Nevím, jak seřídit ventilové vůle, ale to že vás motor "kope" při startování a má nepravidelný chod bych viděl spíš na částečně/úplně ustřižený klínek, který zajišťuje polohu setrvačníku vůči klikové hřídeli. Setrvačník má v sobě magnet pro generování pulzů zapalování --> pokud se změní setrvačník pootočí vůči klikové hřídeli, změní se okamžik zážehu (předstih zážehu) a motor může poté "kopat" atd.  Ustřižený/nastřižený klínek je častá závada.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.71 (?), 14.7.2019 7:16

Vůle seřídítě opatrným odbroušením tzčkz ventilu. Po sejmutí hlavy.

Lubor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.5 (?), 15.7.2019 6:52

Na 825 brúsením? Vy sa tým môžete živiť.Hm.Ako humorista.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika