Black and Decker CLM3820L2 aku rotační sekačka



host - 77.142 (?)
16.5.2017 12:39

Děkuji.

Ještě bych se zeptala vás nebo kohokoliv, zda jsou akumulátory a nabíječka od Makity kvalitnější. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 226.64 (?), 15.5.2017 18:13

A co třeba Hecht 5035? Stojí asi 6 tisíc s jednou 2, 5Ah baterií a nabíječkou. Dá se dokoupit 4, 5Ah akumulátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.5.2017 18:44

Můžem si o výkonu akusekaček myslet co chceme, nicméně akumulátorové stroje patří k nejrychleji se rozvíjejícímu segmentu spotřebního zboží. Kdo by před pár lety bral vážně aku bourací kladivo či řetězovou pilu? A kdo si dnes pořídí bicykl s přídavným spalovacím motorkem? Věřím, že za pár let bude hobby benzínovým sekačkám odzvoněno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 15.5.2017 20:12

Myslím si, že se toho ani já a ani vy nedočkáme, přestože je to trend. Aku pořád kulhá a to pořádně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 15.5.2017 20:49

Není problém vyrobit aku sekačku srovnatelného výkonu s benzínovou. Otázka je, kdo to zaplatí? Moje benzínová s BS 750 stála 13000. Kolikrát více by stála srovnatelná aku? Můj názor je, že se aku prosadí jen do těch nejmenších sekaček a paralelně s nimi budou existovat benzínové a to od slabých až po nejsilnější. Na ústupu očekávám jen elektrické šňůrové, ale ani ty asi úplně nezaniknou, ale stane se z nich okrajová kategorie, ve které bude jen minimální nabídka. Ostatně, elektromobily už tady máme a že by kvůli tomu krachovala Škodovka, to v dohledné době určitě nehrozí. A když už byly zmíněny vrtačky a jiné ruční nářadí - před týdnem jsem koupil klasický vrtačko-šroubovák, dvourychlostní s nastavitelným utahovacím momentem, ale ne aku, ale normálně se šňůrou. Důvod byl ten, že aku má omezenou životnost, musí se myslet na pravidelné dobíjení (nenechat bateriii vybít) a při mé frekvenci využití by baterie odešla spíše na stáří, než na opotřebení. Ono to "aku" je takové moderní zaklínadlo, podobně jako "eko" a "bio", ale všechny mají i svá negativa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.174 (?), 15.5.2017 22:22

ja mam 200 m2 travnik s mnozstvom prekazok a elektricka mi pride ako najjednoduhsie riesenie. Motorove su tazke a hlucne, Mam iste poradie sekania, ze snura jednoducho nezavadzia. Elektricka je jednoduche, bezudrzbove a lacne riesenie. Nenahneva ma, ak sa o 5 rokov pokazi, Zainvestujem dalsich 60 eur do novej, kupim a odnesiem v jednej ruke zabalenu v krabici. accu by bola fajn, ibaze by caste kazenie a vymena uz hnevalo. Tolko zas do sekaciek nehodlam investovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.171 (?), 16.5.2017 12:25

ako už písali,2 Ah je strašne málo. A moje skusenosti s akumulátormi a nabíjačkami Black and Decker nie su pozitívne. Akumulátory nemaju taku kapacitu, ako výrobca píše, ani ako uplne nové. Pomerne rýchlo strácaju napatie, a tak pri velkej zátaži sa aku náradie zastaví. Akumulátory su velmi drahé, vzhladom k cene náradia-nevyplatí sa ani dokupit akumulátor, ani v prípade potreby výmeny kupit nový. Nabíjačky maju chatrnu konštrukciu-ked je akumululátor pri konci životnosti, poškodí i nabíjačku a nabíjačka tiež nie je lacná. A tak po 3 rokoch, ked sa Vám akumulátory odporučia, bude kupa aku a nabíjačky drahšia, ako nové aku náradie, kosačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.142 (?), 16.5.2017 12:39

Děkuji.

Ještě bych se zeptala vás nebo kohokoliv, zda jsou akumulátory a nabíječka od Makity kvalitnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.5.2017 12:48

Tady není co srovnávat. Technologie je stejná, chování a životnost jakýchkoli Li-Ion akumulátorů bude velmi podobná.

Co se týká nabíječky - pokud vezmu nabíječku B&D a Makity třeba od aku nářadí (vrtačka), neměl jsem s žádnou problém a jsou srovnatelně kvalitní. Předchozí názor bych bral s rezervou, já jej rozhodně nesdílím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.17 (?), 22.5.2017 11:45

to ste zrejme nemali nič od Makity, ked si tu dovolíte napísat takýto názor. Akumulátory od renomovaných výrobcov a taktiež nabíjačky napríklad Makita, Hitachi su na míle pred Black. kvalita a kapacita akumulátorov tejto značky je žalostná. Black sa vyrába v číne a kvalitou je už na urovni iných čínskych značiek. Možno je technologia rovnakaá ale materiali nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.146 (?), 16.5.2017 13:01

Ale Makita jede na dvou 18Voltových akumulátorech současně a to není úplně nejlepší řešení. A taky není zrovna levná. To už můžete rovnou koupit Stihl-Viking a dostanete kvalitu. A ke Stihlu si můžete přikoupit 6Ah akumulátor, který v rychlonabíječce nabijete do hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika