Black and Decker CLM3820L2 aku rotační sekačka



host - 226.64 (?)
15.5.2017 18:13

A co třeba Hecht 5035? Stojí asi 6 tisíc s jednou 2, 5Ah baterií a nabíječkou. Dá se dokoupit 4, 5Ah akumulátor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 226.64 (?), 15.5.2017 18:13

A co třeba Hecht 5035? Stojí asi 6 tisíc s jednou 2, 5Ah baterií a nabíječkou. Dá se dokoupit 4, 5Ah akumulátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.5.2017 18:44

Můžem si o výkonu akusekaček myslet co chceme, nicméně akumulátorové stroje patří k nejrychleji se rozvíjejícímu segmentu spotřebního zboží. Kdo by před pár lety bral vážně aku bourací kladivo či řetězovou pilu? A kdo si dnes pořídí bicykl s přídavným spalovacím motorkem? Věřím, že za pár let bude hobby benzínovým sekačkám odzvoněno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 15.5.2017 20:12

Myslím si, že se toho ani já a ani vy nedočkáme, přestože je to trend. Aku pořád kulhá a to pořádně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.129 (?), 15.5.2017 20:49

Není problém vyrobit aku sekačku srovnatelného výkonu s benzínovou. Otázka je, kdo to zaplatí? Moje benzínová s BS 750 stála 13000. Kolikrát více by stála srovnatelná aku? Můj názor je, že se aku prosadí jen do těch nejmenších sekaček a paralelně s nimi budou existovat benzínové a to od slabých až po nejsilnější. Na ústupu očekávám jen elektrické šňůrové, ale ani ty asi úplně nezaniknou, ale stane se z nich okrajová kategorie, ve které bude jen minimální nabídka. Ostatně, elektromobily už tady máme a že by kvůli tomu krachovala Škodovka, to v dohledné době určitě nehrozí. A když už byly zmíněny vrtačky a jiné ruční nářadí - před týdnem jsem koupil klasický vrtačko-šroubovák, dvourychlostní s nastavitelným utahovacím momentem, ale ne aku, ale normálně se šňůrou. Důvod byl ten, že aku má omezenou životnost, musí se myslet na pravidelné dobíjení (nenechat bateriii vybít) a při mé frekvenci využití by baterie odešla spíše na stáří, než na opotřebení. Ono to "aku" je takové moderní zaklínadlo, podobně jako "eko" a "bio", ale všechny mají i svá negativa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.174 (?), 15.5.2017 22:22

ja mam 200 m2 travnik s mnozstvom prekazok a elektricka mi pride ako najjednoduhsie riesenie. Motorove su tazke a hlucne, Mam iste poradie sekania, ze snura jednoducho nezavadzia. Elektricka je jednoduche, bezudrzbove a lacne riesenie. Nenahneva ma, ak sa o 5 rokov pokazi, Zainvestujem dalsich 60 eur do novej, kupim a odnesiem v jednej ruke zabalenu v krabici. accu by bola fajn, ibaze by caste kazenie a vymena uz hnevalo. Tolko zas do sekaciek nehodlam investovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.171 (?), 16.5.2017 12:25

ako už písali,2 Ah je strašne málo. A moje skusenosti s akumulátormi a nabíjačkami Black and Decker nie su pozitívne. Akumulátory nemaju taku kapacitu, ako výrobca píše, ani ako uplne nové. Pomerne rýchlo strácaju napatie, a tak pri velkej zátaži sa aku náradie zastaví. Akumulátory su velmi drahé, vzhladom k cene náradia-nevyplatí sa ani dokupit akumulátor, ani v prípade potreby výmeny kupit nový. Nabíjačky maju chatrnu konštrukciu-ked je akumululátor pri konci životnosti, poškodí i nabíjačku a nabíjačka tiež nie je lacná. A tak po 3 rokoch, ked sa Vám akumulátory odporučia, bude kupa aku a nabíjačky drahšia, ako nové aku náradie, kosačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.142 (?), 16.5.2017 12:39

Děkuji.

Ještě bych se zeptala vás nebo kohokoliv, zda jsou akumulátory a nabíječka od Makity kvalitnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.5.2017 12:48

Tady není co srovnávat. Technologie je stejná, chování a životnost jakýchkoli Li-Ion akumulátorů bude velmi podobná.

Co se týká nabíječky - pokud vezmu nabíječku B&D a Makity třeba od aku nářadí (vrtačka), neměl jsem s žádnou problém a jsou srovnatelně kvalitní. Předchozí názor bych bral s rezervou, já jej rozhodně nesdílím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.17 (?), 22.5.2017 11:45

to ste zrejme nemali nič od Makity, ked si tu dovolíte napísat takýto názor. Akumulátory od renomovaných výrobcov a taktiež nabíjačky napríklad Makita, Hitachi su na míle pred Black. kvalita a kapacita akumulátorov tejto značky je žalostná. Black sa vyrába v číne a kvalitou je už na urovni iných čínskych značiek. Možno je technologia rovnakaá ale materiali nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.146 (?), 16.5.2017 13:01

Ale Makita jede na dvou 18Voltových akumulátorech současně a to není úplně nejlepší řešení. A taky není zrovna levná. To už můžete rovnou koupit Stihl-Viking a dostanete kvalitu. A ke Stihlu si můžete přikoupit 6Ah akumulátor, který v rychlonabíječce nabijete do hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika