Black and Decker CLM3820L2 aku rotační sekačka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 199.75 (?) 
16.5.2017 13:10

Asi ano. Nemám skúsenosti s BaD. Ale zrovnateľná Makita má o 25 % vyššiu kapacitu a drží. Aj tak je to bieda. Má to výkon cca 300 W a vydrží to 15 - 20 minút. Trávička musí byť "akurát". Na dva áre stačí... Môj baterkový Dolmar stojí bez povšímnutia a to doň pasujú batérie Makita. Tie mám 4 ks. Asi budete sklamaná. Porovnanie s káblovým "čokoľvek" je pre batériové premium tristné. Za veľa peňazí málo muziky.

Skúste v Lidli. Nedávno mali akciu - kosačka a dvoma batériami za 250 E. Super cena pre vyhodené peniaze. Prečítajte si diskusiu k batériovým kosačkám pár týždňov späť. Okrem autonómne pracujúcich (vyžadujú pripravený terén) je lepším riešením čokoľvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 13.251 (?), 17.5.2017 0:41
Chcete použitelnou aku-sekačku na pravidelné sekání?Když nebudu hodnotit výhodnost apod.,tak Combi 50 S AE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.142 (?), 17.5.2017 6:20

Díky za tip. O této sekačce jsem také uvažovala. Ale přímo v prodejně, kde ji nabízejí, mi řekli, že zrovna tento typ se moc nepovedl (nevím, co tím mysleli - můžu se ještě zeptat). A hlavně, že s pojezdem se špatně manipuluje (zatáčí) ve složitém terénu.

Pro upřesnění ještě jednou - musím se motat a kroužit kolem stromů, keřů, růží, členitých záhonků, studny atd. ve svahu, který je navíc stupňovitý. I z těch 18,5 kg (s plnícím se košem i víc) Makity mám obavu. Celkem jde o asi 200 m2. Zbytek trávníku cca 400 m2 je rovinatý a téměř bez překážek, ten bych mohla i nadále sekat se šňůrou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.190 (?), 17.5.2017 6:53

Tady s toho nakonec vznikne dojem, že děláte reklamu.Tak si těch zbylých 200m2 udělejte taky tak, aby jste tam neměla překážky a členité záhonky.Aby jste to mohla sekat nadále šňůrou.Tedy el.sekačkou Už vás tahat šňůru za začlo asi bavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.150 (?), 17.5.2017 7:16

Váhový limit plně chápu a svah taky. Já na svazích sekám strunovkou, snadno obkroužím záhony a překážky. Sice to pak musím shrabat, ale je to pro mě pohodlnější. Ohledně kabelu se dá najít trasa tam a zpět a sekat v pásech. případně terén mírně upravit přesunutím několika keřů se může vytvořit mnohem přijatelnější terén pro sekání.  Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2017 8:23

Já teda nevím, ale jde o plácek 10x20m, to snad šňůra není tak nepřekonatelný problém, než kvůli takové prkotině řešit aku sekačku za ceny 10.000,- či výš... A když už tak bych to jednoduše vyřešil tak, že bych si zakopal do země kabel a vyvedl na 5 vhodných místech, kde bych udělal zásuvky. Náklady tak za 500,-, nebo ani to ne, jestli máte možnost využít nějaké zbytky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.32 (?), 17.5.2017 8:35

Tak ty zakopané kabely nejsou špatný nápad...

Ovšem ten "plácek" má cca 400 m2, z toho zhruba půlka je trávník, no asi sem dám během víkendu pro představu foto :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 8:42
Zakopane kabely, dokonce pospojovane z nejakych zbytku, je naprosta a velmi nebezpecna zoufalost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.32 (?), 17.5.2017 8:54

Tohle řešení nabízel elektrikář pro vodarnu, která je v potoce - zakopat kabel, aby se prodlužovacka nemusela tahat po trávě nebo viset na stromech. Nakonec se tahá a visí :-)

No na to sekání, běhat mezi několika zasuvkami, taky bych si asi moc motani šňůry neusetrila. Zatím o tom však budu přemýšlet :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 9:01

Odborne pripojeni vodarny je neco jineho, nez amatersky rozvod pro sekacku s vice zasuvkami a ze zbytku kabelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika