BDR 700



host - 168.167 (?)
13.2.2009 12:28

Překvapuje mě stav vašich nožů. Já seču na seno skoro 4000m2 se spoustou krtinců a takový nůž si "vyrobím" tak za 2-3sezony. Vloni jsem měnil šrouby na nožích asi po 6-8 letech, ale tak zhuntovat matici na noži prostě nedokážu ani kdyby mi za to někdo platil.

To skoro vypadá na vadu materiálu???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 29.122 (?), 13.2.2009 11:01

Moje odpoVěď pro 11.107:

Rozety pojezdu se nikiterak trávou nezanáší, pouze levá, a výrobce to už má vyřešené pryžovým krytem.

Při vypnutém motoru je možno se sekačkou manipulovat- zde je chyba na vaší straně, bu´d máte prasklou pružinu nebo zatuhlé vedení lyžiny převodovky- musí se namazat!!!

Ostatní chyby jsou na vaší straně- po šesti leltech používání jsem nic takového neřešil, ani spodní disk nemám prodřený. A to sekačku nešetřím. Zřejmě stroj neumíte používat, nebo mu dáváte zabrat tak, že to nemůže vydržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 73.78 (?), 12.2.2009 20:55

pro host - xxx.xxx.77.50: pokud byl dotaz na moji BDR700, potom se zda, ze ano. Podle obrazku se jedna o totozny model a pokud to dokazu odhadnout, i prumer "bubnu" je stejny. K sekacce pouzivam 2T Jikov 1453.

PKod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 13.2.2009 12:28

Překvapuje mě stav vašich nožů. Já seču na seno skoro 4000m2 se spoustou krtinců a takový nůž si "vyrobím" tak za 2-3sezony. Vloni jsem měnil šrouby na nožích asi po 6-8 letech, ale tak zhuntovat matici na noži prostě nedokážu ani kdyby mi za to někdo platil.

To skoro vypadá na vadu materiálu???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.50 (?), 12.2.2009 19:12

s výškou trávy si nejsem jistý, jak se přesně bere/měří. Mnou uvedených 120 cm nedosahuje celej porost, ale jen stébla klasických trav, živá část bývá nižší, dejme tomu 80 - 90 cm. Není to tedy myšleno tak, že 120 cm dosahuje porost všude, jako by např. tomu bylo u porostu rákosu, obilí atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 12.2.2009 19:31

Jasně že každé jedno stéblo nebude metr dvacet. Ono stačí když při husté první trávě je těch osdesát-devadesát a musíte korigovat záběr. Nezlobte se, ale nevím na jakou sekačku se v tom odkazu ptáte. Ještě mě napadlo, podívejte se na BDR 600. Mohla by se vám hodit? Celý spodek - disk, vodící dist stejný jak u Samsona.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 12.2.2009 21:30
S tím namotáváním jste slyšel správně. Mám BDR 700 s již zúženými bubny, a pokud výška stébel dosáhne cca >90 cm, tráva se co chvíli namotává. Je nutno chodit neustále dokola jedním směrem, tzn, pokud se otočíte, a jedete "proti srsti" předchozího pruhu posečené trávy, tak si vnější buben začne tuto trávu ve velkém množství podávat, a tráva se začne namotávat i při kratší délce stébla. Hodně pomáhá udržovat dříky bubnů čisté a hladké, nejlépe je před sečením ještě stříknout silikonovým olejem. Nicméně na jiné zahradě používám jednodiskovou BDR 600, a té nevadí jakkoliv vysoká tráva. Výhoda BDR 700 je, že je díky malým bubnům krátká, a při otáčení, a nebo manipulaci mezi překážkami má malý rádius, takže se s ní dá slušně "proplout." Taktéž nerovný terén tolik nezpůsobuje zaříznutí kotoučů do země či překážek, i podélný průjezd škarpou je s trochou cviku možný, zatímco velký kotouč u 600 se rád zařízne do každého hrbolku či hrany svahu. Na druhou stranu je opravdu dřina se přetahovat s volnoběžkami - to i u 600, ale ta je lehčí. Také spojka, když je sekačka v záběru, nejde vymáčknout. To člověk "ocení," když sekačka najede do nějaké překážky nebo jede do strmého svahu, do plotu..., a spojkou nelze stroj zastavit (taktéž, i u 600). Každopádně se 700 je to větší dřina než s 600. Občas ji půjčuji sousedům, a párkrát je škaredě odhodila nebo kopla. Pokud totiž nečekáte díru, tak se může stát, že volnoběžka kolo pustí dopředu do díry, čimž se vychýlí řidítka tímto směrem, a než zacvakne rohatka volnoběžky, kopne druhé kolo řidítka zpět. To se děje i u 600, ale subjektivně méně. Pravděpodobně to více eliminuje větší buben, který je navíc předsazen více před nápravu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.50 (?), 21.2.2009 17:04

sečení pouze jedním směrem mi nevadí, jsem na něj zvyklý z lištovky (nebyla ta středovka, se muselo jezdil jedním směrem, konktrétmě proti směru hodinových ručiček)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.196 (?), 22.2.2009 20:19

Mám také BDR 700 s 2T motorem, který je starý už více než cca 15 roků, má tedy již něco naběháno. Sekám cca 2800 m2 zahrady, většinou při výšce trávy v průměru 60-80 cm. Po zkušenostech mám nastavenou rycchlost pojezdu na střed (nastavuje se výměnou podložek v zadní řemenici). Údržba je asi taková, že před sečením kleštěmi uvolním sekací nože, pokud se to nepodaří, musím povolit příslušný šroub a nůž uvolnit. V krajním případě jsem dokonce nucen nůž vyndat a oškrábat zaschlou zeminu a trávu. Nože brousím před každým sekáním flexou, jednou za čas, většinou za počátku sezony si dám práci a nože vyndám a nabousím je řádně na brusce. Na ostrosti nožů hodně záleží. Pokud jsou nože již více opotřebené z jedné strany, zaměním je mezi bubny, tím budou sekat druhou stranou. Nože mi vydrží celou sezonu, tedy 3-4 sekání. Nutnou podmínkou při řádné sekání jsou plné otáčky motoru, nastavení omezovače otáček na 3.

Pokud sekám běžnou výši trávy, nemám prakticky problémy s průchodem trávy mezi bubny. V loňském roce jsem si ale nechal přerůst trávu na víc než 1 metr, byla navíc hodně hustá a byly velké problémy s průchodem trávy mezi bubny, mnohokrát se mi namotala na jeden buben, nebo se dokonce oba bubny zastavily. Problém je i s polehnou travou, kdy je nutno sekat ve směru polehnutí trávy (opačně než s lištovou sekačkou), aby sekačka napřed trávu usekla a teprve potom se ji stažila prohnat mezi bubny. Problémy jsou též s různou popínavou travou typu svlačců a pod, kdy sekačka trávi usekne ale prostě ji nemůže odhodit.

Za dobu používání sekačky BDR700 jsem s ní neměl závažnější technické problémy. Při sekání po rovině, nebo do kopce v urovnané zahradě ji stačí vést jednou rukou, pokud potřebuji, aby projela pod větví stromu, často ji prostě pustím a jdu okolo větve a po 1-2 m si sekačku opět chytím. Problémy jsou s vypínáním pojezdu při jízdě do kopce, chce to "fígl" v tom, že napřed prudce uberu plyn a potom zmáčknu spojku. Navíc při vysekávání kolem stromů nesekám přímo proti kmenu ale jedu těsně kolem kmene. Přejezd příčných nerovností je bez problému, přijedu např, k betonovému kanálku, vypnu spojku, uberu plyn na volnoběh, potom opět zapnu spojku a zvednu bubny do vzduchu. Mírným přidáním plynu potom najedu do kánálku a přes něj. Stejně najiždím do garáže, nebo na vlek. Pokud bych najížděl do auta, možná bych prostě uvolnil přední řemen (7 šroubů?), ale nezkoušel jsem to.

Ještě poznámka k výšce trávy. Normálně jsem sekal vojtěšku o výšce cca 80 cm a bylo to bez problému. Pokud je trávy řidší, dařilo se mi sekat trávu, kdy jednotlivá stébla měla až 180 cm.

K úpravám které uváděl pán výše: na elektrické jednobubnové sekačce, jsem na talíř, na kterém jsou upevněny nože, připevnil 2 plechy o výšce cca 2 cm kolmo k talíři a obdobné 2 plechy jsem umístil i na bubnu (nastojato, kolmo k bubnu). Odhoz trávy se velmi podstatě zlepšil.

Jinak rozhodně doporučuji silnější motor s dekompresorem, sám mám motor slabší, ale dekompresor jsem si namontoval. Jinak je startování 2T motoru docela nepříjemné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Piston - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 215.208 (?), 22.2.2009 20:36

Je to trochu mimo téma, ale za tvrzení, že startování motoru Jikov bez dekompresoru je obtižné, se klidně podepíšu. Je to opravdu jen pro otrlé a otrlí musí být i případní diváci, protože těch nadávek, když to nejde...  Za tepla už je to hračka, stačí jednou zatáhnout.  Uvažoval jsem o přestavbě, ale raději počkám, až stará 1443 definitivně umře a pak koupím 1447. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.123 (?), 23.2.2009 16:10

Z této diskuze začínám být přesvědčen, že BDR 700 je hrobem pro motor. Jestliže je nutné Jikov točit na plný plyn, tak to zcela jistě bude na úkor životnosti tohoto motoru, s kterým jsem já jakožto letitý sedmadvacetiletý uživatel velmi spokojen.

Používám ho na diskovce DAKR RZS 69, na mokré trávě stačí regulátor v poloze 1(tráva je měkká), vysoké porosty, nálety a stařinu seču s regulátorem na dvojku a trojku nepoužívám vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika